Americka mesta z nejvetsim stresem.

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Americka mesta z nejvetsim stresem.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 2:15 am    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Ja ted zrovna pracu hledam a nejvic nabydek je prave ve zdravotnictvi, nanestesti to neni muj obor.

Bohužel, jestliže to není tak dobré v Tvém oboru, je možné přjít na zdravotnictví. Jó, chápu že ono to není jednduché, ale kdyz volý thr odměňuje lidi v nějakém oboru, a né v Tvém oboru, tak to má smysl svůj nynější obor opustit, a přejít na nový.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 3:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

akjedorac napsal:
Hledame stat kde jsou dobre vyhlidky co se tyce prace-----aby tam nebyla velka nezamestnanost,prilis drahe domy a velka kriminalita. Jak dlouho ty zijes v CO?

zkus treba sovetsky svaz
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 12:20 pm    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Ja ted zrovna pracu hledam a nejvic nabydek je prave ve zdravotnictvi, nanestesti to neni muj obor.

Bohužel, jestliže to není tak dobré v Tvém oboru, je možné přjít na zdravotnictví. Jó, chápu že ono to není jednduché, ale kdyz volý thr odměňuje lidi v nějakém oboru, a né v Tvém oboru, tak to má smysl svůj nynější obor opustit, a přejít na nový.

ja bych sel ale na to aby me vzali jako CNA, Assistant Director of Nursing, Physical Therapist a podobne pozice, bych musel do skoly na co nejsu penize ani cas.
jano

Registrace: 11. 05. 2009

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

anonym, na CNA nepotrebujes ist do skoly. Nemocnice a domy dochodcov ponukaju zaskolenie, ktore trva nejake 2-4 tyzdne.
Mimochodom na Assistant Director of Nursing sa tiez nechodi do skoly. Tuto poziciu zastavaju RNs.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 5:11 am    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

ja bych sel ale na to aby me vzali jako CNA, Assistant Director of Nursing, Physical Therapist a podobne pozice, bych musel do skoly na co nejsu penize ani cas.

Promiň, neber to ve zlém, ale takový přístup k hledání práce je mi dosti záhadný.

Nevím jak Ty se díváš na život a roli své kariéry ve svém žotě, ale já se na život dívám jako že mám jen jednu šanci si ho využít. Na životě není žádný "reset button" nebo "reboot button". Máme na této planetě jen pár desítek otoček a pak máme pak je "Game Over". Já si ho chci využít co nejvíc můžu. To znamená že se pokouším žít život plně. Ohledně kariéry je to podobné: chci svůj čas v zaměstnání využít tak, aby jsem z toho něco měl. To znamená že jestli není velký zájem o pracovníky v mém oboru, neboli neplatí se dobře, tak jsem si vybral špatný obor. Když vidím že je to lepší jinde, tak půjdu jinam. Proč bych zápasil s volným trhem?

Taky jsem přešel do jiného oboru. Pár krát. A vždycky to dopadlo lepší než kdyby jsem zůstal v dřívějším oboru. A vsadím se že než dohraju tuto hru, tak ještě změním svojí kariéru pár krát.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 5:16 pm    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Promiň, neber to ve zlém, ale takový přístup k hledání práce je mi dosti záhadný.

Nevím jak Ty se díváš na život a roli své kariéry ve svém žotě, ale já se na život dívám jako že mám jen jednu šanci si ho využít. Na životě není žádný "reset button" nebo "reboot button". Máme na této planetě jen pár desítek otoček a pak máme pak je "Game Over". Já si ho chci využít co nejvíc můžu. To znamená že se pokouším žít život plně. Ohledně kariéry je to podobné: chci svůj čas v zaměstnání využít tak, aby jsem z toho něco měl. To znamená že jestli není velký zájem o pracovníky v mém oboru, neboli neplatí se dobře, tak jsem si vybral špatný obor. Když vidím že je to lepší jinde, tak půjdu jinam. Proč bych zápasil s volným trhem?

Taky jsem přešel do jiného oboru. Pár krát. A vždycky to dopadlo lepší než kdyby jsem zůstal v dřívějším oboru. A vsadím se že než dohraju tuto hru, tak ještě změním svojí kariéru pár krát.

Ja nemam problem zmenit zamestnani/obor ale jasne ze nama cenu jit uklizet za $7 a takze kdyz pujdu do skoly abych popripade mohl byt CNA, RN a pod. pomuzes s placenim mortgage, bils.............. Laughing
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek, zadne dalsi rady?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 5:05 am    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Ja nemam problem zmenit zamestnani/obor ale jasne ze nama cenu jit uklizet za $7 a takze kdyz pujdu do skoly abych popripade mohl byt CNA, RN a pod. pomuzes s placenim mortgage, bils.............. Laughing

Hele, já chápu že to je těžké. Je mi to úplně jasné.

Mužeš klidně pracovat přes den (třebas za těch $7/hod) a v noci chodit do školy, jako to dělá fůra dospělých. Nebo můžeš chodit přes den do školy, a v noci chodit do práce, jako to dělá fůra vysokoškoláků. Been there, done that. Obouma směry. (Když jsem chodil na vysokou, tak jsem se živil práci na skladišti pro chemický výskum, pak jsem dělal ve výskumu, pak jsem vyučoval; když jsem dělal MBA, tak jsem vyučoval; když jsem dělal PhD tak jsem se živil výskumem a vyučovámím; když jsem dělal JD tak jsem jsem pracoval ve právnické firmě -- mě pečené holuby do úst nelétávali)

Na CNA prý potřebuješ jen základní školu a 6 až 12 týdnů na místní college. To přece by nenměl být žádný problém.

Na nursing potřebuješ 2 roky školy, nebo 4 roky, nebo více, podle toho kam to chceš dotáhnout. To by taky neměl být problém.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

urcite ti je jasne ze 7 te neuzivi pokud jsi musis platit jeste skolu, jo da se najit i 10 ale dalsi dobra moznost je se perestehovat za praci.
jano

Registrace: 11. 05. 2009

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 6:34 pm    Předmět: Re: zivot v Coloradu Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Hele, já chápu že to je těžké. Je mi to úplně jasné.

Mužeš klidně pracovat přes den (třebas za těch $7/hod) a v noci chodit do školy, jako to dělá fůra dospělých. Nebo můžeš chodit přes den do školy, a v noci chodit do práce, jako to dělá fůra vysokoškoláků. Been there, done that. Obouma směry. (Když jsem chodil na vysokou, tak jsem se živil práci na skladišti pro chemický výskum, pak jsem dělal ve výskumu, pak jsem vyučoval; když jsem dělal MBA, tak jsem vyučoval; když jsem dělal PhD tak jsem se živil výskumem a vyučovámím; když jsem dělal JD tak jsem jsem pracoval ve právnické firmě -- mě pečené holuby do úst nelétávali)

Na CNA prý potřebuješ jen základní školu a 6 až 12 týdnů na místní college. To přece by nenměl být žádný problém.

Na nursing potřebuješ 2 roky školy, nebo 4 roky, nebo více, podle toho kam to chceš dotáhnout. To by taky neměl být problém.

Tak to studium a pracu sucasne by som urcite nedoporucoval, ak by to malo zahrnut aktivitu cez den aj v noci. Bolo by len otazkou kratkeho casu kym by si ten student/pracujuci podlomil zdravie z prepracovania.
Navrhol by som radsej uskromnit sa - nechat jedneho z manzelov pracovat a ten druhy (student) by mal hlavne studovat a pracovat minimalne alebo vobec.
Praktizovali sme to tak s manzelkou zhruba pred 20 rokmi - najskor ona pracovala a ja som studoval, potom som ja pracoval a ona studovala. To sme mali 2 deti, ale dalo sa. Nejaky cas sa da zit i skromne, hlavne ak je tu motivacia, ze po skonceni skoly to bude stat za to. V nasom pripade to urcite stalo za to, obaja zdravotnici, zivot gombicka Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA