Chceme do USA-CA, v CR se mi nelibi, prosim ale par o rad..

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Chceme do USA-CA, v CR se mi nelibi, prosim ale par o rad..

Autor Zpráva
LuCaS

Registrace: 23. 02. 2010

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 8:32 pm    Předmět: Chceme do USA-CA, v CR se mi nelibi, prosim ale par o rad.. Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny,
narazil jsem dnes na toto forum pri hledani informaci o usa.
Nejdriv nastinim muj stav :
Jsem rozvedeny, je mi 32, podnikam od 19ti let. Vlastnim fungujici prodejny, dovazim zbozi z asie. Vlastnim take s.r.o. firmu. Dale mam zde v CR nemovitosti ktere pronajimam. Nyni me momentalne nijak zvlast netrapi financni situace. Vadi mi ale jak se CR zadluzuje, jake jsou zde pomery, lidi atd.. Tim ze jsem zacal letat po svete tak jsem zacal vnimat rozdily zemi, kultur, chovani atd.
V USA jsem nikdy nebyl. Od malicka se ucim anglicky, byl jsem v UK studovat anglictinu a vzdy jsem si pral zit v zemi kde se mluvi anglicky Smile. Neodjel jsem do Australie pouze kvuli sve exmanzelce a taky protoze jsem zacal uspesne podnikat.

Predpokladam ze si sebou budu moci vzit cca 30tis usd na zacatek podnikani a take pocatecni investice, bydleni atd.

Jsem jednatelem ve sve s.r.o. firme a cetl jsem o moznosti viza L1, tedy muj soucasny plan je asi tento :

-Zalozit firmu (Inc. nebo C corp) v Nevade
-Zazadat o vizum L1
-Vycestovat do CA a zacit se rozkoukavat..

nyni bych ale potreboval neci radu, zdali je toto vubec mozne..
Take mam nyni pritelkyni ktera zila 6 let v UK a rada by jela se mnou a zde i pracovala - ji je 28 a podle mne jedina moznost je ji na rok zamestnat v mistni s.r.o aby mohla take na L1 vizum se mnou pracovat..

Ovsem nevim jestli je toto spravny model.. jsem rozhodnuty ze odjedu a chci zit v usa. Prosim mohl by mi pisnout nekdo kdo by mi aktualne poradil jak vlastne zacit na tom spravnem konci s vyrizovanim ?

Ahoj Luk
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2010 7:05 pm    Předmět: chceme do USA Odpovědět s citátem

Ahoj mam obdobnou situaci,jako ty,jen,ze ziji v Nemecku.Pokud chces otevrit business v USA,tak mas dva modely:Visum E2 a E1.Na tu prvni moznost musis mit minimalne 100000$,jako investici,zelenou kartu nedostanes,pokud jsi uspesny,tak se Ti povoleni k pobytu a k praci vystavi znovu(2-5 let).
E1-investice 500000-1000000$,musis zamnestnat 10 lidi,nemusi to byt americani,musi mit jen povoleni pracovat.Zelena karta se dava hned.
E2 visum je nejlepe vyridit pres advokata,ktery je specializovan.Na konsulate musis predlozit business plan na 5 let,z ktereho vypliva,ze Tvuj podnik bude prosperovat.Pokud neni ten plan presvedcivy,konzul zalezitost nepovoli.
To jsou me informace.Snad Ti pomohou.
Jinak Ti doporucuji se do USA podivat,specielne to tam obhlidnout po te obchodni strance.Vim,ze je to celkem draha zalezitost.Preji Ti hodne stesti.
Zuzka
mogwayCZ

Registrace: 23. 03. 2008

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

E1 ci E2 je take cesta, ale castka potrebna k ni je velka. Sice slozitejsi na vyrizeni, ale vedouci mj. k GC jsou L viza.

Zalozis pobocku sve firmy v USA, pretransferujes se do USA jako vedouci teto pobocky a po nekolika letech si pozadas o GC. Je to napsane velice jednoduse, ale cesta je slozita. Wink
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 10:53 am    Předmět: chceme do USA Odpovědět s citátem

mogwayCZ napsal:
E1 ci E2 je take cesta, ale castka potrebna k ni je velka. Sice slozitejsi na vyrizeni, ale vedouci mj. k GC jsou L viza.

Zalozis pobocku sve firmy v USA, pretransferujes se do USA jako vedouci teto pobocky a po nekolika letech si pozadas o GC. Je to napsane velice jednoduse, ale cesta je slozita. Wink

Kdyz chces zalozit firmu v USA,nezbyva Ti nic jineho,jak Visum E2,E1.V te minimalni castce 100 000$ muzes zapocitat i tvoje potrebne zbozi,masiny atd.Slysela jsem,ze se to nekomu podarilo i za podstatne mensi castku(50 000),je to ale z druhe ruky.
Kdyby to bylo tak,jak pises,tak by si nikdo o E2 nezazadal.V kvetnu letime k nasi psavnicce na Floridu.Hned se ozvu,jak se dozvim vice.Tu informaci s tim zbozim a masinama vim primo od pravnicky.
Zdravim Te Zuzka
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic