Co je a co není "růst HDP" ??

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Co je a co není "růst HDP" ??

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US ekonomika
Autor Zpráva
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1861

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2019 7:48 pm    Předmět: Co je a co není "růst HDP" ?? Odpovědět s citátem

Vážení přátelé !!
(= vlastnící aspoň několika funkčních závitů !!)


Zajisté jste měli možnost si povšimnout, že v tomto 21. století v podstatě roste zadluženost US federální vlády cca o 700 - 1000 miliard ročně. V zásadě se jedná o důsledky pravidelného deficitu rozpočtu v řádech nad 5% ročně. Přičemž HDP USA roste řádově o 0 - 2% ročně.


Lze z toho všeho učinit zjednodušený laický závěr:

1. HDP USA roste cca v polovičním rozsahu oproti růstu zadlužení !
2. USA si ročně půjčuje více, než je schopna vyprodukovat v růstu HDP, tedy podstatně produktivnější by se jevilo americké hospodářství zrušit úplně a žít pouze na dluh.

Přitom odhadované celkové zadlužení USA je asi 240 000 miliard USD, čili USA již evidentně dávno rezignovaly na myšlenku nějakého splácení dluhů.


PS
- nikdo v USA se smysluplného důchodu v blízké budoucnosti již asi nedočká..
- dočítám knihu amerického harwardského profesora Samuela Huntingtona "Střet civilizací".

Početbu vřele doporučuju všem amerikanofilům. Možná i pedečko umí číst a moc by mu to prospělo - si to přečíst. To už ani nemluvím o knize pana Alexis-Charles-Henri Clérel de Tocqueville "Demokracie v Americe".

a malý dodateček - přiblblost českých občanů začíná dramaticky konvergovat přiblblosti Američanů ! Já tu knihu (Střet civilizací) koupil v antikvariátu za 20 korun... Byla nová, nepoužitá. A je jí "kus" !!
Návrat nahoru
pdmlynek
Moderator


Registrace: 16. 08. 2005
Příspěvky: 6028
Bydliště: Philadelphia area

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel musím s Tebou souhlasit. Ten obrovský dluh mě vážně dosti šokuje. Jen na úrok platíme 500 miliard dolarů ročně.

Konec USA nebude nějakou válkou, nebo přemožení mimozemšťanami, ale budete tím že nebudeme moc si zaplatit dlouh. Problém je, že i velice nepatrný vzrůst úroku který držitelé dluhopisů chtějí může vážně ohrozit SA.

Další problém je, že když dneska, v době kdy hospodářství klape, nejsme schopní si říct ne, a namáme zájem splatívat dlouh, tak kdy ho budeme platit? Chápu že je to dobré si půjčit když jsou špatné časy, ale teď to není špatné.

Ani Demokrati ani Republikáni to nevidí za problém.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezte na pivo, kluci!
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

USA to ma udelat jako byvale Ceskoslovensko v roce 1948, kdy komunisti vse znarodnili a vsichni si budou na par let rovni Razz Twisted Evil
Návrat nahoru
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

REJPAL napsal:
USA to ma udelat jako byvale Ceskoslovensko v roce 1948, kdy komunisti vse znarodnili a vsichni si budou na par let rovni Razz Twisted Evil

Kdyz si byli vsichni po znarodneni rovni, tak jak to, ze se ti tu nelibilo a vzal jsi roha? Ze ty zase placas nesmysly v podnapilem stavu?
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
REJPAL napsal:
USA to ma udelat jako byvale Ceskoslovensko v roce 1948, kdy komunisti vse znarodnili a vsichni si budou na par let rovni Razz Twisted Evil

Kdyz si byli vsichni po znarodneni rovni, tak jak to, ze se ti tu nelibilo a vzal jsi roha? Ze ty zase placas nesmysly v podnapilem stavu?

Protoze jsem chtel nekam, kde nezijou Kocourkovsti, jako jsi ty Twisted Evil

Ty uz se vrat na tu Moravu Razz
Návrat nahoru
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

REJPAL napsal:

Protoze jsem chtel nekam, kde nezijou Kocourkovsti, jako jsi ty Twisted Evil

Ty uz se vrat na tu Moravu Razz


Nepij tolik, nedela ti to dobre. Pises pak hovadiny.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1861

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2019 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Bohužel musím s Tebou souhlasit. Ten obrovský dluh mě vážně dosti šokuje. Jen na úrok platíme 500 miliard dolarů ročně. ...Toto (americké zadlužení) jsou problémy, o kterých se mluví již nejméně 30 roků. A nikdo nic... Confused

Nabízím vysvětlení :

Tvůrci a plánovači globálního vývoje = patrně NWO(nikdo je v podstatě nezná a možná ani jeden nesídlí v USA, příkladně) plánovali a plánovali. Zdánlivě vše klapalo bez chybičky.

Sovětský svaz jim fakticky daroval "za hubičku" člověk, který jednou bude Rusy hodnocen jako největší zrádce a hovado ruských dějin - tento patrně dopadne ještě hůře, než Havel.. Tedy tam to byl jakýsi Gorbačov. Plánovali tedy, radostně plánovali a zapomínali na pána Boha ! Lidi planují a pán Bůh to pak totiž vše mění. Very Happy

Ono totiž super-systémy se nedají řídit strukturně (= podle zákona padajícího hovna), nýbrž hlavně bezstrukturně. Toto řízení má svoje jasné výhody, ovšem i nevýhody. Pokud plánovači plánují dobře s dostatečnými časovými předstihy, potom pán Bůh bývá spokojen a moc se do toho nikomu nesere. Ovšem tady to bylo naplánováno dost šlendriánsky a bez jakýchkoli časových rezerv.

Asi, jako když Jamamoto plánoval ofenzívu Japonska v Tichomoří na rok 1942. Američtí (??) stratégové totiž začali trpět nakažlivou chorobou - "chorobou z vítězství" ! Jenže stromy do nebe nerostou.

Když se rozjede složitý manévr v supersystému a projeví se nějaké chyby - začne doslova kolabovat koordinace jednotlivých navazujících procesů. Zoufalí plánovači musí chyby korigovat strukturními zásahy, což nakonec naproto nejčastěji vede k ještě většímu zmatku v procesech.


Americké dluhy by nebyly problém, kdyby se chybičky do plánů NWO nevloudily a celý proces se nezadrhnul. Leč stalo se.

V současné době se mi začíná jevit, že svět začne stále s větší nadějí koukat do Moskvy a do Pekingu. Amerika už to nezvládá a v současnosti se systémem "patláma, patláma, paprťála ŽBLUCH !" propadává stále hlouběji do vlastních sraček.

Těžko se to odhaduje, jaký bude časový vývoj. Ale děje naprosto úžasně nabírají na rychlosti. Já to původně čekal = "orgasmus zániku USA" někdy na závěr 2018.

No - už to dlouho trvat nebude. Držte si sami sobě tam v USA palečky, aby Trump udržel vaše atomové maniaky a mozky zelené "na uzdě" ! Pokud ne - bude příštích 1000 roků bývalá Země svítit tak, že okolní nelidoví astronomové budou bádat, co to je za podivný výbuch.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1861

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2019 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

(volné pokračování)

Ale co je hlavní problém USA ??

Vlivem plánovacího šlendrianu v podstatě zkolaboval postup bezpodmínečného ovládnutí celé planety, tedy realizace NWO.

Jsou tady dva "zloduchové", co chudákům světovládcům Amíkům do toho "hodili vidle".

- Rusko, na čele s Půťou. Nechtějí to vše platit ani podporovat. Nechtějí se nechat vyhubit. A již vůbec své nerostné bohatství nechtějí dobrovolně položit na oltář NWO. Navíc si dovolili "machalaj machalaj" vykouzlit doslova za babku silnou a schopnou armádu, která jaksi nedovoluje bez rizika sebezničení to drzé Rusko s diktátorem Půťou na čele pravedlivě ztrestat.

- Čína, to je doslova homemade průser Ameriky. Globální strategie anglosaského Imperia ještě v dobách, kdy Slunce nezapadalo nad Britanii byla jednoznačná - NIKDY NEDOVOLIT VZNIK DOSTATEČNĚ VELKÉ KONKURUJÍCÍ MOCNOSTI. To ale dnešní centrum Imperia dovolilo. Čína zcela jednoznačně vyrostla jako dostatečně silný konkurent ještě v době, než si Impérium koupilo a strávilo vítězství nad SSSR.

Totiž pak se ještě nejméně pět až deset roků centrum Imperia za Clintonovců bavilo a doslova dusilo "požíráním" tučné kořisti z Ruska. Na přelomu tisíciletí pak již na Čínu bylo pozdě !

I to ale možná šlo ještě obezřetným způsobem zachraňovat… Možná se Západ měl ustrnout nad zděšenými ruskými zrádci na čele s hajzlem Gorbačovem, kteří začínali pozdě, ale přec chápat, že Rusko de facto zničili. Když zoufalí Rusové poprvé volili Putina, volili člověka, který je nakonec nezklamal. Nejpozději v průběhu prvního období Putina stále ještě Západ mohl podat Rusku ruku a přitáhnout jej zpět - "zpět do Evropy".

Co ale velechytří "strategové" Západu udělali ? O jak typické pro celý anglosaský svět - Rusku se jen posmívali, plivali na něj, kopali do něj - doslova mu chcali na lopatky !! Prostě špičková inteligence !

Dnes je pozdě se s Ruskem domlouvat. A přitom to bylo Rusko, které ještě na počátku tisíciletí mohlo Západu pomoci úspěšně "umravňovat" Čínu. Ovšem dnes je situace naprosto již jiná.

Dnes Rusko i Čína chápou, že se Západem se domluvit nelze, protože Západ nedodržuje žádné smlouvy. A tak, ačkoliv i rusko-čínské vztahy mají ve svých základech zabudované opravdu kouzelné bomby, v trojúhelníku Rusko - Čína - Západ dnes Rusko a Čína vypadají skoro jako spokojená dvojčata. Toto je naprosto nejhorší prohra Západu a je to de facto pro Západ "ortel smrti" !!


A protože existují (ne)překvapivě dobré vztahy Číny a Ruska směrem na Pakistan a Iran, vzniká v této chvíli poslední kamínek do mozaiky ! INDIE !!

Zatím se jeví, že i zde je duo Rusko-Čína podstatě empatičtější, dá-li se to tak říci. Ostatně dlouho se všichni smáli nad zkratkou BRIC a posléze BRICS.

Vážení a milí "tam na Západě" ! Již brzy se váše úsměvy protáhnou do neuvěřitelného zděšeného šklebu a místo úsměvu vám na obličeji zmrzne onen škleb. Již dnes by šlo psát historii krachu Západu.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1861

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2019 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no a nutný maličký gejdodatek:

"Vy, kdož si myslíte, že Západ je nejmocnější, nejbohatší, nejvyspělejší - prostě nej nej nej, klidně si to myslete tedy dále. To je váš problém."

Pro mě takové mínění spíše hodně napovídá o skutečné inteligenci dotyčného a o jeho znalostech.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2019 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bylo by fajn napsat nejake konkretni vysledky sjednocovani BRICS nebo aspon dvojcat Ciny-Ruska. Treba nejake konkretni cisla o obchodu mezi Ruskem a Cinou.

Predpokladam, ze to pises na ruskem pocitaci a posilas pres rusky internet.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2019 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze to zkus jeste jednou - nejake konkretni projekty a cisla ohledne obchodu mezi Rus a Chn?
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic?
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Mažeš ?
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Mažeš ?

Jo, BR co je admin tam porad vsechno maze, ale hlavne vnitrne Razz
Uz by se mel konecne ozenit, at ma jine "zajmy" a ne jen sedet v hospode a chlastat Wink
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2019 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze se zadnych zdroju a konkretnich cisel nedockam? Nadavky a prazdne zvasty budu dale odstranovat.

Mala gejdopoznamka: Pokud se ti to nelibi, Gejdolfe, napis stiznost Mirovi. Muzes mu pri te prilezitosti i sproste vynadat, at nema prilis dobrou naladu.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1861

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale taky cosi k nastolenému téma:

https://www.pwc.com/gx/en/world-2050/assets/pwc-the-world-in-2050-full-report-feb-2017.pdf

Neříkám, že s celou tou studií souhlasím - ovšem je to docela poučné a pro ledaskoho deprimující čtení. Jenže cokoliv, co vzniká pod vlivem zápaďáckých ekonomických schemat, je zatíženo velkými chybami přímo v premisách, takže je třeba stále vše opatrně vážit. Prostě a jednoduše - euro-atlantická společnost stojí od počátku na lžích a popírání přirozeného Božího práva. Zdrojem vadného myšlení euro-atlantické společnosti je v prazákladu Judaismus. Nu a my se k tomu ještě hrdě hlásíme a říkáme, že základem naší civilizace je judo-křesťanství. Tím však je opravdu dobrovolně řečeno vše !

Ámen, pravím vám.

Mnozí to nepochopí za svého života nikdy. Až budou stát před Soudcem, pochopí vše a budou litovat. POZDĚ !!
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9083
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja v te tvoji "studii" nevidim nic o jaderne valce, kolapsu USA/zapadu, o zachranci sveta Putinovi, Bozim pravu a mimozemstanech Anal-nunancich. Nezda se, ze by to jakkoli souviselo s tim, co tady pises.

Zase za vsechno muzou zidi, ze jo, Gejdolfe?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US ekonomika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA