Kdo to vše jednou zaplatí ? A jak ?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Kdo to vše jednou zaplatí ? A jak ?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US ekonomika
Autor Zpráva
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2021 12:30 pm    Předmět: Kdo to vše jednou zaplatí ? A jak ? Odpovědět s citátem

Všechno dále napsané směřuje k výše uvedené otázce, či otázkám ! Kdo to všechno - všechny ty dluhy - jednou zaplatí? A jak ??

Je vcelku lhostejné, jestli to vztáhnu na USA a FED, nebo na Japonsko a BoJ, nebo na EU a její ECB. A tak dále - ve větší nebo menší míře to dělají všechny významnější ekonomické mocnosti.

Totiž - zvětšování agregátu M3 formou pouhého uvolňování de facto "prázdných (nepodložených) čísel" (= tzv. QE) se po proběhnutí určitého cyklu odrazí ve znehodnocení společenskou uzancí přijaté hodnoty dotčené FIAT měny. Krátce - je to inflace.

Stát, lépe však vládci nad státem a ještě lépe řečeno - finanční elity oné pseudo-demokracie, co je fakticky plutokracií a ještě více fašismem - tedy takový stát má jednu mírovou cestu splácení svých dluhů = inflace, nebo válku a při tom likvidaci věřitelů in natura.

Lidé si jaksi moc neuvědomují, že když si stát půjčuje, aby jim jakože prý pomáhal, tak v podstatě se jedná o doslova zločinnou krádež za bílého dne !! FIAT peníze jsou takto zločin proti lidskosti.

Já jsem tedy v názvu tohoto téma položil dvě otázky a tímto na ně zároveň - možná ne zcela přímo - odpovídám.

Kdyby někdo měl jiný názor, názor na naše milované a vysloveně demokraticky volené vlády - klidně to tu může napsat. Pokud se nestydí tedy, respektive pokud nemá strach se jakkoli projevit.

---------------------------------------------------
Co to znamená, že někdo má na něco svůj názor ?
Dnes má strach už kde kdo. A je proč, v té skvělé demokracii, že ??
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2021 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně toto jsem tady ventiloval, když Trump (prezident, který nejvíce v historii zadlužil USA a ne jen tím, že spláchnul suverenitu USA do hajzlu v očích celého světa) vymyslel jednoduché řešení nedostatku peněz na svoji zeď, které velmi rázně nařídil FEDU ještě několik let před covidem. Já sem tu tenkrát řekl, že se jedná o největší loupež v Historii lidstva https://www.businessinsider.com/donald-trump-default-print-money-2016-5

V současné situaci kdy je zavirovaná celá planeta a ekonomika všech států dostává zabrat, tak si myslím, že zas tak rychle dollar slábnout nebude, protože dollar funguje jako rezervní měna velké většiny všech států na zemi a tudíž je po dollaru velká a stabilní poptávka, která se díky obnově dobrého jména USA bude nyní zvyšovat. Proto si myslím, že nyní je situace jiná, než před krizemi v minulosti. Kdysi začínali všechny krize velkou deflací a pak byla rázná rychlá hyperinflace, nyní to díky extrémnímu tisknutí měny nebude a začne rovnou inflace pomalým, ale stabilním tempem po dobu min 15 let, což je můj odhad. A toto postupné klesání zabrání nekontrolovatelnému kolapsu. Dolar za 15 let ztratí mnoho své reálné hodnoty, takže velké dluhy se tím vlastně z minimalizují a zaplatí se snadno.

Ostatní země jsou defacto nuceni tisknout taky, jsou to spojené nádoby ať se to někomu líbí nebo ne.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2021 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmmm...

Domnívám se, pane miro, že podléháš typické chybě velkých generálů po velké válce. Připravuješ armádu, zbraně a strategie na tutéž již proběhlou válku.

Nelze vstoupit do téže řeky...
Nikdy by nikdo neměl říkat nikdy...

Západ s USA na čele je dnes v pozici, kdy největší většina jeho lidí si myslí, že "...to oni jsou mistři světa úplně ve všem !" a přitom to není pravda ani omylem. Tady bude vznikat ta největší setrvačnost myšlení, která Západ nakonec zničí.

Stále do teď doufám, že rozhodující fáze současné krize zastihne český národ stále ještě ve stavu, kdy ještě bude na dostatečné znalostní úrovni = ještě zde bude apoň část národa s kvalitními vědomostmi a tedy že to nakonec národ vcelku přežije. Dál na Západ už to vypadá zcela beznadějně. Ovšem u nás ten vývoj k horšímu, jak tak koukám na generaci po sameťáku, ten je tak překotný, že to nevěští nic dobrého. Možná už je pozdě !
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3835
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2021 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Řekl bych, že rozdílnost názorů i když to občas skřípe je produktivnější a zdravější, než potlačování rozdílných názorů jako se to děje v Rusku a podobných totalitních zemích. Je bohužel stále mnoho zemí, kde musíte držet hubu a krok, jinak by vás většina ukamenovala za rozdílný názor, za to, že si vůbec někdo dovolí mít svůj vlastní názor se v těchto zemích bere jako zrada.

Můžeme být rádi a děkovat bohu za to, že v ČR tohle nemáme a můžeme si tu každý říkat a dělat co chceme. To je svoboda, která má největší cenu. Svoboda dává člověku motivaci, touhu a pohodu, což jsou ty nejplodnější vibrace ke tvořivosti a seberealizaci.

Zajímavé je, že z nějakého záhadného důvodu, je ČR jedna z mála zemí světa kde probíhá vývoj technologie BLOCKCHAIN na té nejvrcholnější úrovni, díky několika stovkám geniálních programátorů a BLOCKCHAIN developerů. např. hardware peněženka TREZOR je nejbezpečnější ze všech crypto peněženek na této planetě již mnoho let. Technologie těžby BTC v poolech, kterou již mnoho let každý těžař využívá, vznikla také v ČR. V ČR jsou neuvěřitelně schopní lidi a nejen v této technologii.

Možná si budete myslet, že jsem se totálně zbláznil (možná to je i pravda), ale jsem do morku kostí přesvědčen, že BITCOIN může zachránit celosvětovou ekonomiku a navíc přinese všem lidem finanční nezávislost na státu.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2021 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Přesně toto jsem tady ventiloval, když Trump (prezident, který nejvíce v historii zadlužil USA a ne jen tím, že spláchnul suverenitu USA do hajzlu v očích celého světa) vymyslel jednoduché řešení nedostatku peněz na svoji zeď, které velmi rázně nařídil FEDU ještě několik let před covidem.


V roce 2009 čerstvě instalovanému presidentu USA a posléze nositeli Nobelovy ceny míru (Obama zalil severní Afriku a Blízký východ krví a přitom Nobelova cena míru - to je přesně jakoby tvoje uvažování, pane miro !!) president GAO předal dokument o stavu americké ekonomiky a financí. V tom dokumentu byl vypočten celkový dluh USA nejen coby federace, nejen coby jednotlivých států a municipalit ... ale v tom skryté dluhy typu zadržených investic do infrastruktury, budoucí dluhy do penzijních fondů, do fondů zabezpečení válečných veteránů a podobně.

Celková suma toho zadlužení 8 roků před Trumpem činila neuvěřitelné číslo - 240 000 miliard USD. V té době jen federální dluh činil cca 10 bilionů, tedy 10 000 miliard USD.

Pořád si myslíš, že to je Trump, kdo zadlužil USA ?? Myslím si miro, že nejen jsi "strašný optimista". Ty jsi naprosto jednostranně uvažující zaslepený fanatik, jehož úroveň skutečného vědění není valná !

PS - vidíš to, jak strašně se kroutím a blekotám jen proto, abych ti nemusel vpálit rovnou, že jsi prostě lhář ?? Přece nemůžu vážně předpokládat, že jsi tak zoufale nevzdělaný stran chápání ekonomie, jak by ukazovaly tvoje výroky, na které reaguji..
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2059

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2021 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Zajímavé je, že z nějakého záhadného důvodu, je ČR jedna z mála zemí světa kde probíhá vývoj technologie BLOCKCHAIN na té nejvrcholnější úrovni, díky několika stovkám geniálních programátorů a BLOCKCHAIN developerů.

Toto není moje hobby.. Vysvětlení ale bych měl !

Tady jde hlavně o myšlení, nikoliv o miliony tun cementu a oceli. Tento vývoj by klidně mohl probíhat někde v hotelu na Seychelách.

Jen tak mimochodem - zajisté jsi schopen vysvětlit, proč český pracující člověk s dobrým platem na české poměry je v podstatě žebrák oproti německému pracujícímu člověku na obdobné pozici. Dá se něco takového vysvětlit pomocí čistě ekonomických nástrojů ?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US ekonomika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA