Pivo v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Pivo v USA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
George (Uncle Sam Junior)

Registrace: 01. 09. 2015

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2019 10:16 am    Předmět: Pivo v USA Odpovědět s citátem

Jedna vec co mi v USA schazi je poradne ceske pivo. Je tu nekdo kdo se v tom vyzna a muze mi to vysvetlit?

V cesku snad v kazde hospode jak si objednam pivo tak chutna skvele, s penou a je tam dost bublinek (carbonation). I v obchode koupene pivo v lahvi dam do lednicky a chutna slusne.

Ale v USA nejsou takove hospody, a co jsem byl v par barech kde maji craft beer tak to je hodne stale, bez peny, jako pivo ktere nechate hodinu stat. A i kdyz si v obchode koupim pivo a dam ho do lednicky, tak je to neco podobneho. Dokonce i cesky Pilsner ktery se da sehnat neni nic moc.

Potrebuju radu co s tim. Je to tim ze je lednicka moc studena a jak se clovek dostane k pivu ktere ma chut jako jsme zvykli v Cesku?
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út srpen 20, 2019 3:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vskutku Trumpisticky problem
George (Uncle Sam Junior)

Registrace: 01. 09. 2015

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2019 7:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jsi asi jeden z tech co ma Trump derangement syndrome? Asi ses dival moc na Bill Maher a MSNBC Rachel Maddow Very Happy
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2019 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale peni mne pivo Exclamation
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2019 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já Ti rozumím. Samozřejmě že pivo, stejně jako jídlo, peníze, sporty, řeč, apod. bude v USA jiné. Očekávat že pivo se bude servírovat v USA stejně jako v ČR je jako se domnívat že dim sum v ČR se bude servírovat stejně jako v Kuang-tung.

Já mám rád mnoho různých piv, ale je mi to jasné, že lidi mají rádi pivo podle toho co se naučí Které pivo je “lepší” je jen subjektivní pojem. Mám rád český, belgický, německý, a i americký piva.

Ohledně pěny: osobně já České pivo mám rád, ale připadá mi to že to má zbytečně moc pěny; radči má 1 cm pěnu než 5 cm pěnu.

Ohledně teploty: souhlasím s Tebou že USA jsou piva moc studené. Čím studenější, tím méně pěny, a méně vůně, a nemůže se to dost dobře cítit. Ležáka chci 6-9 °C, ale a IPA tak 7-11 °C, stout a porter tak kolem 13 °C.

Co se mi ale v USA na pivu líbí oproti tomu v ČR, je že v USA je daleko rozmanitější výběr piv v hospodách a prodejnách. Na polici v ledničce mám 8 až 12 druhů piv, a piju to podle toho na co mám akorát chuť. Pivo co piju když dělám ve vedru na zahradě je jiné než to co piju s večeří, což je jiné než když něco oslavuji, což je jiné než piju po večerech.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA