Jednou jeden mudrc povídal

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jednou jeden mudrc povídal

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Co jsme za lidi
Autor Zpráva
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2020 5:21 pm    Předmět: Jednou jeden mudrc povídal Odpovědět s citátem

„Prohlídni si dobře místnost ve které jsme a snaž se zapamatovat všechny věci hnědé barvy.“ Přítel nevěděl, co má od tohoto úkolu očekávat, ale souhlasil. V místnosti bylo hnědých předmětů dost, ale hravě si s tím poradil. Za chvíli mu mudrc povídá: „Tak a teď zavři oči a pověz mi, jaké předměty modré barvy jsi viděl“. Přítel se rozhněval a povídá: „Ničeho modrého jsem si nevšiml. Vždyť jsi mi povídal, ať si zapamatuji všechny hnědé věci.“ Na to mu mudrc odpověděl: „Tak jen otevři oči a podívej se, kolik modrých věcí je tu kolem nás.“ Byla to úplná pravda a mudrc pokračoval: „Přesně tak je to i v životě. Vidíš jen to, na co se soustředíš. Když hledáš v místnosti jen hnědé věci a v životě jen ty zlé, tak uvidíš jen je. Uložíš si je do paměti a oni naplní tvůj život. Pamatuj si, pokud budeš hledat jen to zlé, tak to určitě najdeš, ale dobrého nenajdeš nic".
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Co jsme za lidi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA