Dovoz aut z USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Dovoz aut z USA

Autor Zpráva
martina

Registrace: 30. 06. 2008

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 9:07 pm    Předmět: Dovoz aut z USA Odpovědět s citátem

Ahoj všem,
V nejbližší době začnu s dovozem aut z USA,NY.
V Americe (Kalifornie) jsem nějakou dobu žila,ale pravdou je,že nemám žádné zkušenosti s exportem z USA,portem v NY,clem a papírováním kolem toho.Touto cestou hledám někoho kdo s tím má zkušenosti a nevadilo by mu se se mnou podělit o zkušenost. Dále hledám člověka,který by mi při mé první cestě do NY(nyní žiju v ČR)assistoval,hledám tedy někoho kdo dobře zná port v NY a ví jak to chodí a nejlépe zárove
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 5:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Martino,muzes vysvetlit jake auta chces dovazet z U.S.? Stare klasiky,nove,pouzite? AzP. Confused
martina

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 6:52 pm    Předmět: auta z USA Odpovědět s citátem

Jedná se o nová auta,popvé to budou tři 2008 Dodge Nitro SLT.
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V CR se uz Dodge Nitro prodava. Cena zacina na 765tis.Kč. A jak to chces osefovat, aby ti do toho nekecali oficialni dovozci Dodge do CR s licencí?
martina

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím,že se v ČR už prodává Smile
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, to je tak zvanej "grey market" Nekdy to jde a nekdy ne. Jeden z prvnich problemu bude asi zaruka. Ale mozna ze ne. Uz vidim proc to Martina chce delat. Jestli v CR Dodge Nitro stoji 765,000 KC (to je trochu vice nez $50,000) a tady je mozne najit Dodge Nitro za nim nez $20,000. Pridej k tomu $2,000 - $3,000 za doparvu do Evropy a porad je v tom dobry zisk.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 6:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Presne Tak Bc. Profit margin je velice dobry akorat nechapu proce je Nitro tak drahe v Evrope. Doufam ze ne kvuli tomu ze ma ten "get in a face look".
Nitro je vlastne dvojce Jeepu. Spotreba je prumerne 18 miles/gallon,nic moc. Co se tyce bezpecnosti tak je O.K. Co je ale spatne u vsech Dodge je jejich spolehlivost a poruchovost. Podle J.B. Powers maji jen dve hvezdicky od shora az dolu.
Takze ja bych
to nekoupil ani za 20K tady v U.S.
Co se tyce Martiny,pokud ma zajemce a chteji zaplatit tak proc ne.
To jiz neni Martiny problem ze jsou Cesi neinformovani.
Martino good luck a dej nam vedet.AzP. Cool
martina

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 7:24 am    Předmět: Dovoz aut z USA Odpovědět s citátem

Zajemce mam,ale to neni ten duvod proc jsem pridala prispevek,ja jsem se nechtela radit o volbe auta,ale o o tom jak to chodi s prepravou,exportem,clem atd. Kontaktovala jsem uz nekolik lodnich dopravcu/operatoru/truckeru ale nedostala jsem jedinou odpoved coz nechapu.Tak uvidim.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Presne Tak Bc. Profit margin je velice dobry akorat nechapu proce je Nitro tak drahe v Evrope. Doufam ze ne kvuli tomu ze ma ten "get in a face look". ...

Nechápeš? Jednoduše: jde o marketing. Prodavač se musí přispůsobit místním podmínkám.

Když v USA lidi (jak vlastně Ty píšeš) za toto auto jsou ochotní platit jenom $20K, tak tržní cena bude $20K. Proč by to prodavač nabízel za víc když to nikdo nekoupí?

OTOH, když v ČR lidi jsou ochotní platit $50K, tak tržní cena bude $50K. Proč by to prodavač nabízel za mín když může vydělat více?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:36 pm    Předmět: Re: Dovoz aut z USA Odpovědět s citátem

martina napsal:
Zajemce mam,ale to neni ten duvod proc jsem pridala prispevek,ja jsem se nechtela radit o volbe auta,ale o o tom jak to chodi s prepravou,exportem,clem atd. Kontaktovala jsem uz nekolik lodnich dopravcu/operatoru/truckeru ale nedostala jsem jedinou odpoved coz nechapu.Tak uvidim.

Najdi si příspěvky od navycz na tomtu foru.
martina

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:45 pm    Předmět: Dovoz aut z USA Odpovědět s citátem

Vůbec nevím co tu řešíš,jak jsem psala nepřišla jsem se tu s nikým radit o výběru auta,ale myslela jsem,že někdo tu třeba má zkušenosti s lodní dopravou aut a dá mi tipy na osvědčené lodní dopravce/truckery a všeobecně....
kulishek
Moderator

Registrace: 25. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

martina>
Pdmlynek se ti snazil poradit, ze navycz tady na foru podrobne popsal, jak stehoval veci vc. auta kontejnerem do Cech. Pouzij funkci Hledat anebo Seznam uzivatelu.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 4:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Pridej k tomu $2,000 - $3,000 za doparvu do Evropy a porad je v tom dobry zisk.

Jeste k tomu musis pricist Clo a DPH.
martina

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 4:09 pm    Předmět: Dovoz aut z USA Odpovědět s citátem

Diky,precetla jsem si prispevky navycz o tom jak on posilal sve veci v konteineru coz mi urcite pomohlo:)
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych se spis pozastavoval nad tim, jak bude resit zalobu, kterou na ni poda Crysler CR, vyhradni dovozce novych vozu znacky Dodge pro CR - a ze za to zaplatili nemalou sumu.

Grey Import se vztahuje pouze na soukromy dovoz ojetin. Teoreticky by ty nove auta mohla deklarovat jako soukromy dovoz/ojetiny, bude ovsem zajimave vysvetlovat, proc jsou auta zbrusu nove a proc si soukrome dovazi 3 stejne auta. On je duvod, proc si odsud lidi vozi jen ojetiny.

Ale Martina je chytra holka, takze si urcite poradi.

Osvedcene tipy na kontejnerovou dopravu? Proc ne - koneckoncu se tim uz nejaky cas zivim Mr. Green ... co za to?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ja bych se spis pozastavoval nad tim, jak bude resit zalobu, kterou na ni poda Crysler CR, vyhradni dovozce novych vozu znacky Dodge pro CR - a ze za to zaplatili nemalou sumu.

Žalobu? Na základě čeho?

Sice České zákony moc neznám, ale nepřipadá mi to dosti problematické. To že Chrysler CR je exklusivní dovozce je na základě smlouvy mezi Chrysler CR a Chrysler. Ona jí nepodapsala. Takže jí nemohla nedodržet.

Možná že by porušila nějaké zákony které chrání exklusivní dovozce
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Nevím.

Sam bych to nerekl lip ... Twisted Evil
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Martino priste musis byt vice specificka.Ale tady je link
http://search.live.com/results.aspx?q=Overseas+Shipping+Companies&FORM=QSRE5
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic