Zima v Torontu

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zima v Torontu

Autor Zpráva
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2019 7:21 pm    Předmět: Zima v Torontu Odpovědět s citátem

Kamarádka se vrátila na měsíc do ČR aby se ohřála. V Torontu jsou nyní opravdu děsivé mrazy, v ČŘ jen -10 přes noc a -5 přes den. Cool
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2019 8:32 pm    Předmět: Re: Zima v Torontu Odpovědět s citátem

miro napsal:
Kamarádka se vrátila na měsíc do ČR aby se ohřála. V Torontu jsou nyní opravdu děsivé mrazy, v ČŘ jen -10 přes noc a -5 přes den. Cool

Mela se prijet ohrat do Victoria na ostrove Vancouver je tady nemirnejsi leden za poslednich 50 let, vcera bylo plus 13 a kvetou tady kere a kytky Wink

ky4.jpg
 Description:
 Filesize:  220.83 KB
 Viewed:  4247 Time(s)

ky4.jpg

ky3.jpg
 Description:
 Filesize:  208.8 KB

ky3.jpg

13.jpg
 Description:
 Filesize:  49.1 KB

13.jpg

miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2019 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to bych rád každou zimu Wink.. V posledních letech uvažuji, že bych na zimu jezdil někam za teplem.. Thajsko možná, nevím.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

Registrace: 25. 08. 2007

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turistika, včetně takové té teplo-sexuální (Thajsko a spol.), obecně zavržení nezasluhuje. Ovšem tak, jak je tomu cca posledních 20-30 roků, to není nic jiného, než kolonialismus, rasismus a doslova "vyserismus" jinou formou.

Samozřejmě s tím většina souhlasit nebude, stojí to ale skutečně za zamyšlení.

Já jsem taky toho již ve svém životě dost procestoval. Jenže ze zdravotních důvodů jsou pro mě tropy a možná už i subtropy doslova tabu. O to více to tak říkajíc "studuju nasucho" = z knih, cestopisů a podobně.

Myslím si, že se kvapem blíží doba, kdy dříve utlačované postkoloniální asijské národy to tzv. "vyspělému Západu" vše vrátí i s úroky. Zatím je to tak tak "šul-nul". Co dnes již Západ tratí ekonomicky, to zatím vyvažuje arogancí dobře vyzbrojeného lupiče.

Jenže to pomine, respektive již pomíjí. Já osobně bych do Thajska nejel, neboť by to patrně znamenalo moji smrt. A z výše uvedených historických důvodů bych se tam styděl jet, i kdybych neměl zdravotní omezení.

PS1 - mít velké znalosti, třebas historie, to není nic jednoduchého - vědět a nezbláznit se z toho.

PS2 - Rejpale, to bych fakt neřekl, že to na tom Vancouver Island může takhle v zimě vypadat.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:

PS2 - Rejpale, to bych fakt neřekl, že to na tom Vancouver Island může takhle v zimě vypadat.

Tady si neco muzes o ostrove Vancouver precist ... http://www.kolemkolem.cz/ak2007/13.htm
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Petr Gejdoš napsal:

Tady si neco muzes o ostrove Vancouver precist ... http://www.kolemkolem.cz/ak2007/13.htm

Ještě dotaz - ty přímo tam teď žiješ ?? Pokud ano, tedy jak nejsem obecně závistivý, tak tady toto bych ti až záviděl !!

Mimochodem - zdá, se, že tam býváš hodně, tedy mám dotaz. Rostou tam houby ? Měly by... Houbaření je totiž jeden z mých opravdu velkých koníčků a záviděl bych ti ještě více, kdyby tam hodně rostly.

PS - snažil jsem se napsat ti SZ s tím "houbovým" dotazem, ale když mi již skoro hotová SZ dvakrát sama od sebe zmizela, promluvil jsem sprostě a snahy napsat ti soukromě mě definitivně přešly.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si to povídání o Vancouver Island přečetl a napadlo mě - nejsi ty sám náhodou autorem ? Skoro by to až vypadalo pravděpodobně !! No a potom bych se pokusil sehnat si někde nějaký klobouk, abych jej před tebou obrazně sundal.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 12:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
Tak jsem si to povídání o Vancouver Island přečetl a napadlo mě - nejsi ty sám náhodou autorem ? Skoro by to až vypadalo pravděpodobně !! No a potom bych se pokusil sehnat si někde nějaký klobouk, abych jej před tebou obrazně sundal.

Ne, nejsem autorem ... klobouk dolu davat nemusis Wink

Jinak ale ziju primo ve meste Victoria od roku 1988 ... je tady tepleji, protoze kolem jizni pevniny proudi "teply" proud (neco jako Golfsky) a ohriva jizni cast ostrova.

Tim padem tady neni takova zima, jako jinde v Kanade ... v zime tady hodne prsi, ale zase neni zima, teploty jsou mezi 5 az 10 stupni

Tady je dalsi odkaz ... http://www.cestyposvete.cz/victoria.html

https://www.tourismvictoria.com/
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 2:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
REJPAL napsal:
Petr Gejdoš napsal:

Ještě dotaz - ty přímo tam teď žiješ ?? Pokud ano, tedy jak nejsem obecně závistivý, tak tady toto bych ti až záviděl !!

Mimochodem - zdá, se, že tam býváš hodně, tedy mám dotaz. Rostou tam houby ? Měly by... Houbaření je totiž jeden z mých opravdu velkých koníčků a záviděl bych ti ještě více, kdyby tam hodně rostly.

Ja do lesa na houby nechodim, protoze je tady nebezpecno ... tady si o tom muzes neco precist v starsim clanku

https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-moje-hobby/157090/jak-houbari-cesi-v-kanade-z-auta-a-s-puskou-v-ruce.html
Petr Gejdoš
Soviet partisan

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2019 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Rejpale !

Tak i tak ti asi závidím tu lokalitu. Já sice obecně nemám rád zimu jako takovou, jsem vysloveně teplomilný člověk. Na druhou však stranu je klima cca odpovídající jižní Evropě o maximum, které bych zvládal ze zdravotních důvodů. Nejde ani tak o absolutní horka, jde spíše o mikro-organismy. Mám po vážné operaci značně limitované schopnosti obrany organismu proti všelijakým infekcím a doslova děsivé reakce na kousnutí/bodnutí hmyzem.

Klimatické podmínky - zvláště jihu Vancouver Island - vypadají naprosto ideálně. A věřím, že až na medvědy a spol. to tam musí být doslova hřibařský ráj. Moje zkušenosti ze světa jsou takové, že netřeba se courat v hlubinách lesů, nejvíce hub stejne roste na okrajích lesa.

Máme známé v Bavorsku a není to zrovna v divočině - spíše jak u nás kdesi na Hané. Ale tam se už taky lidé moc do lesa na houby nevydávají. Za takových podmínek potom stačí krátká procházka na pomezí lesa a louky a člověk nakonec nemá kam houby dávat vzdor obřímu koši.

Tady v Česku houbaří snad všichni. Když začnou růst houby, je houbařů v lese více, než hub.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Canada Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA