Visa Loterry - DV - 2019

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Visa Loterry - DV - 2019

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 2:47 pm    Předmět: Visa Loterry - DV - 2019 Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak ještě máte šanci

Online registration for the DV-2019 Program began on Tuesday, October 3, 2017 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concluded on Tuesday, November 7, 2017 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-4).

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html
Veronika A.

Registrace: 03. 06. 2018

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2018 5:41 am    Předmět: Visa Loterry DV - 2019 (výhra, kolik naspořeno ?) Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli má vůbec cenu hlásit se o udělení Zelené karty..
Byla jsem vylosována v loterii o zelenou kartu DV-2019, ale teď jsem někde četla, že při případném pohovoru se musíte prokazovat výpisem z účtu, kde máte prokázat, že máte naspořeno minimálně na rok pobytu v USA v řádech statisíců.

Chci se zeptat, jestli je to pravda a kontrolují jakou částku byste cca měli mít a dle toho udělí/neudělí GC, nebo je to jen doporučení? Případně kolik byste tak měli mít naspořeno? Něco mám, ale rozhodně né na roční pobyt. Mám tak 100-150 000,-Kč. Ostatní podmínky jsou (snad) ideální - mám VOŠ (diplomovaná všeobec. sestra), střední s maturitou (obchodní akademie), anglicky umím dobře (jsem i denně v kontaktu s Američanama, i když tedy hlavně přes soc. sítě), 27 let, bezdětná, svobodná, žádné závazky, žádný záznam v trestním rejstříku, zdravá (mám jen sníženou funkci štítné žlázy Very Happy), problém s USA ve smyslu, že bych tam snad někdy pracovala nelegálně nebo byla deportována taky nemám.
Žít v USA byl od mala můj sen. (Loterie jsem se zúčastnila už několikrát, ale po pár letech jsem už přestala doufat, že by mě vylosovali..) ale asi si budu muset ještě naspořit a zkusit to pak znovu a doufat, že se zadaří ještě jednou.. Sad

Každopádně předem mockrát děkuju za jakoukoliv odpověď. Smile Rolling Eyes
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2018 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,tak hlavne bys mela prokazat ze mas na to se sama sponzorovat,popr mit americkeho sponzora, ktery zaruci ze nebudes cerpat ze socialnich davek.
V tvem veku asi clovek v ceskych podminkach,na ucte moc nenaspori,ale tahle suma,snad pro par mesicu postaci....plus mit hned zamluvenou praci by bylo super,pze najem je tady dost drahy,pokud se clovek nechce ubytovat jeste s nekym a sdilet vydaje.
Podle meho nazoru, jen tak se da s GC nejak zacit,pac neni mozne po nejakou dobu,spolehat na vypomoc statu.
Veronika A.

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 6:47 pm    Předmět: Visa Loterry DV - 2019 (výhra, kolik naspořeno ?) Odpovědět s citátem

Ahoj Lynnet, mockrát děkuju za vstřícnou odpověď. Smile

Já právě teď někde zaslechla, že by to chtělo mít naspořeno min. půl milionu Kč..
No právě, já právě teprve před 2 lety dokončila školu :/ Za tu dobu se v českých podmínkách moc naspořit opravdu nedá. Nejlepší by v mém případě bylo asi mít zamluvenou práci dopředu.

Ještě jednou moc děkuji za odpověď. Nevím, jestli už GC máš, každopádně jestli ne, tak držím palce u losování Smile
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Veroniko, vítej na Chicago-cz. Je to dobré vidět novou tvář.

Gratuluji Ti že jsi vyhrála Zelenou Kartu. Pár poznámek:

(1) Zní to že máš velice dobrý životopis, a že se v USA uchytíš. Nevím co musíš nebo nemusíš prokázat, ale to co píšeš dává smysl. Američané mají rádi emigranty (alespoň legální), protože každý má předky kteří přišli do USA, a i když začátky byly těžké, byli úspěšní. Ale Američani nejsou moc zvědaví na cizince kteří do USA přijedou, a pak žijí v USA ze sociálních dávek.

(2) Nejlepší zajištění je mít v USA už připravený job. Jedeš ve velice výhodnou dobu: v USA je nyní nejnižší nezaměstnanost od 1969. Je to velice těžké pro zaměstnavatele najít dobré pracovníky. V některých oborech i né tak dobré pracovníky: jestliže máš tep a čistou moč (nebereš drogy), tak Tě vezmou.

(3) Samozřemě si musíš dávat pozor na zaměstnavatele kteří by Tě zneužívali protože máš GC, takže neber první pozici kterou najdeš. Budeš mít hodně navybranou.

(4) Jestliže chceš praktickou pomoc tak se dej do styku s Veronikou Vaněčkovou, které před pár lety taky emigrovala do USA. Její manžel a ona jsou nyní docela úspěšní (mají různé businessy), a ona ráda pomáhá emigrantům. Dokonce o jejich přiběhu napsala knihu, “Ze Strahovaa do NASA: Cesta za Americkým Snem”. Taky je členem Chicago-cz, pod jménem “Verzana”. Pošli ji e-mail, nebo jí najdi na Facebook.

(5) Jestliže chceš si popovídat více, pošli mi e-mail.

--Petr
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2018 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Požadavky jsou popsané poměrně dobře třeba tady:
http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-immigration/financial-requirements-get-visa-lottery-green-card.html

Přesně, jak tam píší, jde o to, že "One of the grounds of inadmissibility is that the person is likely to become a public charge".

Ve tvém případě by asi nejlepší bylo, jak píše pdmlynek, prokázat se nabídkou zaměstnání od konkrétního zaměstnavatele. Nicméně dokážu si představit, že budeš argumentovat jen svým vzděláním a současnou situací na trhu práce v USA, tj. o služby lidí, jako jsi ty, je zájem. Navíc něco uspořeno máš. Já bych možná doporučil, aby v takovém případě ty podklady sepsal nějaký americký imigrační právník. Nemuselo by to být až tak drahé. Ideální by byl dobrý imigrační právník. Nicméně, za ty roky v USA jsem již pochopil, že "dobrý imigrační právník" je oxymóron.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2018 7:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"Dobry pravnik" je oxymoron.

Napadlo me nove slovo - Mlynsplaining.

Uzivatelka "brook" tady z Chicaga-cz vyhrala asi 2 roky nazpatek GC a myslim nemela nasporeno skoro nic. Nemela problem s procesem a presunem do US, ackoli se nakonec asi po roce vratila zpet do Evropy. Verzana byla v uplne jine situaci.

Dobre rady opet od Claytona.

Rozhodne to nevzdavat predem. USA je ted sice 3-ring circus s nenavistivym, oranzovym klaunen v cele, ale porad to stoji zato. Dulezite je ukazat byrokratum na papire, ze budes sobestacna. Zkus si sepsat nejaky odhad nakladu do zacatku a podivame se jak by se to dalo stlacit na minimum, aby potencialne penize vydrzely co nejdyl.

Zadej si jako misto prijezdu treba Chicago. Ja ti muzu pomoct s odhadem nakladu.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
"Dobry pravnik" je oxymoron.
...

Ách jo, Martine, píšeš zase nesmysly. Jestliže si najdeš nějakého ubohého vysokoškoláka který vychodil Právnickou Fakultu v Horní Dolní Lhota University, a účtuje si $3 na hodinu, tak kvalitu neuvidíš. Řeknu Ti, že nikdo nemá žádné problémy s mojí prácí. Very Happy
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Napadlo me nove slovo - Mlynsplaining.

A mě zase napadá jiné slovo: Big_Rungerstanding Very Happy

To je když člověk moc neumí chápat život kolem sebe.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Rozhodne to nevzdavat predem. USA je ted sice 3-ring circus s nenavistivym, oranzovym klaunen v cele, ale porad to stoji zato. ...

Jediná nenávist je ze strany levičáků, kteří nechápou že jiní lidé mají právo na rozdílný názor.

Hele, nevím jestli si to uvědomuješ, ale nyní jsou věci v USA docela dobré. Hospodářství roste, nezaměstnanost je nejnižší za posledních 50 let, trh pořád jede nahoru, S&P500 vzrostl o 33% a DJ o 34% od doby kdy Trump byl zvolen, inflace je velice nízká, daně byly sníženy, atd. Řekni mi, znáš nějakého truck drivera který má CDL, čistý rejstřík a čistou moč který nemůže najít zaměstnání?

Doufám že po konci Trumpovy služby v 2024 najdeme někoho kdo bude tak dobrý jako on.
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děcka nechte toho politikaření, tady táhneme za jeden provaz.

Já osobně taky Trumpa nemusím, hlavně z toho důvodu kolik měl žen a jak každé z nich dlouhodobě lhal což považuji za zkažený charakter a vlastně zkažené jádro srdce člověka. Tož je to dost divné když má člověk vedle sebe svou ženu a každý den jí tvrdí že jí miluje a přitom ji dlouhodobě podvádí, já takové lidi moc nemusím.

Jinak přátelé nechme politických provokací mezi sebou prosím. Já jsem rád, že tady každý máme jiný názor a vzájemně se snažíme se pochopit. Mějme na paměti to, že je stále velké napětí mezi oběma politickými stranami. Nikdy nebyla USA tak rozpolcena jako nyní a vaše provokativní komentáře jsou toho důkazem. Já se obávám že toto byl od samého počátku plán Putina. USA bude v příštích volbách vystavena dosud nikdy nevídané politické válce a nastane ještě větší rozdělení mezi občany USA. Né, že bych si chtěl hrát na proroka, ale vidím to zcela jasně, že o příštích volbách bude velký problém. Velký. Já osobně vidím to, že Trump prohraje volby, ale on sám porážku nikdy neuzná a vlastně vědomě ze dětinské malichernosti nastartuje v našich dějinách dosud nevídanou občanskou válku, což samo sebou nebude dobré pro nikoho v USA.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2018 2:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Miro,nemyslim ze Trump prohraje volby,pac neni nikdo, prinejmensim u liberalu,kdoby mel,jen malou sanci jej ohrozit. Je ale dost mozne ze prepusti misto Pencemu nebo Pompeovi,pokud se rozhodnou kandidovat, ale vidim to spise az po r.2024.

Ono totiz ani mezi liberaly,nejsou zadni svatousci,co se vernosti ve vztazich tyka. Me too by mohlo vypravet napric politickym spektrem....)
Mas ale pravdu...hastereni nic na tom nezmeni a neomarxiste v USA dramaticky ztraci, coz uz ukazuji I preference na guvernera Kalifornie.....mezi 2 postupujicimi aby byl republikan,uz tu dlouho nebylo ..... Evropa diky Merkelove a Macronovi jeste drzi prapor nahore,ale levicovy populismus proste narazi na hrany vice nez jeste pred par lety.
Veronika A.

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2018 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všichni Very Happy

pdmlynek:
Děkuji za všechny ty tipy a kontakty. To s těmi lidmi, kteří přijdou do jejich země a pak žijí na sociálních dávkách, chápu. To asi v žádné zemi nemají rádi..
To jsem si také říkala, že nejlepší by to bylo mít zajištěnou práci předem. Myslíte, že by se dala takto zajistit předem před internet? Přeci jenom nějakou dobu trvá než se dostanete na pohovor a pak než odcestujete, budoucí zaměstnavatel si to může rozmyslet Very Happy Co se týče drog s tím by problém opravdu nebyl Very Happy Nic neberu a nikdy jsem nebrala. Ani nekouřím Very Happy

Jen pořád nevím co s tou částkou.. Jestli by to mohlo stačit. Dnes jsem to zkoukla a mám 180. Pokud bych odjížděla třeba za půl/tři čtvrtě roku (vzhledem k tomu, že ten proces vyřízení nějakou dobu trvá a záleží na tom jaké číslo mám - podle toho se dostanu k pohovoru), tak bych si mohla uspořit tak dalších 50 000,-? možná o něco víc.. S jakou částkou byste doporučili tak odjet?
(PS: Na jednom jiném portálu mě totiž úplně vyhlásili, že tam o bezdomovce nestojí a že se tam dá jet minimálně s půl milionem Very Happy)

Clayton:
Děkuji. Už jsem si to přečetla. Defakto je o jakémkoliv prokázání zabezpečení, ať už v podobně výpisu z účtu nebo vlastnictví nemovitostí, atd.
Co se týče té pozice - o sestry tam asi zájem bude, ale nevím, zda by mě přijali na sestru, protože americké sestry skládají jejich zkoušky. Ale pravděpodobně na pozici ošetřovatelky by mě mohly přijmout. A tušíte kolik by ten "oxymorón" mohl stát? Very Happy Nicméně přes právníka bych to asi moc řešit nechtěla, nevím, přijde mi to trochu extrémní (I když v Americe se přes právníka řeší snad všechno Very Happy)

Big_Rig: Tím, že "brook" neměla naspořeno nic, myslíte, že měla míň než já? Very Happy Aha, takže jí potom ta Zelená karta tak nějak "propadla"? Co jsem slyšela tak, pokud vlastníte zelenou kartu, tak na území USA musíte žít min. 6 měsíců, aby Vám nebyla odebrána? Jestli je to pravda tedy.. Very Happy A Verzana měla naspořeno předpokládám hodně, když byla v jiné situaci?

prý s oranžovým klaunem v čele Laughing Ten teď podepsal s Kimem dohodu Very Happy

No právě.. jak to stlačit na minimum. To je tedy určitě cca - 30 000 za poplatky a věci k vyřízení GC, 20 000 letenka, pak určitě nájem a další věci..
Byla bych ochotná s někým sdílet bydlení. Nemám ani vysněná místa jako např. Kalifornie, LA, NY, Florida. Spíš bych raději na nějaké "obyč" místo, menší město třeba v Ohiu, Illinois, Indianě, Coloradu. Ale teď asi ani nejsem v situaci, že bych si mohla vybírat Very Happy

Každopádně bych Vám chtěla dopředu hrozně moc poděkovat za rady, tipy, informace a hlavně jak jste tu vstřícný a milý (to se teda pozná už teď Very Happy) Moc si toho vážím. Vypadáte jako fajn parta Smile
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2018 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Miro,nemyslim ze Trump prohraje volby

Já si to myslím, podívej se jen kolik lidí dovedl dokonale nasrat. To nejsou jen Mexičani, Kanaďani, ale hlavně všichni černoši. Podle mých propočtů nemůže vyhrát ani omylem.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2018 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

By jsi se mozna divil, kolik hloupych Americanu Trumpa "miluje" ... neco jako lidi v Cesku, co by nejradeji volili v pristich volbach komunisty Wink
Clayton

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2018 1:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím si, že právník není nutný, on by minimálně stál kolem tisícovky dolarů a to mi přijde jako vyhazování peněz. Z toho, co o sobě píšeš mi přijde, že jsi schopná dát dohromady potřebné argumenty sama, zároveň dobře zapůsobit i při interview. Nemyslím si, že bys měla mít s GC problém a asi to zvládneš i tady v USA, byť začátky nejsou nikdy jednoduché.
Clayton

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2018 1:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Lynnet napsal:

Já si to myslím, podívej se jen kolik lidí dovedl dokonale nasrat. To nejsou jen Mexičani, Kanaďani, ale hlavně všichni černoši. Podle mých propočtů nemůže vyhrát ani omylem.

Také bych se divil, kdyby dokázal vyhrát znovu. Ale možné je všechno. Myslím si, že Republikáni utrpí velkou prohru už teď na podzim. Bohužel. Na vládu demokratů se opravdu netěším.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2018 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Lynnet napsal:

Ono to nebude katastrofa,pokud ovsem nezvitezi demokrat typu Trudeau nebo Merkel. Kandidovat se chysta Kamala Harris,oproti ni je Hillary jen odvar nenaplnenych politickych ambici.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2018 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.youtube.com/watch?v=zcw-kgLMsEY
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2018 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.youtube.com/watch?v=VbQdKSjzRUY
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA