Zelena karta-nazor

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zelena karta-nazor

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 4:33 pm    Předmět: Zelena karta-nazor Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Mam dotaz a zajimalo by me co jsi o tom myslite a nebo jestli i nekdo nemate zkusenosti.
Mam kamarada,{Guatemala}, ktery je tu nelegalne asi 10 let{ma tedy fake ID,plati dane...},pracuje v construction,vypracoval se na dobrou pozici ve firme,ze ted dela nadrizeneho asi 20 lidem a ma tam nejake to slovo.Nicmene,pry od 1.ledna bude novy imigracni zakon,a to bude bic pro vsechny firmy,ktere zamestnavaji nelegalni pracovniky, s tim,ze jim seberou licenci.Napred jeho boss prisel s tim,ze mu pomuze vyridit GC pres firmu, ze ma pry nejakou "znamou" na imigracnim.No a ted prisel s tim,ze jestli prijde nejaky problem,tak ze oni to pry muzou zahrat na "adopci"{pozor kamaradovi je 30}, s tim,ze ten jeho boss si ho adoptuje nebo na azyl.Ja jsem byl vyvaleny a rikam si,ze si delaji snad srandu,ze jsem tohleto jeste neslysel.Nicmene jeho boss neni american, ale mexican dnes uz z am.obcanstvim.Tak nevim jestli si dela prdel nebo jestli na tom neco je.
Co si o tom myslite? Nevim,proc tedy firma mu nepomuze se ziskanim GC...
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Poradite mi nekdo? Co jsi o tom myslite? :idea
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:01 pm    Předmět: Re: Zelena karta-nazor Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Mam dotaz a zajimalo by me co jsi o tom myslite a nebo jestli i nekdo nemate zkusenosti.
Mam kamarada,{Guatemala}, ktery je tu nelegalne asi 10 let{ma tedy fake ID,plati dane...},pracuje v construction,vypracoval se na dobrou pozici ve firme,ze ted dela nadrizeneho asi 20 lidem a ma tam nejake to slovo.Nicmene,pry od 1.ledna bude novy imigracni zakon,a to bude bic pro vsechny firmy,ktere zamestnavaji nelegalni pracovniky, s tim,ze jim seberou licenci.Napred jeho boss prisel s tim,ze mu pomuze vyridit GC pres firmu, ze ma pry nejakou "znamou" na imigracnim.No a ted prisel s tim,ze jestli prijde nejaky problem,tak ze oni to pry muzou zahrat na "adopci"{pozor kamaradovi je 30}, s tim,ze ten jeho boss si ho adoptuje nebo na azyl.Ja jsem byl vyvaleny a rikam si,ze si delaji snad srandu,ze jsem tohleto jeste neslysel.Nicmene jeho boss neni american, ale mexican dnes uz z am.obcanstvim.Tak nevim jestli si dela prdel nebo jestli na tom neco je.
Co si o tom myslite? Nevim,proc tedy firma mu nepomuze se ziskanim GC...

Jaka pak adopce, proste ho sponzoruje a musi se o nej postarat, i kdyby byl v tisni. Bud nemocen a nebo ztratil praci. Idea
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na adopci nema narok, je starsi 18 let. Do te doby by to slo ale musel by tu byt legalne.
Kazdem pripade vyridit sponzoring na Construction, je take tezke, takze nevim co pan Mexik ma za lubem Laughing
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BUCKETHEAD napsal:
Na adopci nema narok, je starsi 18 let.

Podle toho v jakým státu žije. Ve většině států to možné je. Záleží na tom jak je zákon napsaný.

V některých státech zákony o adoptaci píšou o adoptaci osoby ("person") takže je to jasné že dospělý adoptovaný může být. V jiných státech jde o adoptaci nezletého ("minor"), takže dospělý adoptovaný nemůže být. Ale ve většině států jde o adoptaci dítěte ("child"). Slovo "child" (podobně jako v češtině) má dva smysly: může to znamenat že to slovo znamená "syn nebo dcera", takže na věku nezáleží, ale taky to může znamenat nedospělí, takže na věku záleží. Většina soudů považuje slovo "child" v tom prvním smyslu.

BUCKETHEAD napsal:

Kazdem pripade vyridit sponzoring na Construction, je take tezke, takze nevim co pan Mexik ma za lubem Laughing

Jestliže jde o podvod, tak to soud stejně neuzná.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 6:06 am    Předmět: adopce zletileho Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ano, v nekterych statech USA muzes adoptovat zletileho, trebaze mu je 30 a vice let. A deje se tak.

Ale pozor - na zmenu imigracniho statusu adopce zletileho nema zadny vliv (jednoduse - GC by nedostal!!!). To bychom meli radost vsichni, ale bohuzel, tak jednoduse to opravdu nejde.

O azylu nevim skoro nic - ale co je to za azyl, kdyz je tu 10 let? Kazdy stat ma nejake lhuty, do ktere doby od vstupu na uzemi statu osoba muze pozadat o azyl, ale 10 let??? (pravdepodobne je tu jakymsi zpusobem evidovan (na jeho jmeno ma asi otevreny ucet, kreditni karty, odvadi dane, etc.). Dalsi otazkou jsou duvody azylu. Ale na druhou stranu, s ledacim se da carovat a tak kluci z Guatemaly urcite neco vykoumaji.

Jaja
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Haha mlynku, jak nekdo reach age of 18 could be allowed of adoption!!!!
To je federalni zakon, ktery jasne udava meritko a to je 18 let. Stat od statu ma nektera kriteria ale bere se adopci dite.
Po 18 letech uz nemuzes se adopci zlegalizovat v USA. Co ale jde je ze jsi te rodina prijme za sveho, muzes dostat jeji jmeno atd. To by uz tu asi delal kazdej a nikdo by se nezenil pro papiry Wink
Ale aby nekdo chtel jse zlegalizovat v USA pomoci adopce po vyvrseni 18 let je nesmysl.
To lidi ani nezkousejte mebo se vam urady vysmejou.
Zdar Bucky
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so červenec 28, 2007 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BUCKETHEAD napsal:
Haha mlynku, jak nekdo reach age of 18 could be allowed of adoption!!!!

Protože to je v zákonu některých států.

Např. u vás na Floridě je to velice jasně napsané v rejstříku zákonů. Tak schválně si najdi
Fla. Stat. ch 63.042 kde je napsáno: "(1) Any person, a minor or an adult, may be adopted."

BUCKETHEAD napsal:

Po 18 letech uz nemuzes se adopci zlegalizovat v USA.

Toto je ale jiná otázka. Jo, je to velice možné že adoptace dospělého není efektivní v rámci emigračních věcích. Zní to logicky, ale nevím.
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak tady pises ze ma fake ID tak si rikam sakra jednou do me zacal na ulici hustit neco nakej typek tak sem to nevnimala jako dycky ale pak mi doslo ze nabizel fake ID, fake DL etc. ty jo asi sem si mela vzit kontakt haha:)ale ted vazne, to mi nerikejte ze to tam nakymu ilegalovi prochazi s fake ID uz 10let??!!
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
jak tady pises ze ma fake ID tak si rikam sakra jednou do me zacal na ulici hustit neco nakej typek tak sem to nevnimala jako dycky ale pak mi doslo ze nabizel fake ID, fake DL etc. ty jo asi sem si mela vzit kontakt haha:)ale ted vazne, to mi nerikejte ze to tam nakymu ilegalovi prochazi s fake ID uz 10let??!!

Ty jsi necetla tu stranku, co jsem sem vcera postnul o tech Kanadanech, co zili v USA 30 let illegalne na falesny papiry Wink
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Brooklin,doufam,ze jsi si vsimla,ze reagujes na prispevky vice jak 3 roky stare,NIC VE ZLEM Wink
Jinak,co se tyce "fake ID",to tu ma skoro kazdy nezletily student,ale ti to potrebuji a chteji uplne na jine veci nez clovek,ktery je tu nelegalne.
Jinak zadne falesne doklady osobne nedoporucuji,pokud te s tim chytnou je lepsi nemit doklady zadne nez falesne Exclamation
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

Ty jsi necetla tu stranku, co jsem sem vcera postnul o tech Kanadanech, co zili v USA 30 let illegalne na falesny papiry Wink

jj cetla jednim okem, ale je to brutalni ale to je spis smula co se jim stalo
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Brooklin,doufam,ze jsi si vsimla,ze reagujes na prispevky vice jak 3 roky stare,NIC VE ZLEM Wink
Jinak,co se tyce "fake ID",to tu ma skoro kazdy nezletily student,ale ti to potrebuji a chteji uplne na jine veci nez clovek,ktery je tu nelegalne.
Jinak zadne falesne doklady osobne nedoporucuji,pokud te s tim chytnou je lepsi nemit doklady zadne nez falesne Exclamation

jo vim ze je to stary, ja to neplanuju jenom si prave rikam jak je mozny ze to nekomu 10 let prochazelo,ale ti mlady amici ty fake ID pouzivaj max tak do baru ale de o to ze ten clovek je pouzival v praci!!
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

Co me v tom clanku prekvapilo, ze byli odsouzeni za pasovani marihuany z USA do Kanady Confused
No mozna ze pred 30 lety byla marihuana v Kanade nedostatkove zbozi Twisted Evil

Pak se zrejme zacalo s pestovanim marihuany v Kanade ve velkem a pasuje marihuana vetsinou z Kanady do USA, kde se to dobre prodava Wink
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

Co me v tom clanku prekvapilo, ze byli odsouzeni za pasovani marihuany z USA do Kanady Confused
No mozna ze pred 30 lety byla marihuana v Kanade nedostatkove zbozi Twisted Evil

Pak se zrejme zacalo s pestovanim marihuany v Kanade ve velkem a pasuje marihuana vetsinou z Kanady do USA, kde se to dobre prodava Wink

ty to nak znas:D ja nevim ja s pasovanim marihuany teda nemam tolik zkusenosti co ty:)
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
Rumburak napsal:

...

ty to nak znas:D ja nevim ja s pasovanim marihuany teda nemam tolik zkusenosti co ty:)

Protoze nekdo o tom vi neznamena ze ma s tim osobni zkusenosti.

Jen tak stranou: Kdo napsal pred par minuty ze jedno povolani kde se muze vydelat vice nez je RN jsou HOOKERS?
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:

...

Protoze nekdo o tom vi neznamena ze ma s tim osobni zkusenosti.

Jen tak stranou: Kdo napsal pred par minuty ze jedno povolani kde se muze vydelat vice nez je RN jsou HOOKERS?

:DDDDDDDD koukam ze tady ma nekdo osobni zkusenosti se stalkingem
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

Tady na ostrove Vancouver je malo prace, proto tady pestuje marihuanu skoro kazdy druhy.
Kdyz se ted koukam z okna myho obyvaku, pres plot do zahrady myho souseda, tak on tam ma take svoji "zasobicku" a tez pro sve pratele Wink

Mimochodem, ja marihanu nekourim ani zadny jiny svinstvo Idea
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

Tady na ostrove Vancouver je malo prace, proto tady pestuje marihuanu skoro kazdy druhy.
Kdyz se ted koukam z okna myho obyvaku, pres plot do zahrady myho souseda, tak on tam ma take svoji "zasobicku" a tez pro sve pratele Wink

ja vim ty ses takovej pohadkovej rumburak nikdo te z niceho nepodezriva prece:D
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:
Rumburak napsal:
brooklyn napsal:

ja vim ty ses takovej pohadkovej rumburak nikdo te z niceho nepodezriva prece:D

No proto Twisted Evil
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA