real estate :)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

real estate :)

Jeste si myslite, ze byl nakup nemovitosti v poslednich 4 letech v USA chytrym krokem?
Ano. Ani dnes o tom nepochybuji.
50%
 50%  [ 3 ]
Ne. Vsichni jsme naleteli iluzi o ziskovosti takoveho pocinani.
50%
 50%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 6

Autor Zpráva
scout66

Registrace: 14. 02. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:55 am    Předmět: real estate :) Odpovědět s citátem

Tak jsem na skok zpet soudruzi Smile Procitam to tady a vidim, ze je opravdu zle Sad mezilidske vztahy jdou uplne do pr...
Ale nedalo mi to a zapsal jsem se do teto sekce, pac jsem si musel s usmevem vzpomenout na agitacni prispevky pdmlynka ohledne nakupu nemovitosti Smile
Asi rok pred nejvetsi hypotecni krizi v dejinach jsem tu trval na svem a tvrdil, ze nemovitosti nejsou rozhodne tim nejbezpecnejsim businessem a ze existuji mnohem bezpecnejsi a vyhledove vyhodnejsi moznosti investovani. Tu zaplavu jeho argumentu si ted s odstupem casu s opravnenym zadostiucenim znovu prectu. Myslim, ze nejhur dopadli ti, co si mysleli, ze maji v oblasti nemovitosti "nejvyssi vzdelani" a nejvetsi zkusenosti Sad
Uspokojeni vsak necitim. Jen ten nicim nenahraditelny pocit, ze VSECHNO, za cim si v zivote stojim, co vnitrne citim a podle ceho se chovam, se postupne naplnuje. Moje prirozena pokora mne sice nuti naslouchat a premyslet o nazorech druhych, ale zivotni praxe mne denodenne presvedcuje o tom, ze si mam neochvejne stat za svymy, bohatym zivotem proverenymi, nazory.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:09 pm    Předmět: Re: real estate :) Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
Tak jsem na skok zpet soudruzi Smile Procitam to tady a vidim, ze je opravdu zle Sad mezilidske vztahy jdou uplne do pr...
Ale nedalo mi to a zapsal jsem se do teto sekce, pac jsem si musel s usmevem vzpomenout na agitacni prispevky pdmlynka ohledne nakupu nemovitosti Smile
Asi rok pred nejvetsi hypotecni krizi v dejinach jsem tu trval na svem a tvrdil, ze nemovitosti nejsou rozhodne tim nejbezpecnejsim businessem a ze existuji mnohem bezpecnejsi a vyhledove vyhodnejsi moznosti investovani. Tu zaplavu jeho argumentu si ted s odstupem casu s opravnenym zadostiucenim znovu prectu. Myslim, ze nejhur dopadli ti, co si mysleli, ze maji v oblasti nemovitosti "nejvyssi vzdelani" a nejvetsi zkusenosti Sad
Uspokojeni vsak necitim. Jen ten nicim nenahraditelny pocit, ze VSECHNO, za cim si v zivote stojim, co vnitrne citim a podle ceho se chovam, se postupne naplnuje. Moje prirozena pokora mne sice nuti naslouchat a premyslet o nazorech druhych, ale zivotni praxe mne denodenne presvedcuje o tom, ze si mam neochvejne stat za svymy, bohatym zivotem proverenymi, nazory.

Vitame te zpatky Smile
Konecne se mozna forum rozjede, protoze ty mas zkusenosti z USA.
Co ja muzu davat Mlynkovi a BR rady, kdyz ziju v Kanade Wink
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím přesně o čem píšeš. Jestli jsem tě někdy agitoval, tak se omlouvám.

Ohledně koupení nemovitostí si myslím, že průměrný člověk se má dívat na koupení baráku pro sebe a svojí rodinu jako na útratu, podobně jako na auto a dovolenou, a né jako na investici jako akcie a dluhopisy. Člověk by měl koupit rodiný dům aby se mu v něm dobře žilo a aby měl dobrý život, a né si koupit dům který mu vydělá hodně peněz. Dost lidí bohužel si myslelo že si má koupit co nejdražší barák aby na to vydělal co nejvíc když půjde do důchodu.

Já koupil barák protože jsem potřeboval někde žít. Jestli to real estate market by cenově nahoře nebo dole mě bylo dosti jedno. Koupil jsem dobře protože jsem měl štěstí, ale mohlo se stát že bych koupil špatně když byly ceny vysoké. Jestli ceny po koupení baráku jsou poloviční nebo dvakrát tak velké je mi docela jedno, protože já nemám zájem prodávat.
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Naleteli Question Mozna nekdo naletel ale vetsina lidi nekoupila nemovitost za posledni 4 roky.
Ja osobne nikoho neznam.
To co jsem investoval tak jsem neztratil z jednoho duvodu.
Nekoupil jsem predrazanou investici.
Naopak ted je dobre neco koupit ale zduraznuji ze aby na tom clovek vydelal tak musi pocitat tak minimalne 10 roku nez se to opravdu vyplati a kdo vi jestli bude $$ porad v obehu.
Jako Mlynek davam prednost bydleni ve svem baraku nez delat nejakeho landlorda bohacem.
Pred 4 roky bylo zlato a stribro mym konickem a to se do dneska vyplaci. Cool
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

The Mummy has risen from his desert grave in the Pyramid Of Glass. The Undead walks among the living of Chicago-cz.com again, bringing prophecy of doom (especially in real estate, education, legal gambling and ... yes, even health care) to Philly, Canada and Arizona. He won't shut up and managed to piss off more people in one day then I do in a month. All hail the Scout.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebyl a ani neni to spatny krok, kdyz se da koupit barak za polovinu porizovaci ceny....

Mam novou sousedku, koupila za 560 000$, dalsich 500 do nej investovala, ale na marketu by dnes za nej brala kolem 4 000 000$ a ze by o kupce nemela nouzi...))
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scoute ja koupil za posledni 4 roky dva domy a jsem spokojeny.v roce 2006 jsem se prestehoval a potreboval jsem bydlet tak jsem si nachal postavit ,cena byla jakou jsem si vybral.v 2008 jsem koupil farmu za velice vyhodnou cenu(od banky)kdyz to budu chtit prodat tak natom nemuzu prodelat!
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
The Mummy has risen from his desert grave in the Pyramid Of Glass. The Undead walks among the living of Chicago-cz.com again, bringing prophecy of doom (especially in real estate, education, legal gambling and ... yes, even health care) to Philly, Canada and Arizona. He won't shut up and managed to piss off more people in one day then I do in a month. All hail the Scout.

Ahoj Martine.The scream of the homeless and penilles once again.Jestli chces tak one way ticket is on it's way... Laughing Laughing
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
scoute ja koupil za posledni 4 roky dva domy a jsem spokojeny.v roce 2006 jsem se prestehoval a potreboval jsem bydlet tak jsem si nachal postavit ,cena byla jakou jsem si vybral.v 2008 jsem koupil farmu za velice vyhodnou cenu(od banky)kdyz to budu chtit prodat tak natom nemuzu prodelat!

Naprosty souhlas....
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 12:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:

Jestli chces tak one way ticket is on it's way... Laughing Laughing

No, thanks and for the last time - I DO NOT WANT TO GO ON A GAY CRUISE WITH YOU, TAKE RUMBURAK!!!

Anyway, stop jerking off to my post, ya hairy mary (and get a job ... and health insurance). I know in your fantasies, I'm always writing about you, but that one was in celebration of the return of my main man, Le Magnifique 66.

Za dvacu Ti to prelozim a za dalsich 500 Ti prectu a vysvetlim vsechny ty pojmy a slova, kterym jsi nerozumnel ve Scoutove prispevku o health care, aby jsi nebyl odkazany jenom na me, ale mohl se bavit i s nim. Wink Wink Wink

Ale se nam to tady hejba. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
scout66

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 1:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz vy to tady kluci vsechno berete strasne moc osobne a uvadite ojedinele a vyjimecne priklady, ktere jenom potvrzuji soucasny stav. Ja mam kolem sebe v Las Vegas zase jenom spoustu nestastnych lidi, kteri krouti hlavou a nechapou, "jak se to jen mohlo stat"! Vzdyt jim vsichni tvrdili, ze na koupi nemovitosti NEMUZOU prodelat. A ted nevi, co dal, protoze se ani nemuzou prestehovat a jsou otroky vlastniho baraku. Chteli by se jich zbavit a koupit znovu to stejne za tretinovou cenu, ale jak na to? Proste prodelali. A prodelaly statisice lidi. Vam, kdo jste na to vyzrali, nezbyva nez gratulovat, ale nevyvraci to me obecne tvrzeni.
Chtel jsem jeno zduraznit, ze real estate proste NENI ten nejbezpecnejsi a nejlepsi biz a rozhodne ne vzdycky nejlepsi investice, coz je magicka formulka hojne zivena vsemi realitnimi makleri a bankovnimi domy kvuli maximalizaci docasnych zisku.
Muze byt mnohem vyhodnejsi sehnat si slusny levny najem, nezadluzovat se na neskutecne dlouhou dobu kvuli bydleni a soustredit aktivity a finance nekam, kde mi na ten barak vydelaji za mnohonasobne kratsi dobu.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 2:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodil jsi sem anketu, tak se nediv, ze sem lidi (a Pete) davaji svoje vlastni zkusenosti a nazory. Kdyby tady bylo Piskle, tak by Ti dalo 110% za pravdu, potvrdilo vsechno, co rikas, mozna i vic. Tam v te jejich casti FL je to jeste vetsi des nez LV - a to si vzpominam, ze kdyz jsi tehdy odjizdelo tak prozivalo LV takovy boom Shocked

Holt MW bydli na beachfront property a ty do foreclosures nejdou pac milionari v Cali byli, jsou a budou, Henek tu farmu tusim koupil i s meth lab, that's a solid investment right there, Rumik bydli na olympijskem stadionu ... and who gives a flying F about Canada, abyway ... no a PD Ti hodil briliantni pravnickou odpoved, cili: "I do not have any recollections of that day, Your Honor."
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 3:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, fakt je ze sen nejednoho americana je bydlet v baraku at to stoji co to stoji...a pro prumerne vydelavajiciho jedince to vzdy byla riskantni investice....natoz podprumerne...

A ze jich bylo...ted pri prioadne ztrate zamestnanani kohokoliv z nich, je hard time jej udrzet...padaji do klina bankam, ruku v ruce pripadnym investorum jez zrovna ted jeste mohou koupit za babku.

KDY se zvedne market ???
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 3:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

levny najem"to davas penize nekomu jinemu.i kdy nekdo koupil dum predrazeny a bude tam bydlet 10 az 20 let tak je to porad vyhodnejsi nez najem.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 7:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
AzPete napsal:

Jestli chces tak one way ticket is on it's way... Laughing Laughing

No, thanks and for the last time - I DO NOT WANT TO GO ON A GAY CRUISE WITH YOU, TAKE RUMBURAK!!!

Anyway, stop jerking off to my post, ya hairy mary (and get a job ... and health insurance). I know in your fantasies, I'm always writing about you, but that one was in celebration of the return of my main man, Le Magnifique 66.

Za dvacu Ti to prelozim a za dalsich 500 Ti prectu a vysvetlim vsechny ty pojmy a slova, kterym jsi nerozumnel ve Scoutove prispevku o health care, aby jsi nebyl odkazany jenom na me, ale mohl se bavit i s nim. Wink Wink Wink

Ale se nam to tady hejba. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Martine.Jsem velice rad ze se tvuj "hero" vratil ale Belmondo uz je dost stary na to aby te znovu inspiroval.
Preklad nepotrebuji,legalni status a praci s pojistenim mam a tu letenku jsem ti chtel koupit zpet do Cech kde opravdu patris. Wink OHIO WINTERS ARE VERY COLD.I understand. Embarassed
Jestli chces jet na GAY CRUISE tak to si holt budes muset udelat Google Search. Ja osobne mam jine zajmy a Rumba jak ho znam je normalni and is "booked solid" az do jara.Sorrry. Cool
scout66

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
levny najem"to davas penize nekomu jinemu.i kdy nekdo koupil dum predrazeny a bude tam bydlet 10 az 20 let tak je to porad vyhodnejsi nez najem.

No vidis a to je prave to, o cem si myslim, ze je ten nejvetsi omyl, kvuli kteremu takova sposta lidi prestala rozumne a pragmaticky uvazovat a pustila se do nejblbsi investice zivota.
Dam ti priklad. Znam jednoho taxikare, jednu servirku, jednoho pizzamana, jednoho dealera v casinu, jednoho plumbera, jednoho cleanera.....ti vsichni potrebovali bydlet. Okoli je ujistovalo, ze je VZDYCKY vyhodnejsi platit vic na vlastni, nez min za rent. A tak se zadluzili na desitky let v klamave predstave, ze nemohli udelat chybu a ze to pro ne MUSI byt vyhodnejsi, kdyz to vsichni rikaji. Dnes maji do jednoho dluh u banky zhruba 300k a domy v hodnote od 120-150k. Chteli by jit jinam, at uz kvuli praci, nebo kvuli detem, kvuli rodine, pocasi....ale nemuzou. Nemuzou odejit z domu za 300k a inkasovat za nej 150k. Za poslednich 5 let platili za bydleni mesicne vic, nez dalsi chlapik, ktery si stejne bydleni pouze pronajal. Mluvim taky pouze o mesicnich splatkach a ne o nakladech spojenych s koupi, udrzbou domu atd. Po onech 5 letech zjistili, ze nemaji z toho domu splaceno jeste skoro nic a nemaji momentalne zadne spravne a pro ne vyhodne vychodisko. Ten chlapik, co si "jen" pronajal a "odevzdaval penize nekomu jinemu" je naopak v naproste pohode. Za onech 5 let stejne konfortniho bydleni usetril v nakladech na bydleni bez nervu radove 30k a ty vhodnym ivestovan ztrojnasobil (samozrejme ne investici do nemovitosti). Dnes ma tedy k dispozici cca 90k a muze si ukazat na kterykoliv dum ve stejne kategorii, kterou si najimal a k okamzitemu nastehovani mu staci pujcka asi desetinasobne nizsi, nez jakou potrebovali vsichni vyse zmineni.
Jak dlouho se tedy jeste ti oblouzneni nestastnici maji utesovat, ze je VZDYCKY vyhodnejsi bydlet ve vlastnim?
Btw. pozitri jdu stehovat kamarada, ktery mi pred 3 lety na kusu papiru pocital, jak na svem baraku za ty prvni tri roky pri pouhem splaceni uroku vydela ZARUCENE prave tech vyse zminenych 90k a ze bych mel taky neco "rychle koupit"! Sad
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Ha ha, to je dobry BR! Thanks for your support BTW! Ten scout keca a keca a o vsem vi vsechno, co? Lip nez kdokoliv jinej.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:

No vidis a to je prave to, o cem si myslim, ze je ten nejvetsi omyl, kvuli kteremu takova sposta lidi prestala rozumne a pragmaticky uvazovat a pustila se do nejblbsi investice zivota.
Dam ti priklad. Znam jednoho taxikare, jednu servirku, jednoho pizzamana, jednoho dealera v casinu, jednoho plumbera, jednoho cleanera.....ti vsichni potrebovali bydlet. Okoli je ujistovalo, ze je VZDYCKY vyhodnejsi platit vic na vlastni, nez min za rent. A tak se zadluzili na desitky let v klamave predstave, ze nemohli udelat chybu a ze to pro ne MUSI byt vyhodnejsi, kdyz to vsichni rikaji. Dnes maji do jednoho dluh u banky zhruba 300k a domy v hodnote od 120-150k. Chteli by jit jinam, at uz kvuli praci, nebo kvuli detem, kvuli rodine, pocasi....ale nemuzou. Nemuzou odejit z domu za 300k a inkasovat za nej 150k. Za poslednich 5 let platili za bydleni mesicne vic, nez dalsi chlapik, ktery si stejne bydleni pouze pronajal. Mluvim taky pouze o mesicnich splatkach a ne o nakladech spojenych s koupi, udrzbou domu atd. Po onech 5 letech zjistili, ze nemaji z toho domu splaceno jeste skoro nic a nemaji momentalne zadne spravne a pro ne vyhodne vychodisko. Ten chlapik, co si "jen" pronajal a "odevzdaval penize nekomu jinemu" je naopak v naproste pohode. ...

No, samozřejmě že kdyby člověk mohl předpovídat budoucnost, tak by v 2007 si barák nekoupil, protože ceny nemovitostí šly dolů. Ale to neznamená že udělali chybu.

Nemůžeš ocě
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scoute kdyz koupom dum za 300K a zarok ma dum hodnotu jen 150K tak ho prestanu platit at si banka snim dela co chce a to co jsem zaplatil je to same jako za rent,tak jsem na tom stejne
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scoute a za 2.kdyz budu platit najem $1000 za mesic tak $12000 za rok je nenavratne pryc.kdyz koupi a splacim $1600 za mesic to je $19200 za rok a stoho mam $10000 tax credit tak porad na tom jsem lip a usetrim skoro $3000. tak porad jsi mne nepresvedcil.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
scoute a za 2.kdyz budu platit najem $1000 za mesic tak $12000 za rok je nenavratne pryc.kdyz koupi a splacim $1600 za mesic to je $19200 za rok a stoho mam $10000 tax credit tak porad na tom jsem lip a usetrim skoro $3000. tak porad jsi mne nepresvedcil.

Vážně? Ty jsi v 52%+ tax bracket? Bohužel, jak to vše sleduji, tak mám dojem že jednou budeme všichni v 52+% tax bracket.

Pokud vím, tak od svého hrubého příjmu můžeš odečíst z 19,200 USD jen tu část která je úrok. Toto může být třeba $12,000 nebo $16,000. Jestliže máš marginální da
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prvni 3 roky platis 90% interest a 10 % principal
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
prvni 3 roky platis 90% interest a 10 % principal

Dobře, tak když platíš 19,200 za mortgage, a jsi v 25% tax bracket, tak se Ti odečte $4,320.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 12:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

+ home office toho je vic to by ti musel rict ten co mi dela tax.
ale otazka byla zda rent nebo koupit a ja se porad priklanim koupi dum
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 12:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, souhlasím že je lepší si koupit barák než ho pronajímat. Jestliže někdo je připraven se zakotvit, tak je to logické si platit svojí mortgage, než platit mortgage svému landlordovy. To je jasné.

Jen říkám že i když se hodně mluví o da
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic