University of Oakland

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

University of Oakland

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Hanz20

Registrace: 02. 11. 2010

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 6:40 pm    Předmět: University of Oakland Odpovědět s citátem

Zdravim zde pritomne,

Ve svem predchozim prispevku jsem vam nastinil svoji situaci,ktera ovsem po hodinach a hodinach zjistovanim ruzneho info nabyva konkretnejsiho razu.
Muj cil byl takovy,ze bychom chteli letos po maturite (Tourism) s pritelkyni vyrazit do US za poznanim a vyukou Aj.Nase setrvani jsme si predstavovali na min. 1-2 roky,ale problem byl ze jsme pri vyuce Aj chteli vydelavat kvuli bydleni,lekcim Aj atd.Coz jak jsem pozdeji zjistil neni tak jednoduche vzhledem k tomu ze dnes ma clovek jen 3 realne moznosti jak se dostat do US . 1- Esta (v nasem pripade neprichazi v uvahu),2-pracovni vizum (takrka nerealne) a 3- studenske vizum bez moznosti ziskani pracovniho statusu.
Nicmene jsem jen nechtel necinne sedet na zadku a tak jsem rozeslal nekolik dopisu v Aj do ruznych univerzit v US.V dopise jsem podrobne vysvetlil situaci - Studium ano,ale pouze lekce Aj + pracovni moznost (ve zkratce) . A dnes mi University of Oakland odepsala ze dekuji za muj zajem a ze pro vice informaci mi posilaji odkaz na jejich program pro cizince a at je kontaktuji na pripojenem Emailu.
Coz me potesilo,ale po procitani jsem zjistil ze situace je porad stejna a proto vas zadam o radu.
Ne vsemu uplne rozumim,proto se ptam - Je mozne pomoci studia Aj na teto skole respektive lekci aj dostat studenske vizum.A pokud ano,jak je to s praci.A pokud je aspon polovina tohoto realna,jak nejlepe to udelat abychom se tam zkutecne dostali?
Predpokladam ze Ambasade nebude stacit pohadka u studiu Aj ve statech a budu muset mit v ruce nejaky dokument z teto skoly.Skolu jsem ve svem uvodnim dopise se vsemi temito problemy obeznamil a proto predpokladam ze by mne nekontaktovali zpet,pokud by tato moznost nebyla.
Proto bych se vas,co maji podobne zkusenosti a nebo vetsi info nez ja.
Co pro to vsechno musim udelat z pohledu viza atd. a jake jsou me moznosti.
Diky za vsechny reakce.
Honza
IndyGuy

Registrace: 04. 09. 2010

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podivej se sem:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=e34c83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD&vgnextchannel=e34c83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

Students and Employment

If you would like to study as a full-time student in the United States, you will need a student visa. There are two nonimmigrant visa categories for persons wishing to study in the United States. These visas are commonly known as the F and M visas.

You may enter in the F-1 or M-1 visa category provided you meet the following criteria:

You must be enrolled in an "academic" educational program, a language-training program, or a vocational program
Your school must be approved by USCIS
You must be enrolled as a full-time student at the institution
You must be proficient in English or be enrolled in courses leading to English proficiency
You must have sufficient funds available for self-support during the entire proposed course of study
You must maintain a residence abroad which he/she has no intention of giving up.
F-1 Student Visa
The F-1 Visa (Academic Student) allows you to enter the United States as a full-time student at an accredited college, university, seminary, conservatory, academic high school, elementary school, or other academic institution or in a language training program. You must be enrolled in a program or course of study that culminates in a degree, diploma, or certificate and your school must be authorized by the U.S. government to accept international students.

M-1 Student Visa
The M-1 visa (Vocational Student) category includes students in vocational or other nonacademic programs, other than language training.

Employment
F-1 students may not work off-campus during the first academic year, but may accept on-campus employment subject to certain conditions and restrictions. There are various programs available for F-1 students to seek off-campus employment, after the first academic year. F-1 students may engage in three types of off-campus employment, after they have studying for one academic year. These three types of employment are:

Curricular Practical Training (CPT)
Optional Practical Training (OPT) (pre-completion or post-completion)
Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM) Optional Practical Training Extension (OPT)
M-1 students may engage in practical training only after they have completed their studies.

For both F-1 and M-1 students any off-campus employment must be related to their area of study and must be authorized prior to starting any work by the Designated School Official (the person authorized to maintain the Student and Exchange Visitor Information System (SEVIS)) and USCIS.

For more information on the Student and Exchange Visitors Program, see the “Student & Exchange Visitor Program, Immigration & Customs Enforcement”
Hanz20

Registrace: 02. 11. 2010

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc,to je přesně to co hledám Smile
chelseenka

Registrace: 07. 07. 2010

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jak to je ve skutečnosti v Oaklandu, ale včera jsem viděla dokument "Válka gangů" , který byl právě natáčen v Oaklandu a teda nidko by mě tam nedostal..Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA