Zdravotní pojištění

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zdravotní pojištění

Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2018 12:30 pm    Předmět: Zdravotní pojištění Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Z rodinných důvodů se musím vrátit do Česka, asi na rok, nejdéle dva.

Zkoumám možnosti zdravotního pojištění. Mám zájem pouze o neodkladné nutné zdravotní pojištění (zdravíčko díky bohu slouží a v podstatě nic nepotrebuju), šlo by to se přihlásit jako cizinec s trvalym pobytem na 12 měsíců a prodloužit když bude nutno (mám dvojí občanství)?

Kdyby se vzalo normální zdravotní pojištění jako český občan, tak by tam byl asi problém. Pojištění bylo sice řádně zrušeno při odjezdu, a mohu prokázat zdravotní pojištění na několik let v USA ale ne na celou dobu pobytu.

Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem za informace.
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2018 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tohle bych resil primo s nekterou pojistovnou. Tady nesezenes tolik lidi s danou zkusenosti, abys mel jasny prehled o situaci.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2018 6:09 pm    Předmět: Re: Zdravotní pojištění Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Z rodinných důvodů se musím vrátit do Česka, asi na rok, nejdéle dva.

Zkoumám možnosti zdravotního pojištění. Mám zájem pouze o neodkladné nutné zdravotní pojištění (zdravíčko díky bohu slouží a v podstatě nic nepotrebuju), šlo by to se přihlásit jako cizinec s trvalym pobytem na 12 měsíců a prodloužit když bude nutno (mám dvojí občanství)?

Kdyby se vzalo normální zdravotní pojištění jako český občan, tak by tam byl asi problém. Pojištění bylo sice řádně zrušeno při odjezdu, a mohu prokázat zdravotní pojištění na několik let v USA ale ne na celou dobu pobytu.

Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem za informace.

Ahoj,pojisteni musis samozrejme v CR mit a to ze zakona. Pokud mas doklad o pojisteni z USA, tak vyber prislusnou pojistovnu a prihlas se. Pokud mas I doklady o placene peci mimo pojistovny, navstevy lekaru, odbery krve, rtg, leky, atd, tak si take nachystej, zbytek bys mohl zadat o odpusteni dluhu. Samozrejme to res s pojistovnou,ale nemel by to byt problem.

Komercni pojisteni je v CR drahsi nez pro obcany samozrejme a kryje dost malo....je treba se seznamit s pojistnymi podminkami. Urazy,akutni prihody atd,ok, dlouhodobe problemy,leceni,uz muze problem v proplaceni nastat.
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2018 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Diky za odpovedi.

Jedna se mi o to, zdali mohu zvolit místo zdravotního pojištění ze zákona komerční pojištění pro cizince. Bude to někdo zkoumat?

Pro zdravotní pojišťovnu mohu doložit pojištění v USA, ale mám tam mezery, celkem dohromady asi 4 roky bez dokladu a to je dost penez. Je odpuštění dluhu běžná věc?
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2018 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dival jsem se na nabidky a vim ze komercni neposkytuje tolik pece, to by nevadilo.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 4:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dival jsem se na nabidky a vim ze komercni neposkytuje tolik pece, to by nevadilo.

Muzes mit komercni, myslim ze I vseobecna pojistovna jej prodava. Podevej se na jejich stranky.

https://www.vzp.cz/pojistenci/komercni-pojisteni
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Pro zdravotní pojišťovnu mohu doložit pojištění v USA, ale mám tam mezery, celkem dohromady asi 4 roky bez dokladu a to je dost penez. Je odpuštění dluhu běžná věc?

Toto je zajimavy problem. Taky to ted resim.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 5:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Diky za odpovedi.

Jedna se mi o to, zdali mohu zvolit místo zdravotního pojištění ze zákona komerční pojištění pro cizince. Bude to někdo zkoumat?

Neni,ale daji se odepsat penale,kdyz se zaplati ten dluh, tedy to na co nemas doklad o placeni zdravotniho pojisteni nebo pece. Nevim, jak to je u tebe,ale mohlo dojit I k promlceni dluhu,zalezi kolik let zpatky to je.
Musi se jednat s pojistovnou, moznosti jsou,hlavne pokud se jedna o stary dluh. Muzes se obratit I na ceskeho notare,pze se obavam ze,pokud to s pojistovnou nevyrovnas, tak muze byt problem,kdyz se v CR hodlas zdrzet dele...vis jak to je...pokud jde o prachy...berou te jako obcana obou zemi...vcetne s tim dluhem v CR. Totez dane....priznat I v USA,pac danovym residentem USA uz zustavas do konce zivota..
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 7:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Anonymous napsal:

Toto je zajimavy problem. Taky to ted resim.

jedeš se mrknout do rodné vlasti a předat své životní zkušenosti mladším? Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Pomoc SOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA