Kde je nejlip??

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Kde je nejlip??
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: po říjen 02, 2006 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Naprosty souhlas. zrovna nedavno jsme to s pritelkyni resili.
Ja mel Hawaii v hlave uz dlouho. Dokonce jsem uz vybiral i konkretni mista, ubytovani, sondoval praci a mel vybranou spolecnost na prevoz auta. samotne prestehovani je sice absolutne bezproblemove, ale trochu jsem musel zmenit nazor na trvale usazeni na ostrovech. Procetl jsem pak informaci na netu a cenne rady jsem dostal i od dobreho znameho, ktery tam zil po prestehovani z Chicaga asi rok.
Krome "pohodoveho" zivota a bezpochyby uzasne prirody ma zivot na Hawaii i negativni stranky, ktere si clovek predem nejak neuvedomuje a postupne na nen prichazi az po mesicich zivota.
A ty pak v mnoha pripadech prinaseji tak trochu rozcarovani, kvuli kteremu se lide vraceji na kontinent. Neni tajemstvim, ze velka vetsina pristehovalcu z kontinentalnich US zustava na ostrovech rok, maximalne dva. Lide prijizdeji spise na delsi "dovolenou", za dukladnym poznanim ostrovu, odpocinkem, ale natrvalo se usazuje opravdu jen male procento. nektere duvody jsou opravdu zavazne a alespon z meho pohledu zcela urcite trvaly zivot uprostred Pacifiku neunosne komplikuji.
Myslenky na stehovani se tak sice nevzdavame, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt opravdu naporad.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po říjen 02, 2006 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

odhlaseny scout
Genius75

Registrace: 30. 10. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 02, 2006 9:17 pm    Předmět: New York!! Odpovědět s citátem

Jedine New York!!

Teda .. ja byl zatim z NYC nejdal na okraji New Jersey (Newark) a v zabavnim parku 6 flags. Od te doby co jsem byl poprve na horske draze, tak mam spatny sny. Shocked
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2006 5:17 am    Předmět: Re: krasne misto Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Martina napsal:
ZIJE NEKDO NA HAWAII?????
Muj sen je prestehovat se na Big Island.Je tam nadherne,nejkrasnejsi misto kde bych chtela zit....

No, pro většina lidí otázka není jestli tam jsou Poláci nebo Mexičani, nebo jestli tam je zeleno nebo ne, ale jakou práci tam dostaneš. Jestliže máš tolik peněz že nemusíš pracovat, tak Hawaii je OK. Hawaii je OK na návštěvu, nebo na pár měsíců dělat někde v hotelu, ale je to dosti těžké na perminentní bydliště. Jaký máš výběr zaměstnanců? Kde sebereš klienty, nebo dodavatele? Přestěhovala by ses na
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2006 5:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Naprosty souhlas. zrovna nedavno jsme to s pritelkyni resili.
Ja mel Hawaii v hlave uz dlouho. Dokonce jsem uz vybiral i konkretni mista, ubytovani, sondoval praci a mel vybranou spolecnost na prevoz auta. samotne prestehovani je sice absolutne bezproblemove, ale trochu jsem musel zmenit nazor na trvale usazeni na ostrovech. Procetl jsem pak informaci na netu a cenne rady jsem dostal i od dobreho znameho, ktery tam zil po prestehovani z Chicaga asi rok.
Krome "pohodoveho" zivota a bezpochyby uzasne prirody ma zivot na Hawaii i negativni stranky, ktere si clovek predem nejak neuvedomuje a postupne na nen prichazi az po mesicich zivota.
A ty pak v mnoha pripadech prinaseji tak trochu rozcarovani, kvuli kteremu se lide vraceji na kontinent. Neni tajemstvim, ze velka vetsina pristehovalcu z kontinentalnich US zustava na ostrovech rok, maximalne dva. Lide prijizdeji spise na delsi "dovolenou", za dukladnym poznanim ostrovu, odpocinkem, ale natrvalo se usazuje opravdu jen male procento. nektere duvody jsou opravdu zavazne a alespon z meho pohledu zcela urcite trvaly zivot uprostred Pacifiku neunosne komplikuji.
Myslenky na stehovani se tak sice nevzdavame, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt opravdu naporad.

Cenim si i tohoto nazoru-diky moc
M
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2006 2:06 pm    Předmět: Doufám že vám to vyjde. Odpovědět s citátem

Nó, chápu co píšeš. Big Island je veliký asi jako Jihočeský kraj a má asi tolik obyvatel jako Plze
iceman
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 1:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Orange county Cool
lola

Registrace: 12. 02. 2007

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 6:26 am    Předmět: Seattle Odpovědět s citátem

pokud nekdo mate zajem o Seattle, je to nadherne mesto a s jeste krasnejsim okolim. To ze tady misto snezeni prsi je pravda, ale je to tady zase cely rok krasne zelene. Pozor ale nejsou tady moc hezke zeny (hodnoceni muzu) a taky bydleni extremne vstouplo a trafic. Jinak nasinci tady nejsou vstricni.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 6:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Michigan je take krasny - Velka jezera a tak; boating a jine sporty, i jinak je tady priroda nadherna, 4 rocni obdobi ...
Jedna z mala veci, co se i tu libi je, ze lod mame 'zaparkovanou' primo u baraku.
Az na dnesek - napadlo tak 60cm snehu a porad snezi.
Ale jinak nabidka prace ted nic moc Crying or Very sad, bohuzel.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dana_MI napsal:
Michigan je take krasny - Velka jezera a tak; boating a jine sporty, i jinak je tady priroda nadherna, 4 rocni obdobi ...

Michigan je pěkný. Náhodou tak pěkný že jsme tam jeli na naší svatební cestu. V Lake Superior (největší, nejzápadnější, nejstudenější a nejdivočtější z pěti Velkých Jezer) je ostrov Isle Royale, který je asi 50 mil dlouhý a 10 mil široký. Je to federální park, který je otevřený jen v létě. Kromě jednoho hotel a krámu na jednom konci ostrova není tam žádná civilizace; nejsou v parku ani žádné silnice (ani pro kola), jen je tam asi tucet cest pro pěší. Loď nás vyhodila na jednom konci ostrova, a za týden si pro nás přijela na druhý. Byla to výborná cesta!
Evan28
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 1:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahojky taky jsem tam byl amusim uznat ze tam je krasne pripadal jsem si tam jak v raji
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zije nekdo v Coloradu? Konkretne okolo Denvru? Jak se tam zije? Pojedu tam zanedlouho,vite nekdo kde je tam dobra ceska restaurace? Dik.
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 3:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Zije nekdo v Coloradu? Konkretne okolo Denvru? Jak se tam zije? Pojedu tam zanedlouho,vite nekdo kde je tam dobra ceska restaurace? Dik.

Zije se tu dobre Smile

btw, Si to ty carodejko? Koukala sem se na homes.com na nejake baraky/byty v okoli a vypada to, ze trh s nemovitostma se jeste porad nevzmohl, coz je pro kupce jenom dobre. A nezapomen, ze ten $8k tax credit ti vyprsi koncem dubna.

http://www.sobo151.net/
Vari tam vyborne za prijatelne ceny.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Buba ,moc diky. To vis jak se rika kazda rada nad zlato. Pokud si chci koupit dum tak nechci byt nekde ve ctvtis velkou kriminalitou.Nechci myt ve ctvrti kde je kazdy "snob'co se nad tebe povysuje,ale taky nechci aby soused treba prodaval drogy Smile
Pry dobre je to v okoli Parker a Lakewood. Kde by jsi to doporucovala ty?
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 3:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Buba ,moc diky. To vis jak se rika kazda rada nad zlato. Pokud si chci koupit dum tak nechci byt nekde ve ctvtis velkou kriminalitou.Nechci myt ve ctvrti kde je kazdy "snob'co se nad tebe povysuje,ale taky nechci aby soused treba prodaval drogy Smile
Pry dobre je to v okoli Parker a Lakewood. Kde by jsi to doporucovala ty?

Parker, zapadni Lakewood, Littleton (muj oblibeny:), Highlands Ranch, Westminster, Thorton, Broomfield, Centennial, a pak z casti Denver, Aurora-vychodni cast... na mape by se lip ukazovalo.

Zalezi jak daleko chces jezdit do prace. A taky jak se budes koukat po baracich tak si vsimej jestli maj mrize na oknech, jaky auta parkujou pred domama atd...

Kdy se sem chystate?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 4:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pár poznánek.

Za prvé vítej na chicago-cz, anonyme. Až budeš moc, zaregistruj se.

Za druhé, Denver je velké město. Najdeš kolem něho, stejně jako každého velkého mésta v USA, pěkné čtvrti, chudé čtvrti, místa kde je to dobré pro mladé svobodné lidi, místa kde jsou hlavně rodiny s děckami, místa kde jsou převážně důchodci, atd. Aby Ti někdo poradil, napřed napiš něco o sobě, co hledáš, v jaké finanční pozici jsi (chceš platit za barák nebo condo $200K, nebo $700K, nebo $1.3M, nebo $3M?). Sestra mé ženy žila s rodinou v Cherry Hills, ale to neznamená že Ti to můžu doporučit protože nevím co hledáš. Ale hlavní je si najít práci, a pak se zajímat kde bydlet; nemá cenu hledat barák než budeš vědět kde máš práci.

Za třetí moc nechápu proč hledáš Českou restauraci. Jestliže hledáš věci podle českých norem v USA (ať v Denveru nebo jinde), tak budeš nespokojená. Nejlepší české restaurace jsou v ČR.

Za čtvrté, jak se hledá barák se už zde psalo několikrát.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2010 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj Buba,tak vidim,ze jsi me poznala i bez zaregistrovani Smile Hlavne Ti dekuji za informace.Konecne nekdo kdo opravdu konkretne poradi. My zatim hledame,protoze se nechceme stehovat naslepo. Tento rok to,ale urcite nebude.V kvetnu nebo v cervnu jedeme do Colorada znovu to "okouknout". Taky se divame na praci. Nejak nespechame.
Jinak dik za tu ceskou restauraci. Mnzel neni cech a tak jsem ho chtela vzit nekde do klasicke ceske restaurace. On ceske jidlo miluje Smile
Taky jsem mu chtela ukazat neco z ceskeho folkloru....na Morave ve Straznici byvaly posezeni u cimbalu,tancilo se v krojich atd. Slysela jsem ,ze nekteri cesi tyto tradice udrzuji i tady,ale zatim se mi nepodarilo vypatrat kde. To by se manzelovi urcite libilo.
Jeste jsem se chtela Buba zeptat jak to vypada s praci v Denvru vseobecne-kolikaprocentni nezamestnanost tam je. Jak jsi treba na tom ty s praci nebo tvuj manzel (pokud tedy jsi vdana). Dik.
akjedorac
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Buba,vypada to,ze Ty znas Denver dost dobre....zrejme tam zijes -Wink)Rada bych si s Tebou popovidala vice,protoze bych chtela poradit ohledne nemocnic. Pracuji ve zdravotnictvi a tak bych chtela najit nejakou "slusnou" nemocnici. Takze podle toho potom budu hledat bydleni.
Podivat se zase do Coloradu pojedu asi v zari. Chtela bych tam jit na Folkove Evropske slavnosti,ktere se budou konat 26. zari.
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 4:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

akjedorac napsal:
Buba,vypada to,ze Ty znas Denver dost dobre....zrejme tam zijes -Wink)Rada bych si s Tebou popovidala vice,protoze bych chtela poradit ohledne nemocnic. Pracuji ve zdravotnictvi a tak bych chtela najit nejakou "slusnou" nemocnici. Takze podle toho potom budu hledat bydleni.
Podivat se zase do Coloradu pojedu asi v zari. Chtela bych tam jit na Folkove Evropske slavnosti,ktere se budou konat 26. zari.

Carodejko, zaregistruj se pls. Ti poslu soukromou zpravu s tel. cislem.
akjedorac
Anonymní

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Bubu, napis mi prosim na muj e-mail. Dik. akjedorac(zavinAC)yahoo.com
Buba
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 4:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

akjedorac napsal:
Bubu, napis mi prosim na muj e-mail. Dik. akjedorac(zavinAC)yahoo.com

Mas to tam.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Chicago-cz.com forum system