Tak se vam teda predstavim...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Tak se vam teda predstavim...
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Bernau

Registrace: 24. 02. 2007

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 6:36 pm    Předmět: Tak se vam teda predstavim... Odpovědět s citátem

Protoze tady na me predstaveni nekteri netrpelive cekaji, rozhodl jsem se, ze se do toho pustim.

Jmenuji se Zdenek (pro americany Stan) a je mi 42 let.
Od detstvi jsem chtel do ameriky a casto jsem slychaval dospele jak se spolu bavi "ten a ten taky utek.." a ptal jsem se taty proc neuteceme taky. Tata delal cely zivot jednu praci a byli jsme, jako vetsina ostatnich tenkrat, chudi. Nemeli jsme ani auto.
Nicmene tata nemel v sobe ten "drajv" aby nekde utikal a ja jsem tu jeho povahu bohuzel zdedil a stalo mne to hodne usili, casu a prace na sobe abych tuto nemilou vlastnost prekonal.
Trvalo mi to az do mych 33 let nez jsem se konecne rozhoupal a udelal to radikalni rozhodnuti.
Odjel jsem tady ne jako vetsina, kteri tady prijedou vydelat penize, vratit se a delat machra. Ja jsem byl rozhodnut od sameho zacatku, ze se uz do ceska nevratim. Kdyby na to prislo a ja byl deportovan odsud, odesel bych nekam jinam.
Nastesti se tak nestalo a ja jsem konecne po skoro deseti letech drzitelem te magicke zelene karty (ktera ale vubec neni zelena) Wink
Ne, ze bych se nesnazil si ji opatrit drive ale me prvni manzelstvi s americankou ztroskotalo na tom, ze ona mela "bipolar disorder". Hele, ja leccos snesu ale 2 roky zivota s nekym u koho nevis co bude za 5 minut, bylo nad moje sily.

Nicmene zpet k tematu.
Priletel jsem do Jizni Kar4oliny a zacal jsem tam pracovat na Wal-Martech. Drel jsem jak bulhar 7 noci v tydnu, 10 hodin nocne bez naroku na volno za mizernych $1200.
A to jsem musel platit memu supervajzrovi za odvoz do prace $5 kazdou noc. V 2 bedroom apacku nas bydlelo 6 a za vsechno se muselo platit. Chces se nekam zajet podivat? Na nakup? Zaplat. Chces poradit? zaplat. Chces adresu na nekoho, kdo muze pomoci neco zaridit? Zaplat. A pak jeste zaplat jemu.
To mne moc nebavilo tak jsem platil jenom tak dlouho, dokud jsem si nekoupil vlastni auto a zaridil SSN (tehdy to jeste slo).
Pak mi boss rekl, ze zna dalsiho bosse, ktery shani nekoho jako udrzbare na apackach v Columbus, OH. Well. Clovek ma v zivotezkusit vsechno, tak jsem to vzal.
Delal jsem tam mesic a muj boss (american) mi nikdy nezaplatil ani cent protoze na druhy den, co jsem tam zacal, ze mu zabil syn v aute a on odjel nekam do Montany nebo kde a uz jsem ho nikdy nevidel.
Takze kdyz jsem zjistil, ze bych tam asi zemrel na hlad tak se jsem za posledni penize sbalil a odjel zpatky za svym starym slovenskym bossem, ktery mne zamestnal v Columbus, GA.
Tentokrat na K-Martech. Tam se do mne zamilovala jedna americanka. To by bylo ok, jenze ona byla vdana. Ja, jako typicky cech, jsem tomu nevenoval zadnou pozornost a vesele jsem ji oprasoval neznaje mistnich mravu a zvyku.
Jeji manzel, redneck z Al, se to nejakym zpusobem dozvedel a jal se mne zabit.
Cekali na mne on a jeho 22 lety syn v noci pred Kmartem s baseballovymi palkami. Jeste ze jsem mel tehdy rychle nohy a jeste ze byl uvnitr policajt.
Nasledujiciho dne jsem se odstehoval z apacka protoze mu dotycna rekla kde bydlim.
Nastesti pro mne se den predtim prijel na ten K-mart podivat dalsi (americky) boss, ktery ho mel prebrat od meho. Slovo dalo slovo a ja jsem zacal pro nej delat v Cornelia, GA. Neskutecna dira. Wal-Mart, K-mart a McDonald. Nic vic! Dry county. Redneckov. Bydlel jsem v mobil home a za oknem se pasly smrdute kravy.
Ale bylo to misto, kde jsem prezil parohacuv vztek. Jeste jsem mel par telefonnich rozhovoru s onu dotycnou a ta mi rekla, ze si parohac najal soukromeho detektiva. Ale najit ilegalniho aliena bylo zrejme nad jeho sily protoze jeste ziju.
Po teto prihode jsem si samozrejme nejake dalsi dobrodruzstvi s zenatymi panickami prisne zapovedel. Nikdy vice v americe! Wink

Po nejakem case si mne muj novy americky boss stahnul k sobe do Dothan, AL kde jsem mu lestil grocery stores. Byla to zcela jina zkusenost, nez bossove z evropy, protoze mi uz platil $8/hod, choval se pomerne cestne a mel jsem i volno o weekendech.
Nevyhodou bylo, ze mne posilal na obchody mimo mesto a ja musel kazdou noc dojizdet hodinu az dve do prace. Pricemz mi platil jenom pulku benzinu ale to zase tenkrat nebyl takovy deal kdyz benzin stal $0.89/gal.

Ale protoze ja vydrzim u jedne prace max. rok, zejmena pokud je to prace se slepym koncem. (dead end job) jsem odjel za jednim znamym na Fl puvodne mu opravit computer. To byl muj prvni osobni kontakt s ceskou komunitou po vice nez roce. V Dothanu jsem bydlel sam ve 2 bedroom apt. a zadneho krajana jsem tam neznal.
Takze na me "dovolene" jsem se dozvedel, ze bych mohl dostat se svym souslem i normalni praci. Tak jsem to zkusil.
A taky ze jo. Zamestnali mne na golfovem hristi za mizernych $6.50/hod ale konecne jsem pacoval pro sebe a ne pro bosse.
Nicmene dlouho jsem tam nevydrzel a stal jsem se banquet serverem nv jednom resortu. To se mi celkem libilo a mel jsem tam skvele vyhody a zdrav. pojisteni. Ale po 911 vsechen business sel do hnoje tak jsem si moc nevydelaval. Tak mi nabidli abych se svoji postavou delal bouncera v baru. Tak jsem to zkusil. No co vam budu povidat. Bylo to zabavne. Vydrzel jsem to delat skoro dva roky nez mne vyhodili za to, ze jsem pouzil "neprimerenou silu" pri vyhazovani jednoho opilce.
Uz mne to tam stejne ale nebavilo (viz vyse) tak jsem to ze zoufalstvi zkusil na wal-martu jako overnight stocker. Tam mi odesel meniskus v kolene a tak jsem vital, v koleckovem kresle, zakazniky.
Dovedete si predstavit, jak dlouho jsem vydrzel delat toto.. Wink Tak jsem odesel delat do nemocnice jako Dietary Aide. Perfeftni job pro mne. Jidlo zdarma, fantasticke zdrav. pojisteni, spousta krasnych (i mene krasnych) bab, doktori... Tam jsem vydrzel skoro 3 roky nez mne vyhodili. Najali si novy management a memu novemu managerovi se nelibilo styl me prace. Bylo to vylozene osobni a jeste dneska, kdyz prijdu do nemocnice, mne vsichni zdravi a ptaji se, proc uz tam nedelam.
Tak jsem si otevrel business s pocitaci. Dva faktory ale zapricinily, ze jsem se nesetkal s velkym uspechem. 1. Je tady v mem pomerne malem meste uz pocitacovymi experty zaplaven trh a 2. nemel jsem penize na reklamu. Takze jsem jenom rozdaval moje vizitky.
Tak jsem nastoupil do obchodu s kancelarskou a vypocetni technikou kde doposud jeste jsem ale uz jsem byl na interview na praci profesionalniho fotografa takze mi drzte palce.
Chtel bych jenom podotknout, ze vsechny tyto prace (krome te posledni)jsem vykonaval jen na muj "upraveny" sousl kde jsem v photoshopu vyzmizikoval ten protivny napis "Not valid for employment". Platil dane a dokonce settle s wal-martem ohledne meho pracovniho urazu (dali mi skoro $12.000) a nikdy jsem nemel sebemensi problem. I tu zelenou mi dali bez problemu i kdyz jsem se obaval, ze kdyz jjisti na IRS, ze jsem nelegalne pracoval a v podstate se vydaval za americana (coz jsou spolu s falsovanim dokumentu ty nejhorsi prohresky) a dvakrat jsem prespal v jailu. (poprve DUI a podruhe rizeni bez platneho ridicaku) vsechno probehlo k memu prekvapeni velmi hladce.

Na zaver bych chtel rict, ze se mi tady porad libi, diky mym pracem tady mne zna SPOUSTA lidi a jsem tady nadprumerne znama a obibena figura.
Vim jenom o dvou cesich zijicich v mem okoli a oba jsou tady legalne. Nijak zvlast se ale nevyhledavame.

S moji americkou manzelkou zijeme momentalne v 2 bedroom apacku se dvema psy (jezevec a civava)a bez deti. Doz je dar shury ponevadz decka nesnasim.
Jinak vsechno, co vim a znam jsem se naucil sam vlastni iniciativou. Kdyz jsem sem prisel, znal jsem anglicky jen par slov. Dneska umim anglicky lepe nez mnohy american. Udelal jsem si GED v roce 2005 a uz tehdy jsem v anglickem jazyku dosahl 76% (cteni i psani - essay)
Ostatni zkousene predmety:
Science 99%
Math: 94%
Social studies 97%
Kdyz mi pani diplom predavala, rekla "Congratulations. Only a very few in the nation..."
Slusny vysledek na nekoho se zakladni devitiletou skolou a triletem extempore na ucilisti rekl bych. Wink
Tak dosti chlubeni.
Jsem jeste dlouholetym clenem mistniho Gymu, kde skvi moje jmeno vyvedene ve zlate na plakete dlouholetych clenu Very Happy
Tak to by bylo asi tak vsechno co jsem chtel.
Jo, jeste merim 6'4" a vazim asi 290lbs. Biceps mam 22" tak si mne neprejte holomci! Very Happy

Jo jeste neco. Puvodem jsem ostravak ale na rozdil od vetsiny ostatnich rodilych ostravaku si nemyslim, ze je to duvod k nejake zvlastni hrdosti.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:14 pm    Předmět: Re: Tak se vam teda predstavim... Odpovědět s citátem

Bernau napsal:
Protoze tady na me predstaveni nekteri netrpelive cekaji, rozhodl jsem se, ze se do toho pustim.

Jmenuji se Zdenek (pro americany Stan) a je mi 42 let.
Od detstvi jsem chtel do ameriky a casto jsem slychaval dospele jak se spolu bavi "ten a ten taky utek.." a ptal jsem se taty proc neuteceme taky. Tata delal cely zivot jednu praci a byli jsme, jako vetsina ostatnich tenkrat, chudi. Nemeli jsme ani auto.
Nicmene tata nemel v sobe ten "drajv" aby nekde utikal a ja jsem tu jeho povahu bohuzel zdedil a stalo mne to hodne usili, casu a prace na sobe abych tuto nemilou vlastnost prekonal.
Trvalo mi to az do mych 33 let nez jsem se konecne rozhoupal a udelal to radikalni rozhodnuti.
Odjel jsem tady ne jako vetsina, kteri tady prijedou vydelat penize, vratit se a delat machra. Ja jsem byl rozhodnut od sameho zacatku, ze se uz do ceska nevratim. Kdyby na to prislo a ja byl deportovan odsud, odesel bych nekam jinam.
Nastesti se tak nestalo a ja jsem konecne po skoro deseti letech drzitelem te magicke zelene karty (ktera ale vubec neni zelena) Wink
Ne, ze bych se nesnazil si ji opatrit drive ale me prvni manzelstvi s americankou ztroskotalo na tom, ze ona mela "bipolar disorder". Hele, ja leccos snesu ale 2 roky zivota s nekym u koho nevis co bude za 5 minut, bylo nad moje sily.

Nicmene zpet k tematu.
Priletel jsem do Jizni Kar4oliny a zacal jsem tam pracovat na Wal-Martech. Drel jsem jak bulhar 7 noci v tydnu, 10 hodin nocne bez naroku na volno za mizernych $1200.
A to jsem musel platit memu supervajzrovi za odvoz do prace $5 kazdou noc. V 2 bedroom apacku nas bydlelo 6 a za vsechno se muselo platit. Chces se nekam zajet podivat? Na nakup? Zaplat. Chces poradit? zaplat. Chces adresu na nekoho, kdo muze pomoci neco zaridit? Zaplat. A pak jeste zaplat jemu.
To mne moc nebavilo tak jsem platil jenom tak dlouho, dokud jsem si nekoupil vlastni auto a zaridil SSN (tehdy to jeste slo).
Pak mi boss rekl, ze zna dalsiho bosse, ktery shani nekoho jako udrzbare na apackach v Columbus, OH. Well. Clovek ma v zivotezkusit vsechno, tak jsem to vzal.
Delal jsem tam mesic a muj boss (american) mi nikdy nezaplatil ani cent protoze na druhy den, co jsem tam zacal, ze mu zabil syn v aute a on odjel nekam do Montany nebo kde a uz jsem ho nikdy nevidel.
Takze kdyz jsem zjistil, ze bych tam asi zemrel na hlad tak se jsem za posledni penize sbalil a odjel zpatky za svym starym slovenskym bossem, ktery mne zamestnal v Columbus, GA.
Tentokrat na K-Martech. Tam se do mne zamilovala jedna americanka. To by bylo ok, jenze ona byla vdana. Ja, jako typicky cech, jsem tomu nevenoval zadnou pozornost a vesele jsem ji oprasoval neznaje mistnich mravu a zvyku.
Jeji manzel, redneck z Al, se to nejakym zpusobem dozvedel a jal se mne zabit.
Cekali na mne on a jeho 22 lety syn v noci pred Kmartem s baseballovymi palkami. Jeste ze jsem mel tehdy rychle nohy a jeste ze byl uvnitr policajt.
Nasledujiciho dne jsem se odstehoval z apacka protoze mu dotycna rekla kde bydlim.
Nastesti pro mne se den predtim prijel na ten K-mart podivat dalsi (americky) boss, ktery ho mel prebrat od meho. Slovo dalo slovo a ja jsem zacal pro nej delat v Cornelia, GA. Neskutecna dira. Wal-Mart, K-mart a McDonald. Nic vic! Dry county. Redneckov. Bydlel jsem v mobil home a za oknem se pasly smrdute kravy.
Ale bylo to misto, kde jsem prezil parohacuv vztek. Jeste jsem mel par telefonnich rozhovoru s onu dotycnou a ta mi rekla, ze si parohac najal soukromeho detektiva. Ale najit ilegalniho aliena bylo zrejme nad jeho sily protoze jeste ziju.
Po teto prihode jsem si samozrejme nejake dalsi dobrodruzstvi s zenatymi panickami prisne zapovedel. Nikdy vice v americe! Wink

Po nejakem case si mne muj novy americky boss stahnul k sobe do Dothan, AL kde jsem mu lestil grocery stores. Byla to zcela jina zkusenost, nez bossove z evropy, protoze mi uz platil $8/hod, choval se pomerne cestne a mel jsem i volno o weekendech.
Nevyhodou bylo, ze mne posilal na obchody mimo mesto a ja musel kazdou noc dojizdet hodinu az dve do prace. Pricemz mi platil jenom pulku benzinu ale to zase tenkrat nebyl takovy deal kdyz benzin stal $0.89/gal.

Ale protoze ja vydrzim u jedne prace max. rok, zejmena pokud je to prace se slepym koncem. (dead end job) jsem odjel za jednim znamym na Fl puvodne mu opravit computer. To byl muj prvni osobni kontakt s ceskou komunitou po vice nez roce. V Dothanu jsem bydlel sam ve 2 bedroom apt. a zadneho krajana jsem tam neznal.
Takze na me "dovolene" jsem se dozvedel, ze bych mohl dostat se svym souslem i normalni praci. Tak jsem to zkusil.
A taky ze jo. Zamestnali mne na golfovem hristi za mizernych $6.50/hod ale konecne jsem pacoval pro sebe a ne pro bosse.
Nicmene dlouho jsem tam nevydrzel a stal jsem se banquet serverem nv jednom resortu. To se mi celkem libilo a mel jsem tam skvele vyhody a zdrav. pojisteni. Ale po 911 vsechen business sel do hnoje tak jsem si moc nevydelaval. Tak mi nabidli abych se svoji postavou delal bouncera v baru. Tak jsem to zkusil. No co vam budu povidat. Bylo to zabavne. Vydrzel jsem to delat skoro dva roky nez mne vyhodili za to, ze jsem pouzil "neprimerenou silu" pri vyhazovani jednoho opilce.
Uz mne to tam stejne ale nebavilo (viz vyse) tak jsem to ze zoufalstvi zkusil na wal-martu jako overnight stocker. Tam mi odesel meniskus v kolene a tak jsem vital, v koleckovem kresle, zakazniky.
Dovedete si predstavit, jak dlouho jsem vydrzel delat toto.. Wink Tak jsem odesel delat do nemocnice jako Dietary Aide. Perfeftni job pro mne. Jidlo zdarma, fantasticke zdrav. pojisteni, spousta krasnych (i mene krasnych) bab, doktori... Tam jsem vydrzel skoro 3 roky nez mne vyhodili. Najali si novy management a memu novemu managerovi se nelibilo styl me prace. Bylo to vylozene osobni a jeste dneska, kdyz prijdu do nemocnice, mne vsichni zdravi a ptaji se, proc uz tam nedelam.
Tak jsem si otevrel business s pocitaci. Dva faktory ale zapricinily, ze jsem se nesetkal s velkym uspechem. 1. Je tady v mem pomerne malem meste uz pocitacovymi experty zaplaven trh a 2. nemel jsem penize na reklamu. Takze jsem jenom rozdaval moje vizitky.
Tak jsem nastoupil do obchodu s kancelarskou a vypocetni technikou kde doposud jeste jsem ale uz jsem byl na interview na praci profesionalniho fotografa takze mi drzte palce.
Chtel bych jenom podotknout, ze vsechny tyto prace (krome te posledni)jsem vykonaval jen na muj "upraveny" sousl kde jsem v photoshopu vyzmizikoval ten protivny napis "Not valid for employment". Platil dane a dokonce settle s wal-martem ohledne meho pracovniho urazu (dali mi skoro $12.000) a nikdy jsem nemel sebemensi problem. I tu zelenou mi dali bez problemu i kdyz jsem se obaval, ze kdyz jjisti na IRS, ze jsem nelegalne pracoval a v podstate se vydaval za americana (coz jsou spolu s falsovanim dokumentu ty nejhorsi prohresky) a dvakrat jsem prespal v jailu. (poprve DUI a podruhe rizeni bez platneho ridicaku) vsechno probehlo k memu prekvapeni velmi hladce.

Na zaver bych chtel rict, ze se mi tady porad libi, diky mym pracem tady mne zna SPOUSTA lidi a jsem tady nadprumerne znama a obibena figura.
Vim jenom o dvou cesich zijicich v mem okoli a oba jsou tady legalne. Nijak zvlast se ale nevyhledavame.

S moji americkou manzelkou zijeme momentalne v 2 bedroom apacku se dvema psy (jezevec a civava)a bez deti. Doz je dar shury ponevadz decka nesnasim.
Jinak vsechno, co vim a znam jsem se naucil sam vlastni iniciativou. Kdyz jsem sem prisel, znal jsem anglicky jen par slov. Dneska umim anglicky lepe nez mnohy american. Udelal jsem si GED v roce 2005 a uz tehdy jsem v anglickem jazyku dosahl 76% (cteni i psani - essay)
Ostatni zkousene predmety:
Science 99%
Math: 94%
Social studies 97%
Kdyz mi pani diplom predavala, rekla "Congratulations. Only a very few in the nation..."
Slusny vysledek na nekoho se zakladni devitiletou skolou a triletem extempore na ucilisti rekl bych. Wink
Tak dosti chlubeni.
Jsem jeste dlouholetym clenem mistniho Gymu, kde skvi moje jmeno vyvedene ve zlate na plakete dlouholetych clenu Very Happy
Tak to by bylo asi tak vsechno co jsem chtel.
Jo, jeste merom 6'4" a vazim asi 290lbs. Biceps mam 22" tak si mne neprejte holomci! Very Happy

Jo jeste neco. Puvodem jsem ostravak ale na rozdil od vetsiny ostatnich rodilych ostravaku si nemyslim, ze je to duvod k hrdosti.

Zdenku, nejlepsi prispevek jaky jsem tu na foru cetl

Doufam ze to primeje i dalsi lidi na foru tady neco napsat. Zijeme v zamori, tak snad se nebojite? Twisted Evil

Jeden z mala, co napsali svoje jmeno.
Ja jsem jednou tady zminoval moje jmeno, ale pro ty, kteri to necetli jsem Ruda. Wink
Bernau

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mozna, ze po te vsi chvale mne to dozene k rozhodnuti stati se spisovatelem. Very Happy
Jen co mne chytne dalsi zachvat grafomanie.

Uz jsem i zacal. Je to pribeh o vladnim spiknuti, ztracene atomove bombe, kde se skutecne udalosti stridaji fikci... neco jako Bourne ale uplne jine. HEHEHE
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

bernau dobře napsaný-nechodíš cvičit do words gym nebo gold s gym -ty jsou v usa nejlepší -nebyl jsi někdy ve venice ?
i když celkově jsou gymy na jiný urovni než v evropě
Bernau

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 2:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

munchen boy napsal:
bernau dobře napsaný-nechodíš cvičit do words gym nebo gold s gym -ty jsou v usa nejlepší -nebyl jsi někdy ve venice ?

My tady ani Gold's ani World's nemame tak chodim do jednoho soukrome provozovaneho gymu. Ma celkem dobrou uroven ale je strasne drahy. Vyuzivaji situace, ze v podstate (krome YMCA) nemaji konkurenci.

Ve Venice, Fl jsem byl na skok. Je to tam moc pekne. Ale na muj vkus moc drahe.
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 3:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bernau. Dobre napsane,i kdyz jses rasista,tak jsi uprimny a to ja ocenuji vice nez kdyby jsi byl hypocrit. Jako vetsina z nas jsi to nemel lehke a aspon mas konecne tu GC. Muj otec ten take nemel dostatek toho rozhodnuti aby utek tak jsem to za nej udelal v 17. Chudak robil cely zivot na sachte v Orlove a pul roka v duchode ho to kleplo,bylo mu 54. Take z toho zivota mel hovno..ale to zas jindy.
Na rozdil o tebe ja jsem utekl s tim ze se jednou vratim.Neni to tak jednoduche s dvouma Americkyma pubertakama.Nemyslim ze tomu porozumis,nemas deti. Ja take nejsem zrovna trpaslik a je mi o par roku vice nez tobe ale velikost a vaha moc malemu 120Lb Mexicancovi z bouchackou nevadi,akorat jses vetsi target. Ale to snad Ty dnes vis.Good Luck.Me jmeno znas. Petr v Cechach a na Morave a Pete v U.S. ne moc rozdilu. Cool
Bernau

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 3:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Bernau. Dobre napsane,i kdyz jses rasista,tak jsi uprimny a to ja ocenuji vice nez kdyby jsi byl hypocrit. Jako vetsina z nas jsi to nemel lehke a aspon mas konecne tu GC. Muj otec ten take nemel dostatek toho rozhodnuti aby utek tak jsem to za nej udelal v 17. Chudak robil cely zivot na sachte v Orlove a pul roka v duchode ho to kleplo,bylo mu 54. Take z toho zivota mel hovno..ale to zas jindy.
Na rozdil o tebe ja jsem utekl s tim ze se jednou vratim.Neni to tak jednoduche s dvouma Americkyma pubertakama.Nemyslim ze tomu porozumis,nemas deti. Ja take nejsem zrovna trpaslik a je mi o par roku vice nez tobe ale velikost a vaha moc malemu 120Lb Mexicancovi z bouchackou nevadi,akorat jses vetsi target. Ale to snad Ty dnes vis.Good Luck.Me jmeno znas. Petr v Cechach a na Morave a Pete v U.S. ne moc rozdilu. Cool

Ale ja tomu porozumim. Wink nebyl jsem vzdy bezdetny. Moje americka ex mela dva rozmazlene haranty (5 a 8 ) a moje soucasna manzelka ma taky dva syny (16 a 18 ) ale nastesti ziji u otce v CT. Jsou tady vetsinou na mesic - 6 tydnu prez prazdnny a to uz jich mam po krk a jsem rad, kdyz konecne odjedou.
Jinak diky za reakci. Wink
Jinak jsem uprimny a mluvim bez servitku i kdyz mne to privedlo do mnoha prekernich situaci. Wink
Mam zasadu "CHovej se k lidem tak, jak bys chtel aby se chovali oni k tobe" a vzdycky hraju fair play.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

tak aspon my co bysme tam chtěli víme ,že hned nebudeme ,řediteli nadnárodní společnosti,ale chce to mít ctižádostivost a cílevědomost a hlavně se neposrat
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

tak aspon my co bysme tam chtěli víme ,že hned nebudeme ,řediteli nadnárodní společnosti,ale chce to mít ctižádostivost a cílevědomost a hlavně se neposrat

Vystihl jsi to presne. Idea Doufam ze si to uvedomi vsichni, kteri se sem chystaji.
Jak se rika: "Kdo chce kam, pomozme mu tam".
Takze Good luck Wink
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

AzPete napsal:

v jakým roce jsi utekl?v 17 -to jsi si ani nestihnul dodělat školu
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Bernau napsal:
munchen boy napsal:

My tady ani Gold's ani World's nemame tak chodim do jednoho soukrome provozovaneho gymu. Ma celkem dobrou uroven ale je strasne drahy. Vyuzivaji situace, ze v podstate (krome YMCA) nemaji konkurenci.

Ve Venice, Fl jsem byl na skok. Je to tam moc pekne. Ale na muj vkus moc drahe.

a nezajímáš se trochu o kulturistiku -v usa musí být na výborný urovni
zápasy wrestlingu -hulk hogen ajja to je bomba
Bernau

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 2:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdysi jsem se zajimal o kulturistiku. To jeste v cesku. Ted cvicim tenom "to stay in shape".
O wrestling se moc nezajimam a vubec malokdy se divam na sport v TV. Jedine kdyz je nejaky dulezity zapas nebo superbowl a tak.
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Bernau napsal:
Kdysi jsem se zajimal o kulturistiku. To jeste v cesku. Ted cvicim tenom "to stay in shape".
O wrestling se moc nezajimam a vubec malokdy se divam na sport v TV. Jedine kdyz je nejaky dulezity zapas nebo superbowl a tak.

já bych chtěl vidět někdy ty plážový posilky-to musí bejt nádhera
ty žiješ něke na miami ?
Bernau

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JA tady zadne plazove posilky nikdy nevidel. Ja myslim, ze to uz je history ale treba se pletu.
V Miami jsem parkrat byl ale neziju tam a ani bych tam zit nechtel.
Nesnasim velkomesta a je tam tolik kubancu a jine verbeze, ze tam je crime rate jako v NY.
Vicemene Wink
Ne, ze bych mel neco proti kubancum a jinym rasam jako takovym ale kdyz se spolci a tvori gangy atd tak je to u mne verbez ktere by bylo zahodno se zbavit.
munchen boy
Anonymní

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Bernau napsal:
JA tady zadne plazove posilky nikdy nevidel. Ja myslim, ze to uz je history ale treba se pletu.
V Miami jsem parkrat byl ale neziju tam a ani bych tam zit nechtel.
Nesnasim velkomesta a je tam tolik kubancu a jine verbeze, ze tam je crime rate jako v NY.
Vicemene Wink
Ne, ze bych mel neco proti kubancum a jinym rasam jako takovym ale kdyz se spolci a tvori gangy atd tak je to u mne verbez ktere by bylo zahodno se zbavit.

viděl jsi film scare sface s al pacino-nejlepší
to kriminalita přistěhovalců to ej problém všude a já to nedovedu pochopit ,proč se tak chovají
erik974

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To Bernau:Nedá mi to nereagovat,ale pro tebe je ta Amerika jak dělaná.Jsi jednoduchý buran.Podvodník,špekulant,rasista a navíc nesnášíš děti.To máš opravdu hezký život.Ale vím že takových jako ty je tam většina.Vsadím se ,že tvoje manželka nemá pár zubů.Pro lidi tvého ražení existuje v USA výstižný příměr:white trash,go figure.P.S.Dočkej času,možná tě ten rednek ještě sejme.Lež má krátké nohy.Měj se.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

erik974 napsal:
To Bernau:Nedá mi to nereagovat,ale pro tebe je ta Amerika jak dělaná.Jsi jednoduchý buran.Podvodník,špekulant,rasista a navíc nesnášíš děti.To máš opravdu hezký život.Ale vím že takových jako ty je tam většina.Vsadím se ,že tvoje manželka nemá pár zubů.Pro lidi tvého ražení existuje v USA výstižný příměr:white trash,go figure.P.S.Dočkej času,možná tě ten rednek ještě sejme.Lež má krátké nohy.Měj se.

Jak moc znas Ameriku a jeji obyvatele, ze tak soudis?
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pockej, az se dostanes k prispevku ve "Volne Tema" Exclamation
erik974

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Pockej, az se dostanes k prispevku ve "Volne Tema" Exclamation
Hey big fella,hawarya?Make sure you drive safe and your log book is in proper order.Insted of spending time on the internet,better do some truck and trailer inspection.We don
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:

To by me taky zajimalo, jestli ten clovek tam vůbec byl déle než na dovolený. Většina Čechů, kteří takhle soudí o Americe to ma vyčtený z novin, odposlouchaný z televizních zpráv a od podobných kamarádů z hospody, kteří nikdy neopustili svojí rodnou vesnici dále než do okruhu 50km.
Po Čechách se totiž šíří takový "little package about USA". Pozná se to podle argumentů typu - policejní stát, střílení na školách, chlastání na veřejnosti s pytlíkem, neznalost geografie apod.
erik974

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
MW napsal:

To by me taky zajimalo, jestli ten clovek tam vůbec byl déle než na dovolený. Většina Čechů, kteří takhle soudí o Americe to ma vyčtený z novin, odposlouchaný z televizních zpráv a od podobných kamarádů z hospody, kteří nikdy neopustili svojí rodnou vesnici dále než do okruhu 50km.
Po Čechách se totiž šíří takový "little package about USA". Pozná se to podle argumentů typu - policejní stát, střílení na školách, chlastání na veřejnosti s pytlíkem, neznalost geografie apod.
Proboha co se šíří po čechách?jaký litl pekič? Nevím kde žiješ,ale tady se nic nešíří,každý člověk si udělá názor sám.já kupříkladu z vlastní zkušenosti.Jak dlouho jsi tam byl ty,že mě poučuješ,po kolika letech života můžu mít vlastní názor.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Většina lidí získává názory ze zdrojů, který jsou jim zrpostředovaný médii. A pokud by psali jen pozitivní zprávy, tak je zachvíli nikdo nebude kupovat/poslouchat. Takže většina jejich zpráv jsou negativní, šokující. Prostě protože to zvedá náklady a sledovanost. Myslíš si snad o Rakousku, že je to národ úchylů, po tom co tam řádil sklepmistr Fritzl? Asi né že?
Pracoval jsem tam dost dlouhou, abych zjistli, že všude žijí prakticky stejní lidé. Chytří a hloupí. A je pouze na tobě, s kterými se začneš stýkat. Na základě toho si potom můžeš udělat obrázek o dané zemi. Já jsem se vůbec nesetkal s těmi negativními vlastnostmi o kterých zde píšeš. Dokonce i to pivko jsme si dávali na ulici bez papírového sáčku a nikdo nás nezavřel.
Proč nám nenapíšeš radši něco o
Ala

Registrace: 08. 02. 2007

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nemuzu take nereagovat-

nechapu proc vetsina lid ma tendenci kazdeho hned soudit bez ohledu na to, aby vedeli podrobnosti. Ja se ridim heslem- poslouchej a naslouchej, uc se, a sud jen sam sebe a svoje ciny.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 4:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Eriku, vítej na fóru. Je to dobře vidět zde nové lidi. Jen pár poznámek:

(1) Prosím Tě, nenapadej lidi. Život je moc krátký na to aby mezi sebou útočili. Každý má jiný názor; neznamená to že Tvůj nároz je špatný a názor jiných je dobrý. Osobní útoky jsou odstraněné.

(2) Ohledně USA. Velice rád se bavím o USA. Jestli chceš se rozepsat o tom proč se domníváš že USA je policejní stát, nebo že kvalita škol v USA je hrozná, nebo že lidi v USA neznají zeměpis, nebo o rasismu, nebo o chlastání na ulici, tak velice rád se s Tebou popovídám. Vítám to.

(3) Píšeš velice dobře anglicky. Je vidět že to docela ovládáš. Jen maličkost: uvědomuješ si co vítání "Hey big fella" znamená? Občas to slyšíš mezi kamarády, ale většinou je to považované jako pozdrav mezi homosexuály. Nevím jestli jses tak chtěl vyjádřit. A když ještě napíšeš něco jako "You suck big time, big fella" některé lidi by zajímalo co přesně od něho požaduješ.
erik974

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Eriku, vítej na fóru. Je to dobře vidět zde nové lidi. Jen pár poznámek:

(1) Prosím Tě, nenapadej lidi. Život je moc krátký na to aby mezi sebou útočili. Každý má jiný názor; neznamená to že Tvůj nároz je špatný a názor jiných je dobrý. Osobní útoky jsou odstraněné.

(2) Ohledně USA. Velice rád se bavím o USA. Jestli chceš se rozepsat o tom proč se domníváš že USA je policejní stát, nebo že kvalita škol v USA je hrozná, nebo že lidi v USA neznají zeměpis, nebo o rasismu, nebo o chlastání na ulici, tak velice rád se s Tebou popovídám. Vítám to.

Taky tě zdravím,předem bych ti chtěl sdělit,že jsi opravdu vzdělaný a inteligentní člověk,což můžu vyčíst z tvých příspěvků.Jsi nad věcí a mám k tobě respekt.Více takových jako ty.Výjimka na tomto fóru.Spíš sem tady na té diskuzi chtěl rozbouřit stojaté vody a psal to černo-bíle i pro jednodušší jedince.Taky nemám rád jednostrannost typu:tady je to super a doma na hovno.Byl jsem v USA 9 let a poznal různé osudy lidí,většinou češi přežívali,kradli při uklízení supermarketů.To už i poláci byli solidnější.Českou komunitu jsem už potom moc nevyhledával.Z 10 známích tam zůstali 2 co se jim jakžtakž daří,ale oba bez papírů.Zbytek se vrátil domů.Ameriku jsem sjezdil celou,i Hawaii,kromě Aljašky.Rád cestuju,ale domov mám jen jeden.Ikdyž mě tady hodně věcí štve.Ale obklopíš se lidma se kterými chceš být a s idiotama se nestýkáš.Žil jsem i v Anglii a Austrálii.Hezky je všude na světě a je pravda že záleží na konkrétním člověku a né na národnosti.Každá země má své plusy i mínusy a všude je chleba o dvou kůrkách.V čechách půl národa ameriku má rádo,druhá půlka ji nenávidí,i mladí lidi což nechápu.U starých komunistů bych to pochopil ale u mladých?Já nesouhlasím s globalizací a amerikanizací naší země.Jsem proti radaru.Tato krize to potvrzuje.

pdmlynek napsal:

(3) Píšeš velice dobře anglicky. Je vidět že to docela ovládáš. Jen maličkost: uvědomuješ si co vítání "Hey big fella" znamená? Občas to slyšíš mezi kamarády, ale většinou je to považované jako pozdrav mezi homosexuály. Nevím jestli jses tak chtěl vyjádřit. A když ještě napíšeš něco jako "You suck big time, big fella" některé lidi by zajímalo co přesně od něho požaduješ.

Další důkaz že dobře anglicky umí jenom 2-3 lidi na tomto fóru.Zbytek s tou angličtinou bude bojovat do konce života.Mě třeba říkali že mám přízvuk jako v kanadské armádě,nikdy jsem v kanadě nebyl,nejblíže u Niagara Falls.Taky souhlasím že život je krátký a nemá cenu si ho kazit malichernostma.
erik974

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje odpověď je zahrnuta do tvého bodu č.2)
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

erik974 napsal:
Moje odpověď je zahrnuta do tvého bodu č.2)

Opraveno
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:

Nahodou jsem dosel na tohle..tenhle dalsi imigrantsky kasparek,ktery mel tu odvahu a nechal po svem uteku doma celou rodinu,zkousel nalhavat,ze jeho otce nahnali komunisti do dolu a na to umrel..tady je jasne,ze proste tata jen pracoval a delal to,na co mel a co v te dobe slo..

PROSIM,NEPOSLOUCHEJTE TYHLE SASKY,KTERI SE SNAZI RICT,JAK TEZKY ZIVOT MELI,PROTOZE TEZKY ZIVOT MELI JEN TI,KTERE SVYM ODCHODEM OPUSTILI..
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 6:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

american chopper napsal:
AzPete napsal:

Nahodou jsem dosel na tohle..tenhle dalsi imigrantsky kasparek,ktery mel tu odvahu a nechal po svem uteku doma celou rodinu,zkousel nalhavat,ze jeho otce nahnali komunisti do dolu a na to umrel..tady je jasne,ze proste tata jen pracoval a delal to,na co mel a co v te dobe slo..

PROSIM,NEPOSLOUCHEJTE TYHLE SASKY,KTERI SE SNAZI RICT,JAK TEZKY ZIVOT MELI,PROTOZE TEZKY ZIVOT MELI JEN TI,KTERE SVYM ODCHODEM OPUSTILI..

Tak tohle sis u me posral Sad
Myslel jsem si ze, ze si "zmoudrel" Confused , ale jak vidim, tak jsem se zmylil.
GOOD LUCK NA TOMLE FORU S IDIOTAMA, JAKO JSI TY. Rolling Eyes
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 7:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

erik974 napsal:
Nazdar Eriku 974.
Vitam i kdyz zpivam svuj "Swan song " na tomhle foru.
Correct, You have nailed some of the issuess.
When you see the caliber of some of the contributors one has to wonder what kind of "modern" Czech representation we have in the U.S.
"Bee" is just one example.. another like American "wannabe Chuppa can hardly write Czech but has enough determination to insult not only other members but also their deceased family. Crying or Very sad
I am very proud to be a Czech but that does not mean that approve of everything Czech.
People who come here just to make a "quick buck" badmouth Czech republic and when things don't go their way badmouth the U.S are unfortunately the ones who reflect the typical Czech mindset of post 1989 economic wave of immigration. Sad
Sure,there are exception to the rule and I won't mention any names but the majority has contributed nothing but "half-ass" cleaned floors in Walmart,K-Mart,etc. and contributed few bucks to some immigration lawyers.
This forum is a reflection of the times and people who have left under the communist regime are mostly ridiculed and told to go F... themselves.

The times will get even worst with the current economy and the "new arrivals" will compete with people like AChuppa etc.
Well enough of chat. Wink

Mlynku did you know that 357 mag will shoot 38 special but not vice-versa?
Just bought a nice Taurus Tracker 357 mag. Very nice and accurate.
Would be just right in a briefcase,depending on a barrel lenght.By the way thanks for your fast reply. Wink
P.S.:Napsal jsem to anglicky aby si simpleton jako je Achuppa trochu promazal sve mozkove zavity..jestli je jeste co mazat. Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA