vyhrala jsem zelenou kartu, ale jsem zde ilegalne

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

vyhrala jsem zelenou kartu, ale jsem zde ilegalne

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: po květen 08, 2006 10:31 pm    Předmět: zelena karta - vyhra Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Resim problem a nevim jak s nim, cili se chcu poptat a poucit ze zkusenosti jinych. vyhrala jsem zelenou kartu, ale jsem zde ilegalne. pravnici, ktere jsem zkousela kontaktovat mi rekli, ze je to riskantni, ze me muzou pri pohovoru rovnou deportovat. Do CR 100% jet nechci. vite nebo znate nekoho kdo vyhral loterii, byl zde ilegalne , vyridil si ji tady a vse probehlo po dubnu 2001 bez toho, aby mel predtim pozadavek o sponsoring. budu vdecna za odpovedi. Nebo pripadne za kontakt na schopneho pravnika kdekoliv po USA
pepa_z_floridy

Registrace: 21. 01. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2006 4:15 am    Předmět: Re: zelena karta - vyhra Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Resim problem a nevim jak s nim, cili se chcu poptat a poucit ze zkusenosti jinych. vyhrala jsem zelenou kartu, ale jsem zde ilegalne. pravnici, ktere jsem zkousela kontaktovat mi rekli, ze je to riskantni, ze me muzou pri pohovoru rovnou deportovat. Do CR 100% jet nechci. vite nebo znate nekoho kdo vyhral loterii, byl zde ilegalne , vyridil si ji tady a vse probehlo po dubnu 2001 bez toho, aby mel predtim pozadavek o sponsoring. budu vdecna za odpovedi. Nebo pripadne za kontakt na schopneho pravnika kdekoliv po USA

100% musis jet do Cech a to nejlepe prez mexicke hranice. jinak muzes ten dopis rovnou splachnout do zachodu.

jedno z pravidel obrdrzeni toho viza je :
musi byt poctiva osoba
Anonymní

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2006 4:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Muj kamarad vyhral GC lotery asi tak pred 5 lety a to uz tu byl nelegalne, do Cech nemusel vyridil si to tady.

Tady je contact na osobu, ktera pomaha s emigracnima zalezitosma. Delala driv na emigraku a nyni si otevrela vlastni office. V porovnani s pravniky ma vynikajici ceny. Ja jsem si pres ni vyrizoval GC a Citizenship. Taky nekolik dalsich lidi co jsem k ni poslal byli velmi spokojeni.

OLGA VILLAREALL (English or Spanish)
Buenavida Immigration Services Incorporated
2134 S 61st Ct
Cicero, IL 60804-2001
(708) 795-6855
kulishek
Moderator

Registrace: 25. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2006 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dalsi kontakt na pravnika mas v sekci Legal Representatives: http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-2624.html#2624

Ja sem jen prekopiruju neco z FAQ od The Hebrew Immigrant Aid Society, protoze se mi to zda jako docela dobry prehled.

Q: If a foreign visitor is now unlawfully present in the United States and registers for the DV-2006 visa lottery, could this be a way to get a green card if the person wins? (October 15, 2004)

A: The answer to this question depends on several factors. As a general rule, if a visitor has overstayed even one day, he/she is unlawfully present and is deportable. Many visitors who are unlawfully present will not be able to qualify for a DV-2006 green card here in the United States, if they win a chance to apply for one. A few, however, may still have time to return home before reaching the 180-day threshold explained below. Here are four important immigration laws:

#1. Most visitors and tourists who have remained in the U.S. even one day beyond the time allowed by the immigration service are not permitted to apply for a green card while on U.S. soil. There are some exceptions, such as persons who are the spouse, parent or minor child of a U.S. citizen; and persons who fall under category #4 below. However, most who are unlawfully here must return to their home country to apply for a diversity visa through the office of a U.S. consul. But before departing the U.S., one should consider the effects of the severe laws described in #2 and #3 below.

#2. If a person has been unlawfully present here for at least 180 days but less than one year and then travels abroad, he/she will not be allowed to reenter the U. S. for three years. This is generally known as the three-year bar. It goes into effect as soon as the person departs the U.S. Very few waivers are granted.

#3. If a person has remained in the U.S. for more than one year and then departs, this triggers the 10-year bar. He/she cannot reenter the U.S. for 10 years. Again, few waivers are granted. These three and ten-year bars are severe penalties for overstayers. However, as long as a person does not depart the United States, the reentry bars cannot take effect. This is most important to know because some persons may be protected by the LIFE Act laws described in #4 below.

#4. Many persons who have been here in the U.S. unlawfully for long periods are covered by the so-called LIFE (Legal Immigration and Family Equity) Act laws. In brief, these laws allow an unlawfully present person to apply for a green card while in the United States if he/she is a beneficiary of a family or employment immigrant visa petition or of a labor certification application filed before April 30, 2001 and if he/she was physically present in the United States on December 21, 2000, the date that the LIFE Act became law. When an opportunity to apply for a green card arises, the person is allowed to do so upon payment of a $1000 penalty fee. The three and 10-year bars to reentry cannot affect them as long as they do not leave the U.S. before getting their green cards. Furthermore, while they are waiting for a family or employment visa to become available
kulishek
Moderator

Registrace: 25. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2006 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a nezapomen se podivat, s jakym cislem te vylosovali, protoze na tom taky dost zalezi, do jake miry ma smysl poustet se do neceho financne narocneho ci rizikoveho.
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 10, 2006 5:40 am    Předmět: Re: zelena karta - vyhra Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Vyhrali jsme v roce 2003 tez loterii,byli na tom stejne jako ty a odpovedi pravniku byli stejne jako u Tebe.
Papiry od vyhry mam zaramovane.Bohuzel.
Sama se do toho nepoustej a jestli umis anglicky,tak si precti otazky,ktere se kladou v dotazniku pro poslani na imig. pro vyrizeni GC.
Ale pozor.....zkousej hledat dal,nevzdavej to.Zkus se spojit s nejakym polskym ci ruskym pravnikem.Nekdy umi kouzla.Ale nevim,nevim.My hledali vsude a vsechno kolem vyrizeni.Nepochodili jsme nikde!Skoda.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 10, 2006 3:37 pm    Předmět: Re: zelena karta - vyhra Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Piskle napsal:
Anonymous napsal:

Vyhrali jsme v roce 2003 tez loterii,byli na tom stejne jako ty a odpovedi pravniku byli stejne jako u Tebe.

Sama se do toho nepoustej a jestli umis anglicky,tak si precti otazky,ktere se kladou v dotazniku pro poslani na imig. pro vyrizeni GC.
Ale pozor.....zkousej hledat dal,nevzdavej to.Zkus se spojit s nejakym polskym ci ruskym pravnikem.Nekdy umi kouzla.Ale nevim,nevim.My hledali vsude a vsechno kolem vyrizeni.Nepochodili jsme nikde!Skoda.

Mozna jsi nepochodila kvuli tem Polsky a Ruskym pravnikum. Nedoporucoval by je. Jestli mas problem s angictinou tak si sezen prekladatele.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 10, 2006 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dekuju za rady a zkusenosti, obavam se, ze jsem zkusila vic nez dost, abych prestala doufat, ze z toho neco bude. Volala jsem na immigration office zkousela jsem vsemozne dobre pravniky a vsichni maji stejnou odpoved (pani Olgu taky, je moc prijmna) Takze nic. Myslim, ze jedine v co ted muzu doufamt je zmena zakona. Ale kazdopadne dekuju
Berkeley
Anonymní

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 1:16 am    Předmět: Re: zelena karta - vyhra Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Piskle napsal:
Anonymous napsal:

Ale pozor....zkousej hledat dal,nevzdavej to.Zkus se spojit s nejakym polskym ci ruskym pravnikem.Nekdy umi kouzla.Ale nevim,nevim.My hledali vsude a vsechno kolem vyrizeni.Nepochodili jsme nikde!Skoda.

Mozna jsi nepochodila kvuli tem Polsky a Ruskym pravnikum. Nedoporucoval by je. Jestli mas problem s angictinou tak si sezen prekladatele.

Otazka: Proc myslis, ze nejaka Latina, a jeste ke vsemu z Cicero, IL, je lepsi nez polsky nebo rusky pravnik ? Ja bych neveril nikomu, nez nejake dobre zabehnute firme. Muj zamestnavatel vyuziva sluzby Dickstein & Sapiro (DC office), a ta udelala vynikajici praci s moji zelenou kartou (15 mesicu od okamziku, kdy muj zamestnavatel schvalil, ze mi firma bude zadat o GC).
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 1:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpovis na pet let stare vlakno, ale i presto - napis vic. Urcite by tady spousta lidi byla vdecna za jakekoli dalsi info, ktere by jsi mohl poskytnout o svem imig. pripadu.

Zda se, ze to bylo pres employment sponsorship, coz je tezka cesta. 15 mesicu zni jako velice rychly proces obzvlast v dnesni dobe.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA