Porad je kam odejit ...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Porad je kam odejit ...

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Ostatni zeme sveta
Autor Zpráva
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12884
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2019 7:37 am    Předmět: Porad je kam odejit ... Odpovědět s citátem

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494700-kupte-si-u-nas-nemovitost-i-s-obcanstvim-lakaji-spanelsko-a-portugalsko.html
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2089

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2019 4:03 pm    Předmět: Re: Porad je kam odejit ... Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494700-kupte-si-u-nas-nemovitost-i-s-obcanstvim-lakaji-spanelsko-a-portugalsko.html

Před cca 12 roky jsem poměrně vážně zvažoval, že se sám (tedy i s manželkou míněno) do Španělska přestěhuju. Docela "natvrdo" jsem se začal učit španělštinu a už jsem měl vybrané i nové bydliště !

Jedním z důvodů bylo i to, že moje mladší dcera byla již usídlena trvale v USA (dodnes) a ta druhá se už už chystala po cca 6 rocích pobytu ve Španělsku tam (taky) provdat. Z představy stěhování do USA se mi vždy udělalo velmi nevolno, prostě tak říkajíc lidově "ad nauseam". Ovšem z pobytů ve Španělsku jsem měl ty nejlepší možné pocity !

Velmi jsem si oblíbil okolí Murcie a Cartageny - vlastně území mezi Murcií a Cartagenou s centrem na pobřeží tzv. "Mar Menor". Seznámil jsem se tam s velmi milou rodinou z městečka Bassilicas, kousek od Murcie, v doslova "biblickém kraji" !! Je to tam naprosto monumentální ! Mohl jsem se tam odstěhovat prakticky okamžitě, za poměrně nevelký obolos bych získal krásný dům (pravda asi 400 roků starý) s úžasnou zahradou a palmovými háji (s vlastním zdrojem vody !!), kde fíky, datle či pomeranče a jiné podobné ovoce rostou jak u nás ve střední Evropě divoké šípky či ostružiny. Místní usedlící o sněhu jen slýchávali nebo jej viděli v televizi. V tzv. "Malém moři" (Mar Menor) jsem se koupal v lednu a voda měla +19°C ! Parametry vody (léčivé) zde jsou velmi podobné, jak parametry vody z izraelském Mrtvém moři, vlastně i klíma je skoro stejné.

Ale nestalo se ! A asi rozhodující bylo to, že v té době už tam byla skoro parita mezi rodilými Španěly a Maury či Araby z Maroka ! Děsila mě představa, že se budu muset "na stará kolena" 5x denně modlit jsa obrácen k Mekce, že budu muset absolvovat Hadždž a jiné radovánky typu Ramadán. Dcera se tam nakonec "šťastně nevdala", ze me se nestal Španěl a nemusím tedy dokolečka číst Korán.

Tedy - ačkoliv jsem ochoten se skoro vsadit, že moje skutečné faktické znalosti Koránu a islámu jsou podstatně lepší a větší, než tomu tak je u cca 80% rodilých muslimů.

PS - který asi tak pravověrný muslim vůbec tuší, proč vlastně symbolem islámu je půlměsíc ??? Já to dobře vím a (úpřimně chápavě) se směju nad tím vším. Svět chce být prostě klamán !!

Já ale klamán být nechci... Confused
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9315
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2019 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gejdolfe,, ty zradny kapitalisto!!!! Stehovat se do zapadniho sveta???? Marx s Leninem se obraci v hrobe a budou te chodit strasit. Ty se MUSIS odstehovat do praveho raje - Ruska a cim vic na vychod tim dal od muslimu. Zadne plavani v teplem mori, do ktereho z obou stran chcijou maurove (to asi mysleli tema lecivyma ucinkama). Pekne rano jit na Sibiri plavat do zaveji snehu jen v trenkach, pak plakat u pomniku neznameho vojina a zbytek dne studovat Marxisticko-Leninske prirucky a vecer masturbovat nad Putinovym projevem.

Jinak ale musim uznat, ze jsi si musel nakrast za komancu a behem "privatizace" velice dobre, soudruhu funkcionari. Musel jsi byt sakra blizko u komunistickeho koryta a rozkradat socialismus jako o zivot, aby jsi si mohl dovolit vilu s palmovym hajem ve spanelskem raji! Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
brook.
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2019 7:57 pm    Předmět: pulmesic Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

gejdo tak nam to rekni co ten pulmesic znamena ja sem to chvilku hledala a nenasla sem nic kloudnyho, nebo posli link kde je to vysvetleny to by me zajimalo
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12884
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2019 9:52 pm    Předmět: Re: pulmesic Odpovědět s citátem

brook. napsal:
gejdo tak nam to rekni co ten pulmesic znamena ja sem to chvilku hledala a nenasla sem nic kloudnyho, nebo posli link kde je to vysvetleny to by me zajimalo

Brook, ty jeste zijes? A kde ted Wink
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9315
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 7:14 am    Předmět: Re: pulmesic Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:

Brook, ty jeste zijes? A kde ted Wink


To je tajne. Pokud se dal budes vyptavat, tak mam rozkaz te zlikvidovat jako ruskeho agenta.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3865
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Španělsko mám také rád.jé Brook ještě žije.. Ahój Wink
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2089

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 11:31 am    Předmět: Re: pulmesic Odpovědět s citátem

brook. napsal:
gejdo tak nam to rekni co ten pulmesic znamena ja sem to chvilku hledala a nenasla sem nic kloudnyho, nebo posli link kde je to vysvetleny to by me zajimalo


Ahoj brook !

Link nemám - mám to z papírových knih. Ty naštěsti nepodléhají průběžné "demokraticko-orwellovské modernizaci".

K pořádnému pochopení toho, co dále napíšu, je třeba mít poněkud větší přehled o dějinách blízkého a středního východu před 5000 až 3000 roky. Po nukleární katastrofě v roce 2024 před Kristem, kdy Anunakové v rámci války mezi klany Enki a Enlil atomovými zbraněmi zlikvidovali (mimo i jiné mnohé další lokality ve světě) kosmodrom na Sinai a části Kanaanu (pověstná Sodoma a Gomora) došlo k neplánované a evidentně nechtěné likvidaci skoro celého Sumeru (země Šinear).

Anunačtí bohové "Enlilité", kteří do té doby Sumer ovládali coby tzv. I. oblast světa, byli nucení ze Sumeru uprchnout, protože radioaktivní spád celou oblast zničil. Inu - kdo jinému jámu kopá, sám do ní ... atd !! Atomový útok totiž vedl bůh Ninurta (prvorozený syn Enlil) a bůh Nerga (kupodivu bratr Marduka a syn Enki, zde zvaný Erra podle tzv. "Erra epos") Z celé sumerské Mezopotamie poměrně beze škod vyvázl pouze Babylon a to konečně po všech těch hrůzách bylo Anunaky uznáno jako definitívní příznak, že právo boha Marduka/egyptský Ra (z rodu Enki) na vládu nad světem je tímto definitívně potvrzeno. Nastal tím věk Berana a vláda Marduka.

Jeden ze Sumeru uprchlých bohů Anunaků byl Nannar Sin, který odešel do hloubi Arabského poloostrova a tam mimo jiné založil třebas město Mekka ! Z té doby pak vlastně mezi arabskými kmeny vzniklo uctívání Sina a rovněž jeho znaku půlměsíce.. Jinak totiž Sin = Měsíc !! Vládu nad kosmodromem na Sinai měl rovněž tento Sin, odtud název poloostrova "Sinai" Tam v Arabii a Mekce posléze na takto připravené půdě vznikl Islám a jeho znakem se onen půlměsíc stal tak nějak asi "ze setrvačnosti". Čili, kdo zná podrobněji historii vzniku Islámu, nemá problém si představit, že Islám vznikl coby reakce na myšlenky některé části anunackých bohů stejně jako judaismus a křesťanství.

Je tím naprosto parádně vysvětlen paradox, že jak judaismus, tak křesťanství a tak i Islám jsou sic "per huba" monoteistická náboženství a vskutku se společným základem, která však ve svých tzv. "Svatých Knihách" stále docela nesmyslně mluví o více bozích ! Typicky v Bibli a zvláště ve Starém Zákoně je velmi často řeč o tzv. "Ellohim", což však není nic jiného než množné číslo od "Allah" !

A jsme doma ! Tedy jak kdo, že ...Confused

Ono vůbec by se tak řečeným "věřícím" lidem dost hodilo, kdyby si postudovali původní aramejské - neřkuli ještě lépe až zcela původní sumerské - texty, odkud byla Bible de facto ve formě poměrně omezeného "Reader digest" opsána a to z babylonských análů v době tzv. "babylonského zajetí". Já vlastním řadu (papírových nezfalšovatelných) knih, kde mám k dispozici překlady zcela původních sumerských a babylonských hlíněných tabulek absolutně bez jakéhokoli náznaku náboženského podtextu - jsou přeloženy čistě akademicky do češtiny. Za všechny zdroje uvedu knihu od autora Jiří Prosecký "Slova do hlíny vepsaná" s podtitulem "Mýty a legendy Babylonu", z edice Orient, vydáno Academia, Praha 2010.

Moudrost nejsou žádné čáry.

PS: Já vím, že Víra, míněno opravdu víra s velkým "V", lidem hodně pomáhá. Ovšem vědosti taky ! A skutečné vědomosti jsou nezvratné - lidé sice věří, dokonce často mají Víru, ale zároveň můžou tak trochu vzbuzovat útrpný úsměv lidí znalých.

Většina toho, v co věří dneska věřící, to není nic jiného, než tzv. "Cargo cult". To už potom lze jako rovnocennou víru uznávat náboženství "Pastafariánů". Jaký totiž je rozdíl mezi křesťanstvím a pastafarianstvím ??
To by mě moc a moc zajímalo a nedoporučoval bych nikomu, aby hájil třebas křesťanství proti mě, coby advokátovi pastafarianismu.

Mimochodem - celá ta pasáž ze Starého Zákona, kterak se Abraham handrkuje o zničení Sodomy a Gomory, je fakticky doslovně opsaná z "Erra epos", tedy zde v roli Hospodina vystupovali bohové Išum Palič Ninurta a Erra Ničitel Nergal - kdo nevěří, ať tam běží ...

Opravdu se někdy útrpně jen usmívám...
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 2089

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ostatně ... na toto tema bych bez váhání byl schopen spatra a bez jakékoli připravy mluvit 24 hodin v jednom kuse ! A nebudu se opakovat ani se nepopletu. Věnoval jsem studiu této problematiky tisíce hodin, mám nashromážděnou opravdu knihovničku solidní literatury faktu a studuji průběžně dále.

Je mi některých lidí prostě líto. Ono se sice říká, že nevědomost hříchu nečiní, ale já něco takového nikde ani v Bibli, ani v Koránu nečetl ! Podle mě totiž nevědomost sama o sobě je hřích !!
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9315
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim naprosto doslova a do pismene se vsim, uplne se vsim, co Gejdolf napsal.

Brook z toho jebne!
Návrat nahoru
brook.
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

miro napsal:
Španělsko mám také rád.jé Brook ještě žije.. Ahój Wink


Very Happy ahooj Miro
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po leden 21, 2019 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Neříkala, že by jí z toho jeblo. Možná to zatím jen studuje ??? Co kdyby to totiž byla pravda ?

PS - jen tak mimochodem největším co do rozsahu zdrojem informací o Sumeru jsou knihy tzv. "Kroniky země" od autora Zecharia Sitchin. Pro mě to byl doslova dar s Nebes ! Díky informacím od Sitchina jsem si před cca 25 roky skutečně mohl udělat v celé řadě případů zdánlivě neřešitelných nejasností ze starověku docela pořádek...

Stačí třebas jen toto, že překládat slovo "kbd" alias kabod z Bible SZ jako "Boží Sláva" je skutečná zhovadilost doslova do Nebe volající o pomstu. Kbd totiž znamená těžký létající objekt. Tedy letadlo těžší vzduchu. Ezechiel si nic nevymýšlel ! On viděl jakési skutečné letadlo a hotovo !! Kdož si necháš ze sebe dělat idiota - nechť. Nikomu nebráním, já pouze nabízím rozumná a logická vysvětlení.
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12884
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2019 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Ostatni zeme sveta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA