USA je nyní nejvíc v hajzlu ze všech zemí světa

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

USA je nyní nejvíc v hajzlu ze všech zemí světa

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Americka politika
Autor Zpráva
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2021 6:05 pm    Předmět: USA je nyní nejvíc v hajzlu ze všech zemí světa Odpovědět s citátem

Nechci vůbec být negativní, ba naopak nemám to moc rád, ale jak sleduji celosvětové dění, tak mi opravdu připadá, že USA jsou na tom totálně nejhůř. Nevím jestli to je tím, že většina totalitních států nemá free press, neboli svobodný tisk.

Dívám se na to opravdu z ptačí perspektivy, abych to lépe pochopil. Snažím se nebýt zaujatý proti Trumpovi a jeho lidem a to co v minulých letech udělali, aby mi to nezkreslovalo úhel pohledu.

Jediné co vidím je zloba, nenávist a strach mezi lidmi a uvažuji kde se to všechno vzalo.

Všechny země mají COVID, ale té zloby, nenávisti a strachu nikde nevidím více než v USA.

Co se to sakra děje.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2021 7:06 am    Předmět: Re: USA je nyní nejvíc v hajzlu ze všech zemí světa Odpovědět s citátem

miro napsal:
....

Jediné co vidím je zloba, nenávist a strach mezi lidmi a uvažuji kde se to všechno vzalo.

Všechny země mají COVID, ale té zloby, nenávisti a strachu nikde nevidím více než v USA.

Co se to sakra děje.


Milý miro !

Platí biblické rčení, že kdo seje vítr - sklízí bouři. Základy oné až "havlovské blbé nálady", nebo jak říkáš "...zloby, nenávisti a strachu" v USA byly položeny již dávno.

Bylo by to na dlouhé psaní, co platí pro USA, platí v té či oné míře i pro Británii, Japonsko, Německo a podobně, tedy uvedu jen základní body:

- trend ekonomického vývoje v USA je snad již 50 roků zpětně zcela chybný. Došlo k vývozu pracovních příležitostí do tzv. "rozvojových zemí", což vedlo k vytvoření veskrze prolhaného systému, kterému já pracovně říkám "trenýrkové království".
- V USA a obdobně i v dalších tzv. "vyvinutých ekonomikách Západu" dochází k instalování korporátního fašismu s prvky nacionálního socialismu.
- Tzv. "Korektní myšlení a jednání" vytváří společnost založenou na lži. Keep smiling = obří lež. To už je lepší mít na ksichtě nějakou papírovou masku... Teď v době kovidové by ta maska mohla obsahovat tímto zamaskovaný respirátor... Confused
- Demokratická strana v USA posledních cca 6 roků, tedy včetně závěru vlády Obamy doslova rozdmýchávala ve společnosti netoleranci až nenávist jmenovitě proti Trumpovi.

Je důležité si uvědomit, že Trump nevadil svojí politikou jako takovou - vždyť nakonec nedělal nic jiného, než presidenti před ním. Ta protitrumpovská zloba a nenávist plyne z toho, že každému svému odpůrci - jako seš milý miro i ty !! - v podstatě nastavil zrcadlo !

A nenávistníci, co o sobě vyhlašují, že jsou doslova vtělení matky Terezy a Boží lásky v jedné osobě, najednou zuří, když v tom zrcadle vidí svoji křivou hubu.

Ve společnosti, založené na lži, krádežích, vraždách - tam dlouhodobě nelze předstírat, že se jedná o ideální vzorovou společnost , plnou lásky a pochopení. Slušní lidé a slušný stát by nebombardoval skutečnýma bombama a raketama zbytek světa tak, jak to dělají USA. Obrazně s rukou Američanů teče krev nevinných obětí.

Toto vše jsou USA a nechápu, co na tom nechceš chápat !
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2021 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.strategic-culture.org/news/2021/02/18/the-decline-of-the-west-american-education-surrenders-to-equity/

Kde se bere ta zloba, nenávist a strach ? Hádej kde ! Můžeš třikrát !!
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2021 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já když se podívám na Trumpa, tak vidím lháře, podvodníka, neplatiče daní a mafiána, který měl x manželek, milenek, firem, které nechal záměrně zkrachovat a to mi opravdu nepřipadá jako dobrý člověk neboli dobrý strom. Sere jak na lidi, tak na přírodu, tak na boha a nic mu není svaté.

Jestli byl Trump v něčem dobrý, tak to bylo právě to abychom si uvědomili jak je systém špatně nastaven, když člověk jako on to mohl dotáhnout tak daleko. To že jako bojuje proti politickému systému je jen líbivá propaganda, v reálu výsledky jeho práce vidíme dnes. Nenávist vzniká na straně jeho následovníků, kteří dodneška věří tomu, že volby byli zmanipulované.

Opravdu nechápu jak je možné, že takto zřetelný vhled do situace tolik lidí vidí úplně obráceně.

Strom poznáš podle ovoce, na špatném stromě nemůže růst dobré ovoce.

Vidím jak se Biden snaží lidi sjednotit, ale nenávisti je tolik, že to opravdu nejde. Vidím i to, že už je na to chudák starý. Starý bude i Trump za 4 roky a tak si nemyslím, že by on ještě jednou kandidoval, bude ale tutově kandidovat někdo z jeho rodiny, to bych se vsadil.

Raději následuji dobrého člověka i když dělá chyby, ale u Trumpa jasně vidím, že dobrý člověk není.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2021 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Občas mi to připadá, že konkrétně zrovna pan miro jakoby žil na nějaké jiné planetě, než na které žiju já. Cosi si tu "brumlá pod fousy" a doslova z něj přitom kape nenávist ke všemu, co souvisí s Trumpem - kde se v něm ta nenávist bere ??

Já nevím, kde bere ty zvěsti o tom, že snad že prý Trump neplatí daně - to v USA je něco takového legálně možné ? A Trump že je mafián ? Sakryš !!

A co příkladně takový Bill Gates ? To je úžasný člověk, viď ? Já nevím, kolik tento pán zaplatil na daních či zda je vůbec platil, jeho osobní majetek se odhaduje na nějakých cca 120 miliard dolarů, tedy když pominu, že asi do deseti roků nevydělával nic, potom od deseti roků života do dnes uběhlo 55 roků a on vydělal průměrně za každý rok života více než 2 miliardy dolarů !! Já tedy nevím, jaká je v USA sazba daně - ty si miro myslíš, že Gates platil daně ??
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2021 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádná odpověď na poměrně jasnou otázku - to je fakticky taky odpověď !! Mnozí chytráci si myslí, že když je bude někdo tlačit argumenty "do kouta" a oni raději budou dělat "mrtvého brouka", že to nějak jakože vyhráli - nelze se více mýlit, milý pane miro.

Tady ses jednou provždy tzv. "odkopal" - ovšem nikoli poprvé, že. Mi ovšem už můžeš vykládat co chceš !! Můj názor se již ustálil. Nebudu vykládat, jak se mi chce blít a podobně... Proč, že ? Tady je vše jasné a kromě několika tvých "nohsledů" ti tady už asi nikdy nikdo nic neuvěří.

Ale já ti to nezazlívám - ani ti nenadávám ! Každý jsme nějaký ! Prostě ses tak narodil a jsi takový.
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3920
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 6:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Miro, ty si v USA?
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsem, ale mám hodně kamarádů na různých místech USA. Navíc moje současná činnost mě nutí dennodenně sledovat zprávy a především dění ve světě a tak (je mi jasné že zprávy jsou vyhrocené). Asi bude složité určit jaká ta situace vlastně je, protože to je opravdu okrsek od okrsku úplně rozdílné. Např. v ČR je zdánlivě nejhorší situace z celé Evropy, ale nemyslím si, že to je faktická skutečnost.

Nicméně ekonomicky bude hůř, nastává opravdu období, kdy se peníze začnou rozdávat zadarmo ve velkém, proto doporučuji lidem co mají peníze v bance, aby to okamžitě do něčeho investovali. Ty jsi pořád v Kalifornii? Hodně lidí odtamtud odjelo.

Na Gejdolfa moc nereaguji, protože jsem z toho unaven (pozoruji jak mě debata s ním bere energii a kazí mi náladu) a hlavně, protože on vždycky mluví jako za mě a polemizuje sám se sebou. Vkládá mi názory jako které si myslí že mám já a ihned na ně argumentuje aniž by si ověřil, že já si to tak myslím, on si úplně vystačí sám. Debata by s ním byla složitá, protože nejdříve bych ho musel přesvědčit, že to co on píše jako že já si myslím si nemyslím a potom bychom se teprve dostali k tomu, že to co si myslí on není možná zas tak úplně reálná faktická pravda.

Nedávno jsem se musel zasmát, když jsem odepisoval někomu na inzerát abych koupil díly na staré moto. Napsal jsem jen jednu větu, jestli je inzerát ještě aktuální a odepsal mi starý důchodce, který se rozepsal a vysvětloval mi, že už to prodal, pak psal o politice a o sobě co dělá a co bude kupovat a že to co prodal už nechce a vlastně se tam bavil sám se sebou o tom proč to prodal tak rychle a co plánuje koupit dál a radil mi abych taky chtěl koupit to co chce on a tak jsem si vzpomněl na Gejdolfa Smile
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar miro ! - vidíš tu pozoruhodnou změnu ?? Nemusíš se se mnou bavit, hi hi hi. Ty bys to totiž ani nedokázal...

Já znám třebas ještě více se-se-se ! Třebas "Nesnese se se sestrou" nebo "Letadlo vznese se se sesečené louky" a podobně.

Jistě. Já ve svém tůůůůze již důchodovém věku si nedělám žádné "ofuky", co bych někomu měl říkat, když mě nasr ..štve svými zlehka idiotskými názory - jaké jsou dost typické u tebe. Ty možná časem k tomu dospěješ taky, říkám to však silně skepticky, tedy že "jen možná" !

Já tady na toto fórum už nechodím proto, abych tady s někým rozumně debatoval o životně důležitých problémech tohoto světa - přitom těch důležitých problémů tedy opravdu je hodně !!

Já už to tady beru spíše jako studium vývoje duševně postižených, něco jako stáž v blázinci. A nikomu nic už vlastně ani nevyčítám ! Já už to beru asi tak, že s blázny se vážně nediskutuje. Ani bych nediskutoval s gorilou, že nedodržuje "domovní řád" své rodné zoologické zahrady.

Tož asi tak...

PS - ty mi miro energii prostě a jednoduše už nebereš.

Confused
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2021 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nu a věcně dodám klasický gejdodatek:

Skutečně nastane to, jak říkáš ty:
citace:
Nicméně ekonomicky bude hůř, nastává opravdu období, kdy se peníze začnou rozdávat zadarmo ve velkém, proto doporučuji lidem co mají peníze v bance, aby to okamžitě do něčeho investovali.


Nu tedy !!!

Takže milej pane mirečku ! Klidně si můžeš "polistovat" ve zdejším archívu. Já tady o tom píšu už nějakých skoro dvacet roků. Vždycky jsi ze mě dělal blbce, teď říkáš vlastně to samé. Znamená to, že já jsem přestal být blbec ?? A nebo to znamená, že ses ty stal blbcem ??

Nicméně musím sarkasticky připodotknout, že vůbec nepozoruju, že bys nějak jakože "zchytřel". Spíše prostě začínáš in natura cítit, že opravdu už je zle. To i naprostý idiot začne cítit, že je zle - to tehdy, když už mu "voda sahá nad frňák !!"

Navíc však musím říci, že stejně zcela evidentně skutečnou podstatu probíhajícího průseru nechápeš.

PS - asi mi neprozradíš svoje vzdělání - to bys byl strašně moc odvážný. Můžu se jen domýšlet - patrně jsi odborník na LGBT problematiku. Tomu by odpovídaly tvoje názory na svět.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: so únor 27, 2021 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele já nevím co je na tom geniálního být dvacet let připraven na ekonomickou krizi, když jsme mezi tím zažili největší ekonomický růst v historii lidstva. Umění je být flexibilní a plout s proudem. Když je doba růstu, tak být připraven na růst a když je doba poklesu, tak být připraven na pokles. Kdybys padesát let tvrdil, že spadne meteorit, taky by si se jednou dočkal. Problém u tebe je, že ty dvacet let předpovídáš, že se to stane do roka, takže časově ti to moc nejde. Ty jsi podle mého názoru chorobomyslně negativní člověk a také bych řekl, že jsi velmi dobrý exemplář na studium lidské psychiky.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: so únor 27, 2021 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, miro !

Na tom by skutečně nebylo nic geniálního, kdyby dvacet let někdo = zde já čekal a připravoval se na ekonomickou krizi.

Jenomže nic takového já tady nedělám !! Já si normálně velmi spokojeně a vlastně zcela šťastně žiju, mám rád lidi a svět dokola, krmím ptáčky, sykorkám nevadí si na mě sednout a štěbetat mi do ucha, vzdělávám vnoučata, kultivuju zahradu....
Hmmm Cool

Ale to ty skutečně jak mezek stále nic nechápeš a netušíš, co se tu snažím sdělovat ! Tvůj postoj ke mě v této otázce je stejně blbý jako postoj člověka k učiteli, který děti ve škole vzdělává v otázkách dopravní bezpečnosti.

Analogicky idiotsky by pak zněla tvoje replika k tomuto učiteli, že není nic geniálního děckám furt dokola vykládat, že se může stát nehoda a můžou přijít o život nebo o zdraví, pokud budou hrát fotbal na dálnici.

Chápeš to už konečně ??

To, co se děje v ekonomikách Západu na čele s USA - to je v podmínkách, jež celosvětově panují, ze strany Západu v podstatě válečný akt a hnusná agrese vůči zbytku světa. A děje se to již dýl, než dvacet roků, tedy že o tom já tady mluvím už dvacet roků není nic o ničem tak, jak to ty zcela nesmyslně interpretuješ !

Ty jsi prostě ekonomicko-politický analfabet a patrně skutečně jestli odborník - tak výhradně na problematiku LGBT. Jinak to nevidím.

PS - nejvíce mě udivuje, jak dokážeš naivně o této problematice žvanit. On i váš tady patrně snad jediný rozumný člověk = pedečko, je docela ekonomicky naivní a tedy de facto ekonomický a potažmo i politický hlupák.

Já se mu to (mlynkovi) marně snažil veleslušně naznačovat formou diskuse o tzv. "papírovém zlatě". Ty se miro budeš brzy velmi velmi divit - to až možná pod surovým tlakem událostí snad konečně dokážeš pochopit, o čem já to tady těch dvacet roků furt kázal !

Ty se zatím chováš jako Američan, který kope před sebou tu pověstnou plechovku od Coly.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2021 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
... když jsme mezi tím zažili největší ekonomický růst v historii lidstva. ..


Já tedy nevím, kde a hlavně kdo posledních 20 roků zažíval největší ekonomický růst . Shocked

Uměl bych ti z hlavy udělat žebříček nejvýrazněji ekonomicky posilujících zemí, ale USA či země EU - takové země tam nebudou ! Ty si kamaráde pleteš takové to hnědé smradlavé s fíkem ! Pokud se nějaká ekonomika procentuálně vůči HDP zadlužuje rychleji, než činí její nominální procento růstu HDP, potom taková ekonomika má skutečný růst HDP záporný.

V tomto tisíciletí, tedy jak ty pravíš, že posledních 20 roků, americká ekonomika nerostla ani jeden rok !! Obdobně na tom je EU vcelku. Ještě hůř je na tom Japonsko. Celkově světová ekonomika rostla v podstatě v řádu procenta dvou, ovšem pouze díky růstu takových zemí, jako je Čína, Vietnam, Rusko, Indie a podobně.

Nesmíš miro zaměňovat růst reálné ekonomiky příkladně toho Ruska a fiktívní růst třebas v USA. Tam totiž rostou jen burzovní indexy, potažmo vojenské rozpočty. Zkus si pomlít akcie a upéci z toho chleba ! Dobou chuť ti přeji a taky, abys začal svět nahlížet v jeho reáliích a nikoliv v rámci tvých ideologických nesmyslů.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2021 9:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tebou se fakt nedá normálně diskutovat, ty si prostě pořád vymýšlíš něco, aby si se mohl přít. Vezmeš jednu mojí větu, na to si nabalíš něco co já jsem vůbec neřekl a co si nemyslím a pak se kvůli tomu chceš přít. Já mluvím o celosvětové ekonomice, ale chápu, že když se někdo chce hádat tak to musí rozdělit na dva tábory. Já mám na mysli celek a ano hlavně Čína zatáhla nejvíce a takový růst jaký proběhl za posledních patnáct let v Číně nemá v historii obdoby. Jsou to ale spojené nádoby, což ty nikdy nepochopíš, ale asi to brzy uvidíš na vlastní oči. Když západní ekonomiky zkolabují, tak Čína také. My všichni půjdeme dolu.

Nicméně si ale myslím, že to bude trochu jinak. Podle mého názoru to nyní budou centrální banky brzdit tisknutím peněz po mnoho let a budou prostě rozdávat peníze zadarmo.

Peníze jsou jen vymyšlená iluze i ten tvůj boj je vymyšlená iluze.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2021 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V podstatě nevím, o čem mluvíš. Zkus svoji výtku nějak "usadit" do reálií. Tedy, že vysvětlíš, kde já jsem vzal nějakou tvojí z kontextu vytrženou větu, na kterou cosi nabalím a potom na tom bazíruju a chci se přít.

Pro Boha jasného !! Pokus se miro být aspoň trošilinku konkrétní !! HlAVNĚ NEŽVAŇ, JO ??
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Americka politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA