Nejlepší město

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Nejlepší město

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Czech-man
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 10:30 am    Předmět: Nejlepší město Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Řekněte každej jedno nebo dvě města, místa která se vám líbí nejvíce.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam kde žiji. Very Happy

Co hledáš na městě? Co se líbí mě se třeba nemusí líbit Tobě.

Ale mám dojem že na to jdeš opačně. Napřed si najdi část USA kde chceš žít. Najdi si tam práci. Pak v okolí té práce najdeš městečko které se ti bude líbit.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Taky zalezi jestli jsi v usa legalne anebo nelegalne. Pokud mas papiry tak mas vyber velky ale jestli budes na cerno tak si zavisly kde ti tak praci daji a to je obycejne ve vetsich mestech v ceske anebo polske komunite.
Czech-man
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

A kde je taková ta nejtypyčtější amerika?
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Czech-man napsal:

Těžko říct. Jaké je nejtypičtější místo v Evropě?

Před pár lety jsem četl že podle nějakého výskumu prý nejtypičtější stát v USA je Ohio. Ale nemyslím že toto musí být zrovna nejlepší místo pro Tebe.

Napiš co hledáš, co se Ti líbí, co Tě do USA přitahuje, a pak Ti rádi lidi zde pomůžou.
Kuba
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Czech-man napsal:

Před pár lety jsem četl že podle nějakého výskumu prý nejtypičtější stát v USA je Ohio. Ale nemyslím že toto musí být zrovna nejlepší místo pro Tebe.

Napiš co hledáš, co se Ti líbí, co Tě do USA přitahuje, a pak Ti rádi lidi zde pomůžou.

Když je tady tohle téma, tak kde se dá najít takovej ten klasickej život. Ne moc velký město, farmari, chlapi v kovbojskejch kloboukach Very Happy ....
marcibrn
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 9:43 pm    Předmět: mesto Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

momentalne tam kde bydlim - Newport Beach,CA ale je tuny peknej mestecek podel pobrezi takova Laguna Beach,CA neni spatna, ale myslim ze nej na USA je priroda, takze to mestecko musi byt par minut do prirody - plaz , hory nebo tak. Vychod USA je uplne jiny nez Zapad takze vyber zacina tam a pak stat....nehlede k tomu ze se muze clovek stehovat jak casto se mu libi po cele zemi
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 5:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kuba napsal:
pdmlynek napsal:
Czech-man napsal:

Když je tady tohle téma, tak kde se dá najít takovej ten klasickej život. Ne moc velký město, farmari, chlapi v kovbojskejch kloboukach Very Happy ....

Stred Arizony,sever Noveho Mexica,casti Colorada,Utahu a potom Montana,Wyoming,Idaho.Tak jeste mozna v Oklahome a Texasu ale tam jsem jiz dlouho nebyl. Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

prý nejtypičtější stát v USA je Ohio.

Tohle je pravda (OH je nejprumernejsi Wink) - problem je, ze to, co si cesi predstavuji jako "prumernou Ameriku", je kombinace serialu "Friends", Hollywood blockbuster a knizek Karla Maye. Realita je, nekdy bohuzel, nekdy bohudik, diametralne odlisna.

AzPete napsal:

Stred Arizony,sever Noveho Mexica,casti Colorada,Utahu a potom Montana,Wyoming,Idaho.Tak jeste mozna v Oklahome a Texasu ale tam jsem jiz dlouho nebyl. Wink

S timto bych celkem souhlasil, ovsem neda mi to, abych nepridal par postrehu: v Idahu jsem bydlel a jsou to vesmes hory - nadhera, ale nemoc cowboy style (a opravdu se tam pestuje spousta brambor Very Happy), Texas je dneska spis Mexico-Norte nez ta prava Amerika, Utah se tezko popisuje, neni typicky uz kvuli mormonum, unikatni geografii a prirode. Montana, Wyoming jsou nejvetsimi producetny hoveziho a cowboys v US, jedniny problem je, ze to tam zacina vykupovat Hollywood a Wall Street a zacina se to tam mistama pomalu menit na takovy druhy Vail a Aspen. Nastesti jsou obrovske rozlohou, tak se to snad ztrati. Byl jsem na kampusech par univerzit po celych Statech vcetne napr. Columbia University, kde jsem spal prvni noc v USA (maji tam 'mean pancakes' k snidani) nebo Berkeley, CA, ale nejvic se mi libilo prave na kampusu Univeristy of Montana v Missoula, MT - a tim mam na mysli jak ten kampus samotny, tak cely region (and I saw the biggest friggin' belt buckle in the world Shocked). Naopak ve Wyomingu jsem jednou chytil takovy blizzard, az se mi na cely stat dozivotne zkazil dojem - jsou to zbabelci, protoze na rozdil od Montany a Dakot stahli z interstates pluhy Laughing. Celkem vzato by se dalo rict, ze vsechno, co je mezi Rockies na zapad a Mississippi River na vychod je takova ta typicka farm coutry. Taky se mi velice libi okoli Lexington, KY - jeden konsky ranch vedle druheho a nejkrasnejsi (a nejrychlejsi) kone v Americe. Ale male mestecka se spoustou farem a baru, kde se schazeji "men in ten gallon hats" najdes i tady v Ohiu nebo kdyz vyjedes dolu z Chicaga Wink
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Praha a munchen Very Happy Very Happy Very Happy
Bernau

Registrace: 24. 02. 2007

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kuba napsal:
pdmlynek napsal:
Czech-man napsal:

Pomerne vsude tady dole na jihu. O severu nevim, zil jsem tam jen 1 mesic a uz bych se tam nevratil. (Columbus, OH).
Kdekoliv, kde jsou farmy najdes farmare a chlapy v kovbojskych kloboucich Wink Mnoha mestecka maji stale tu "main street" architekturu jak ji zname z kovbojek, kde vsechny vyznamnejsi podniky jsou na jedne ulici. Kdyz takovym mesteckem projizdim, pripada mi, jakoby se zastavil cas.
Neznami lidi se navzajem zdravi a chovaji se k sobe slusne, je samozrejmost pridrzet dvere pro zenu atd... to vsechno dole na venkove tady porad je.
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejtypictejsi...No, par mist na to pasuje. North End v Bostonu, MA, je typicka italsko/americka ctvrt, projit to okolo pate odpoledne a uvidis zivot na ulici i za oknama. Arizona ma pekna mista, krome Phoenix a Tuscon, myslim mensi, jako Prescott. New Mexiko taky, stred Santa Fe je velice zajimavy. V Californii se mi libi Paso Robles, clasicke early California mestecko. Ale nevic chlapu v 10 gallon hats je jenom v jednom miste jednou za rok. Las Vegas koncem listopadu nebo zacatkem prosince ma Rodeo Finals a tisice a tisice cowboyu tam v te dobe je...
Anonymní

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 7:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Charlotte NC and Knoxville TN
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA