Pridat odkaz | Informacni bulletin | Prihlasit/Registrovat
Domu > Chicago odkazy

Chicago odkazy (Subscribe)

Odkazy

The Art Institute of Chicago

http://www.m37.cz/CHICAGO/art_institut.htm

Pokud nechcete při návštěvě Chicaga a okolí navštěvovat jen turistická lákadla typu mrakodrapů, zábavního parku Six Flags nebo nejstarší restaurace Mc Donalds, ale lákají vás i náročnější zázitky, pak The Art Institute of Chicago můze být tipem právě pro Vás.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Chicago casova osa historie

http://www.m37.cz/CHICAGO/casova_osa.htm

Nejuplnejsi prehled chicagske historie. Politika, obyvatelstvo, statistické informace Skandály, korupce, katastrofy, kriminální činy, pouliční nepokoje... Obchod, průmysl, doprava, stavebnictví Umění, věda, média, sport, zábava

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Černý den v dějinách lidstva?

http://www.m37.cz/CHICAGO/Cerny_den.htm

Nenápadná událost, která se stala 2.prosince 1942 pod fotbalovým stadionem chicágské univerzity (1), měla na světovou historii a zivot a smrt mnoha lidí mozná mnohem větší vliv, nez všechny ostatní děje v Chicagu.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Hlavní město hamburgeru

http://www.m37.cz/CHICAGO/hlavni_mesto_hamburgeru.htm

Kdyz jsem jednoho kalného únorového odpoledne dostal na můj pager pokyn k nalození zásilky v Mc Donald's s adresou v Oak Brooku, vypadalo to na další nudný dzob. Mýlil jsem se. Tento "pick up" mě přivedl na místo, kde se zhmotňuje představa o americkém konzumním způsobu zivota.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Chicago - My Kind of Town

http://www.m37.cz/CHICAGO/chicago_my_kind_of_town.htm

Chicago proslulo jako město politických klik a machinací a jako město zločinu. V poslední době sice pochybné prvenství v procentu zločinnosti drzí Los Angeles, ale podíl Chicaga je stále několikanásobně větší nez třeba Bostonu. Vznik chicágského podsvětí se přesvědčivě vykládá mnoha způsoby.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Chicágské mrakodrapy - počátky

http://www.m37.cz/CHICAGO/chicagske_mrakodrapy_1_pocatky.htm

Asi většina lidí má představu mrakodrapů spojenu s USA a hlavně s New Yorkem a ti mladší mozná také s pozdějším boomem jihoasijských tygrů. Pravdou je, ze pokud budeme USA pokládat za kolébku mrakodrapů, pak Chicago je jednoznačně jejich rodištěm.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Lower Wacker tajemství zbavený?

http://www.m37.cz/CHICAGO/lower_wacker.htm

Co, nebo kdo je Lower Wacker? Muzete zít v Chicagu celá léta, aniz byste se to dozvěděli, nebo Lower Wacker viděli. Přitom jde o takovou městskou "ikonu", jakou je třeba Sears Tower nebo Chicago Bears

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Sears Tower - znovu nejvyšším mrakodrapem světa?

http://www.m37.cz/CHICAGO/sears_tower.htm

V červnu 2000 se Sears Tower stal opět, po čtyřech letech od dokončení malajského Petronas Tower, nejvyšší budovou světa. Tedy pokud jako výšku budovy budeme posuzovat vzdálenost od země k nejvyššímu vrcholku televizní antény.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Al Capone - legenda zločinu

http://www.m37.cz/CHICAGO/alfonso_capone.htm

Al Capone (don Scalfare - Zjizvenec) je dodnes povazován za symbol organizovaného zločinu. Nikdo není tak spojován s dějinami Chicaga jako on. Nic nezanechalo hlubší otisk v historii města, které dalo světu největší jatka, první mrakodrap a jaderný reaktor.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

DAL Í TERORISTICKÝ ÚTOK NA USA

http://www.m37.cz/CHICAGO/Dalsi_teroristicky_utok.htm

Před několika minutami se USA stalo znovu terčem brutálního teroristického útoku. Tentokrát je cílem budova Sears Tower v samém centru Chicaga. Podle posledních zpráv je tato 443 m vysoká budova v troskách. Oběti lze jen odhadovat.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Jak dostat bombu do Sears Toweru?

http://www.m37.cz/CHICAGO/jak_dostat_bombu_do_sears_toweru.htm

Pokud očekáváte od tohoto článku nějakou senzaci, nebo šokující návod k teroristickému útoku, budete zklamáni. Článek není nic jiného, nez stručný popis provozu v donedávna nejvyšší budově světa a řekněme stejně stručný popis moznosti, jak dovnitř propašovat výbušninu. Na druhou stranu nepíšu o pronesení ručního granátku, ale mluvím o umístění mnoha desítek tun trhaviny

Pocet komentaru 1 Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

John Dillinger - veřejný nepřítel č.1

http://www.m37.cz/CHICAGO/john_dillinger.htm

Ve dvacátých letech se občané Chicaga naučili, kdyz ne milovat :-), tak alespoň vzít na vědomí gangsterismus. Bohuzel i ve třicátých letech, po zatčení Al Capona, pokračovala vlna zločinnosti. 22. července 1934 se stal slavným biograf na adrese 2433 N. Lincoln Avenue, kdyz zde agenti FBI zastřelili "veřejného nepřítele č1" - Johna Herberta Dillingera.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Museum Johna Dillingera

http://www.m37.cz/CHICAGO/museum_johna_dillingera.htm

Lidé jsou kriminalitou fascinováni. Kdyz bylo v roce 1999 otevřeno v Hammondu muzeum nejslavnějšího amerického bankovního lupiče Johna Dillingera jako součást návštěvnického střediska, ozvaly se hned hlasy mravokárců o nevhodné glorifikaci kriminálníka Dillingera. Pracovníci CVB (Lake County Convention & Visitors' Bureau) však argumentují, ze hlavním tématem expozice je: "Crime doesn't pay - zločin se nevyplácí".

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Ohnivé divadlo

http://www.m37.cz/CHICAGO/ohniv_divadlo.htm

S pozáry v divadlech máme my Češi, svoji národní historicko-tragickou zkušenost. Osudový pozár Národního divadla formoval národní povědomí, divadelní obec a hlavně principy pozární ochrany po mnoho následujících let, mozná az do současnosti jako výstrazné memento, které by se nemělo opakovat. A pokud vím, az na pozár Veletrzního paláce o více nez sto let později, se rozsahem podobná nešastná událost neopakovala.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Válka v chicágských ulicích

http://www.m37.cz/CHICAGO/1968_valka_v_ulicich.htm

Dějiny se v šedesátých letech pohybovaly strašlivým tempem, ale olympijský rok 1968 byl opravdu mimořádně bohatý na dějinné turbulence, a to na celém světě... Nejprve koncem ledna Vietkong zahájil ofenzívu Tet, která se stala počátkem vojenské porázky USA ve Vietnamu.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Rytmy Chicaga

http://www.m37.cz/CHICAGO/rytmy_chicaga.htm

Afroameričané přicházející do oblasti Chicaga za lepším zivobytím z Mississippské delty (hlaně New Orleansu) přinášeli do jiz multikulturního prostředí svojí hudbu s africkými kořeny. Zde vznikla zcela originální forma blues - tzv. chicágské blues, více hlučné, více okázalé, rokující... Zde se zrodily legendy jako Muddy Waters, John Lee Hooker, Bo Diddley, Koko Taylor, Little Walter a mnozí další.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Halloween v Chicagu

http://www.m37.cz/CHICAGO/halloween_v_chicagu.htm

Poslední říjnová noc je jiz tradičně zasvěcena strašidlům a záhrobí a v anglosaských zemích se slaví jako Halloween. Tradice karnevalových masek a svíček v dýních přišla z pohanského Skotska a Irska.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny

Zakladadel McDonald

http://www.m37.cz/CHICAGO/jak_chudy_hawker.htm

Nejprodávanější pochoutka z mletého masa se zrodila roku 1916 v kuchyni J. Waltera Andersona v kansaské Wichitě. Ovšem podle jiných pramenů láska Američanů k hamburgerům nerezaví jiz mnohem déle, protoze prý za původem hamburgerů je nutné jít az do středověku.

Pridej komentar Ohodnotit Ulozit do zalozny